Дилема за стерео система

Съобщение
Автор
h4rd2kill
чете
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Дек 31, 2017 1:22 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Дилема за стерео система

#1 Мнение от h4rd2kill »

Здравейте!
Старата, супер смешна, 2.1 система от магазима взе да умира и ме вкара в размишления :).
Надявам се да помогнете да взема решение или тотално да ме откажете.
Ще започна с бюджета, който е съвсем бюджетен- 200 лв. Не е проблем и леко да го превиша, но след прекарано време в ровене не мисля, че с малко над това ще има осезаема разлика.
Стигнах до следните варианти:

1. Нова, готова 2.1 система.
2. Нова 2.0 система от 2 тонколони + усилвател.
3. 2.0 система на старо.
4. Уредба с AUX.

Като цяло малко повече ме влече вариант 2, т. к. гледах разни материали по чуждестранни сайтове и мога да намеря нещо в тези пари.
Ще се ползва за слушане на разнородна музика и филми, идващи от комютър. За момента не ми се инвестира в дак.
Разбира се съм на ясно с компромисите в този ценови клас, но пък и на тихо не се стой :D.
Системата ще озвучава 3х4 помещение (хол).
За тези пари ще се постигне ли нещо по- добро от готова система?

П.С. Знам, че това е далече от всякакво аудиофилско звучене, но ще съм благодарен за всяка насока.

Благодаря за отделеното време!

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дилема за стерео система

#2 Мнение от toroid »

Извинявай ама с тия 200 лв. нищо не правиш колкото и да мислиш! То дет се вика само колонки за комп по-свестни са ти толкова. Стегни се и събери пари пък после мисли какво и как. Никой не може да ти помогне в случая защото усилвател и колони за такива пари е невъзможно да се намерят а ками ли свестни........... Идеи може да се дадат доста но........ не и с такъв бюджет! Не казвам, че трябва да приготвиш хиляди ама поне едни 400-500 са ти минимума за нещо, което заслужава внимание и ще ти върши дълго време работа. Ако все пак се "хвърлиш" на нещо за 200 лв. то то ще те разочарова веднага /ако въобще работи някак си/ и ще бързаш да го продадеш /едва ли ще успееш/ и започваш отново търсене и набутване.

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта