Стегнат ход на потенциометър

Съобщение
Автор
wwwolfish
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Юни 01, 2014 1:59 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Стегнат ход на потенциометър

#1 Мнение от wwwolfish »

Здравейте, купух си усилвател Cambridge Audio Azur 640A V2. Нямам проблеми с него. Освен потенциометъра за усилване,който е моторизиран, има още 3 идентични потенциометъра - 2 за тонкоректора и 1 за баланса. Потенциометрите нямат забележки относно функционалността си ,не пръщят и работят коректно. Единствено ме притеснява ,че усилието с което се върти бас тонкоректора е по-слабо отколкото требъла и балнса. Имам предвид ,че требъла и баланса се въртят стегнато и мазно,а другия по-свободно. Доколкото се запознах ,фабрично се нанасяла някаква демпваща смазка за да се получи този "мазен" ефект и вероятно,ако басовия тонкоректор и използван по-често от предишния собственик е възможно тази смазка да се е разтикала. Предполагам тази смазка е някъде между оста на потенциометъра и втулката в която лагерува,а не по контактните повърхности.Не съм пръскал с никакъв спрей,защото си мисля,че по този начин ще разкарам и малкото останала демпваща смазка. Мога ли да разглобя потенциометъра и да намажа с нещо оста ? И с какво? Искам да възвърна ако е възможно фабричното "мазно" въртене на потенциометъра.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Стегнат ход на потенциометър

#2 Мнение от velinski »

Направо подмени потенциометъра, сигурно е стандартна номенклатура и може да се закупи от тук, примерно
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта