Нужда от помощ - първи стъпки при лампите

Съобщение
Автор
G-jamo
чете
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 12:31 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Нужда от помощ - първи стъпки при лампите

#1 Мнение от G-jamo »

Здравейте!
С голямо желание и минимални знания, реших да направя опит при лампите. Събрах необходимото като елементи, но изпитвам трудност при правилното разчитане на схемата.
В тази връзка ще съм изключително благодарен ако някой от София може да ми отдели 1 час в удобно за него време и заведение, където да ми помогне с разчитането до елементарно ниво на приложената схема. :partyman:
Моля да пренесем комуникацията на лични, като след това ще споделя резултати. :st
Прикачени файлове
file.jpg

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Нужда от помощ - първи стъпки при лампите

#2 Мнение от velinski »

За 1 час няма да стане, ако не разбираш добре описаната схема. За 1 месец - може би. Намирай книжки и чети. Приятелски съвет, а не заяждане.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

G-jamo
чете
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 12:31 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нужда от помощ - първи стъпки при лампите

#3 Мнение от G-jamo »

velinski написа:За 1 час няма да стане, ако не разбираш добре описаната схема. Намирай книжки и чети. Приятелски съвет, а не заяждане.
Благодаря! В интерес на истината имам само няколко въпроса по разчитането. Опитах да намеря отговори в няколко стари книги, но нещо не ми се получи. Частта по захранването (едната страничка от приложената схема) е на 100% ясна. Казано с други думи, липсва ми типичната "китайска схема", на която ясно са обособени входовете, изходите и всички видове прекъсвачи, превключватели и потенциометри. Мисля, че ще се получи с пречертаване на схемата с добавяне на описаните неща по време на разговор на живо.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нужда от помощ - първи стъпки при лампите

#4 Мнение от Kiril Kirilov »

Една статия тук, за лампите. Мисля, че те затрудняват означенията на отоплението - трябва всички отопления да ги вържеш към предназначените за това отоплителни изходи от захранващият блок.
http://bgaudio.org/modules.php?name=New ... le&sid=119

От тази статия, също можеш да се научиш да се ориентираш (вкл. и в твоята схема):
http://bgaudio.org/modules.php?name=New ... cle&sid=92

Ето и още една, добре описана схема от Ручо, която може да ти помогне:
http://bgaudio.org/modules.php?name=New ... =0&thold=0

А може би тези схеми ще те насочат към по-добро решение, с по-добри инструкции към него...

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта