Шум от колоните

Съобщение
Автор
maniak
чете и пита
чете и пита
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Авг 24, 2006 12:00 am
Местоположение: Duisburg
Обратна връзка:

Шум от колоните

#1 Мнение от maniak »

От време на време се появява един шум от колоните, но не брум, по-скоро като че ли искат да ти се обадят по телефона. От време на време е и за не повече от 3-4 секунди, но е дразнещо. Въпросът ми е може ли да се установи, дали проблемът е в усилвателя или от напрежението по мрежата? Живея в стара къща с доста стара ел. инсталация, а пък усилвателят е падал при транспорта, но не знам от удар, дали може да се повреди нещо на трафа...Смених ОТ-та- и при двата вида се чува, така че 100% не е от тях... В момента усилвателя и едната колона са на около 20см един от друг, но ако е от това, трябва да пищят постоянно, а не само от време на време...Мерси на отзовалите се!

Drifter
чете и пита
чете и пита
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Фев 25, 2015 7:29 pm
Местоположение: Карлово
Обратна връзка:

Re: Шум от колоните

#2 Мнение от Drifter »

Да не би случайно да се появява при включване/изключване на някой електроуред в къщата - вентилаторна печка / хладилник / сешоар / пералня / миксер?

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Шум от колоните

#3 Мнение от kromuilis »

Не е от близостта между тонколоната и усилвателя.
Вероятно е от трансмитер от сигнално-охранителна техника, или нещо от сорта.
Тоест усилвателят ти улавя от някъде електромагнитни смущения. По принцип ако всичко е наред, не би трябвало да ги чуваш през колоните, но не знам какво повече да кажа.
Като начало пробвай да разбереш от какво е, вероятно става дума за външна намеса.
Хладилникът и пералнята аз лично не ги подозирам в нищо злонамерено, но пък и не ми е много ясно какво означава тонколоните да се опитват да ти се обадят по телефона... :)
Успех!

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта