помощ за избор на сд плеър

Съобщение
Автор
ivo_63
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 12:28 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

помощ за избор на сд плеър

#1 Мнение от ivo_63 »

колеги, не мога да избера модел и марка сд плеър, дайте малко инфо от личен опит към кой модел втора употреба маранц да се насоча, 5400, 6000 и т.н. много модели и за всички за двупосочни мненията, едни пишат страшен звук , други обратното.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: помощ за избор на сд плеър

#2 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Това е личен избор.
Няма как друг да ти помогне.
Единственият начин е да чуеш и сравниш сам.

ivo_63
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 12:28 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: помощ за избор на сд плеър

#3 Мнение от ivo_63 »

да купя няколко модела , да си оставя който ми хареса и да продавам няколко години излишните !? В днешно време предлагането надвишава яко търсенето.Просто може някой да ги е имал и двата и да сподели.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: помощ за избор на сд плеър

#4 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Защо трябва да ги купуваш?
Намери познати, при които да ги чуеш.

ivo_63
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 12:28 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: помощ за избор на сд плеър

#5 Мнение от ivo_63 »

търся тук непознати, но запознати :D , няма покрай мен хора с такава техника, всеки купува едно двд с 88 дб динамика и слуша мп3 крадени от замунда

Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: помощ за избор на сд плеър

#6 Мнение от Alexander Gekov »

А защо си се спрял точно на Маранц?

ivo_63
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 12:28 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: помощ за избор на сд плеър

#7 Мнение от ivo_63 »

защото ерата на ямаха свърши с моделите от про-бит, онкио имат ненадеждна механика, вадиа не мога да си позволя и ми остават маранц и денон / сони и техникс с извинение не са изобщо в интереса ми/

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: помощ за избор на сд плеър

#8 Мнение от Kiril Kirilov »

С извинение, ама си се объркал за сонитата. Така си прескочил няколко добри избора. :pm
Освен това няма добре свирещ фабричен плеър. Трябва да се модифицират! Има такива, които са подходящи и някои от моделите на Сони са точно такива, а има и някои, които не стават изобщо :H

ivo_63
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 12:28 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: помощ за избор на сд плеър

#9 Мнение от ivo_63 »

Плеъра намерен, маранц 6005, не е това което търсех , но ми падна на добра цена.
Сонита и Техникси доста модели съм имал преди 20 години /1992- 2000 година, разбира се не всички модели/ и под ес и АА- клас моделите всичко е боклук, а отделно не всичко от есприта свири добре, всички прехвалени QS серии и разни от сорта " най-голямата девятка от серията" и т.н. са за хора , с извинение дилетанти. Щом една машина има нужда от мод, значи е купен грешния модел, мода е за хора маниаци, които не искат да слушат музика , а да експериментират със звука, аз съм слушател ел. техник не искам да ставам.Като ми трябва кола 200 коня търся такава , не купувам 150 да я модвам на 200, защото не става / и това съм пробвал/. Сток, ако машината си е качествена си е добра за мен.Мнението ми е лично мое и не ангажирам никого.

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: помощ за избор на сд плеър

#10 Мнение от kromuilis »

Еми супер, джесток плейър е тоя дето си си го купил...
Само не ми става ясно, след като причината за изборът ти е била добрата цена, за какво пускаш темата. И защо след като ти отговарят, се заяждаш? Никой не те кара да ставаш електротехник.
Аз мога да ти кажа, че Маранците въобще не ме кефят, че Ямаха са много добри, но само като марка мотоциклети.
Важното е да ти харесва като звук! и то на твоята система, на твоята музика и в твоята стая, а не в моята. И друго - по-добре дай повече пари, но си купи нещо, което ще слушаш години с удоволствие, отколкото да се кефиш как си спестил 100лв.

ivo_63
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 12:28 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: помощ за избор на сд плеър

#11 Мнение от ivo_63 »

Колега, търсех маранц или денон, падна ми маранца на добра цена за тоя модел в и-бея и взех него. Едва ли водещото е марката и модела, просто така се случи - биднах и дойде в мен.Само за сведение - звукът му изобщо не е това , което очаквах, може би защото очаквах много за тая прехвалена марка / никога не съм имал маранц/. Високите се леко пискливи, не знам как да се изразя технически, казвам това което чувам, ниските са доста отрязани, но това е мое мнение. През последните години съм слушал само Ямаха и може би ми трябва време да посвикна или еквалайзер или нещо да променя в системата си, но просто закачих кабела с настройките, с които си беше усилвателя. В първия момент бях доста разочарован, но се утешавам , че ще свикна с новото звучене.Пък и не обичам промените - каквото съм взел, това ще слушам.Единствен голям плюс мога да отчета , че моментално прочита дисковете и прескача през песен докато мигна.
Не се заяждам с никого, за моите години е нормално да съм си изградил собствен вкус към музиката и нейното звучене. Вкусът ми може да е лош, но не задължавам никого да е съгласен с мен. Против съм срещу всякакви модове, в годините винаги , когато нещо не ми е харесвало съм сменял модела с по-висок, ако пак не ми харесва - сменям марката и така докато уцеля, но да разпоява някой чарковете или да сменям кабелите никога не ми се е виждало добра идея.
Извинявам се на всички които съм засегнал - напълно без да искам е станало.
На групата Super Max нямам думи какво става със звука :D :D :D , но на power metal , като DragonForce да речем звука е направо отврат!

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: помощ за избор на сд плеър

#12 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Е, поне ти прави чест, че си написал съвсем обективно мнението си за новата придобивка.
Малко хора биха си признали, че са направили нсполучлива покупка.
Това е типичен пример как човек не бива да се доверява на платени класации (въпросният модел е оценен с пет звезди като най-добрият плейър в клас 500GBP за 2013) , а на собствения си слух и вкус.

ivo_63
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 12:28 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: помощ за избор на сд плеър

#13 Мнение от ivo_63 »

ще пробвам с денон, като се наслушам на тоя, определено несполучлива покупка по отношение на звук, просто последната читава ямаха е 993 и отдавна е спряна от производство, а втора ръка никой не си продава читавата машина :D :D :D

el.d;mr
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 5:09 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: помощ за избор на сд плеър

#14 Мнение от el.d;mr »

Не е ли по-разумно вместо да прескачаш от един посредствен плеър на друг - да посъбереш бюджет и да вземеш някаква по-сериозна машина?

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: помощ за избор на сд плеър

#15 Мнение от Kiril Kirilov »

ivo_63 написа: ...1. В първия момент бях доста разочарован, но се утешавам , че ще свикна с новото звучене.
...2. Пък и не обичам промените - каквото съм взел, това ще слушам...
...3. Против съм срещу всякакви модове, в годините винаги , когато нещо не ми е харесвало съм сменял модела с по-висок, ако пак не ми харесва - сменям марката и така докато уцеля, но да разпоява някой чарковете или да сменям кабелите никога не ми се е виждало добра идея...
1. Много лоша нагласа...не води до положително развитие, а до безкрайно лутане и неизбежно до липса на резултат
2. и 3. Промяната така или иначе я правиш и плащаш, сменяйки устройството. И с какво за теб разпояването на чарковете от "някой" както го наричаш е лоша идея сравнено с "поенето на части от някакви богове в завода, които са на китайска заплата"?!?! :st

Би ли разяснил? :)

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта