помощ за избор на сд плеър

Съобщение
Автор
ivo_63
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 12:28 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: помощ за избор на сд плеър

#16 Мнение от ivo_63 »

развивам се изключително положително в музиката и живота
сериозните машини струват колкото кола от магазина и не си струват парите, по моите критерии
обичам фабричните модове - нов модел , надявам се по-добър , това си е точно мод
китайските богове / вероятно ботове имате предвид/, запояват по-добре отколкото някой с поялник на ръка
между другото, моята оценка на звука на Маранца изобщо не съвпада с оценката на няколко милиона фена на марката и музиката, иначе както споменах , като цяло машината е доста читава, звука не ми допада на мен и просто може да съм много капризен
никога не бях имал Маранц и исках да чуя как свири, нямаше друг начин освен да си го купя
на последно място сделката беше повече от изгодна за мен на фона на цената за модела 6003, който ми предложиха хора от форума и ако още някой мрънка ще взема да постна ЛС да се смеете с гъза си каква хвалба му направиха
все още чета смешни обяви в раздел продажби с реклама на машини с 20 грама части вложени в тях
не искам никого да засегна, търсех, намерих, сбърках и споделих впечатленията си и мисля , че ако го пусна за продажба няма да ми е никакъв проблем да го продам, машината е купена през март 2014 г. , но за жалост гаранцията не знам дали важи в Бг.
всичко е въпрос на лично мнение и не ангажирам никого

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: помощ за избор на сд плеър

#17 Мнение от Rumen Suvandjiev »

ivo_63 написа:обичам фабричните модове - нов модел , надявам се по-добър , това си е точно мод
За съжаление такива надежди са напразни, освен ако не става дума за коригиране на явен дефект.
Обикновено модовете произтичат от финансовия отдел на фирмата, който натиска конструкторите да махнат от изделието всички компоненти, без които то пак ще работи ... някак.
ivo_63 написа:никога не бях имал Маранц и исках да чуя как свири, нямаше друг начин освен да си го купя
Честно казано, и аз съм купувал от професионален интерес много промишлени изделия, за да ги послушам и да разгледам на спокойстве как са направени. Ако бях само потребител обаче вероятно бих намерил начин да прослушам нещата, които ме интересуват, без да се налага да ги купувам всичките.
В твоя случай ползата от покупката е да разбереш в какво се различава твоят вкус от масовия и по този начин да прецениш донякъде по описанието на други дали дадено устройство би ти допаднало.

Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: помощ за избор на сд плеър

#18 Мнение от Alexander Gekov »

В случай, че имате път в София, аз лично бих Ви поканил да чуете звук от плейър, който не претендира да е много "хай" в заводското си състояние. Смятам, че не са много машините (в света), които биха свирили по-добре от него (съжалявам ако звучи нескромно) след модификацията му, а също така и не струва, колкото нова кола от магазина. В този форум има и достатъчно други хора, които биха отделили от времето си, за да чуете системите им и в частност плейърите. Това мисля, че ще Ви бъде полезно с оглед избягване на бъдещи грешки.

Поздрави и успех.

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: помощ за избор на сд плеър

#19 Мнение от Borislav Stankov »

подкрепям Сашо на 100%
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
mitaka-bs
чете
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Ное 18, 2005 1:00 am
Обратна връзка:

Re: помощ за избор на сд плеър

#20 Мнение от mitaka-bs »

Малко да подигна темата ..
Моля за съвет. Искам да сменя един TECHNICS SL-PS670A / MN6474 /CDM12.1 със нещо до 100-150Eur от ибей. Не че не чете, но почна често да се замърсява лазера - не че ми е порблем кой знае колко ама ..
Насочил съм се към няколко модела ..дали си заслужава въобще:
DENON DCD-1015 / 2 x PCM61P – SM5845AF / KSS-240A
DENON DCD-1290 / 2 x AD1861N-D / PCM61P – SM5840AP /KSS-240A
MARANTZ CD-50 / TDA1541A – SAA7220P/B / CDM-4/19 Composite
Тези ги намирам изгодно в Германия по около 50-60eur + доставка около 16 евра. Въпроса е дали да е с 1541 или с двата дака на денон сериите..
Може и нещо по -добро. Слушам предимно рок, инструментали и т.н.
Като цяло съм доволен от TECHNICS, чудя се дали въобще има смисъл смяна в този диапазон . Но все пак едно експертно мнение е добре дошло.
Бтв.. В момента позлвам ДАК-а на Yamaha- та DSP AX1 , пускам през оптика от CD -то и се чудя дали ще постигна по-добър успех с добър вграден ДАК без модове в по -качествен плеер.
..пс, слушам на Infinity Beta 50 aко има значение..
Благодаря ви предварително!

Да отговоря малко сам..:)
При проведен тест снощи , сравнен Denon DCD-1015 със TECHNICS SL-PS670A на аналог няма осезаема разлика във звука, даже никаква, освен това ,Денон-а видимо се затруднява с четене на по- стари дискове! TECHNICS -а е направо стрела в сравнение с Денон-а като четене. МОже и Денон-а да е за почистване на лазера... Явно ще трябва да се търси по-висок клас устройство, ако ще търся разлика и да се модва.. :?

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: помощ за избор на сд плеър

#21 Мнение от Kiril Kirilov »

По-добре си вземи от немския ибей: Sony CDP-228ESD
Например това:
http://www.ebay.de/itm/Sony-CDP-228ESD- ... 19f83b356b

С далеч по-добър ЦАП е и при бъдеща модификация ще имаш много по-добри резултати. :)

ivo_63
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 12:28 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: помощ за избор на сд плеър

#22 Мнение от ivo_63 »

Да добавя след доста време. Машината като механика и софтуер продължаваше да е перфектна , но звука си остана все така неприемлив за мен. Повечето от музиката ми е Simpho, Power,Hard рок. Може би съм прекалено претенциозен и все нещо не ми харесва, но така или иначе я продадох. Обаче нов проблем - на магазина само Блу-рейки и SACD в ценовата граница 500 -1000 лева / повече не мога да си позволя/. На практика чисти СД плеъри няма и сега съм в безизходица какво да правя. Искам съвет от хора които имат SACD машина - на сд формат добре ли свири, нямам никакво намерение да слушам SACD-та. Но и сд плеър модел 1998г. не искам да купувам. Изчетох всички англоезични форуми - мненията са от "осанна до разпни го". Половината твърдят , че 24/192 е голяма работа , останалата половина , че е "плацебо" и т.н. Ако някой може да даде мнение за машина с топъл и приятен звук , но която може да се купи от магазин , нова и с гаранция ще съм благодарен. Naim CD 5XS примерно за 6000 лева не мога да си позволя за жалост.

dancoo
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 129
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 1:26 pm
Местоположение: около София
Обратна връзка:

Re: помощ за избор на сд плеър

#23 Мнение от dancoo »

Препрочети си пак темата, нищо не се е променило. Препоръките са си валидни.
One speaker to rule them all.

ivo_63
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 12:28 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: помощ за избор на сд плеър

#24 Мнение от ivo_63 »

Питам за звука на SACD плеърите в режим на аудио диск. Нямам интерес към винтидж техника.

dancoo
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 129
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 1:26 pm
Местоположение: около София
Обратна връзка:

Re: помощ за избор на сд плеър

#25 Мнение от dancoo »

Явно никой няма да ти напише, че стават за слушане. Пробвай в другия форум.
One speaker to rule them all.

ivo_63
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 12:28 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: помощ за избор на сд плеър

#26 Мнение от ivo_63 »

Кой е другия форум ?

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта