странен проблем при CD+-R записи

Съобщение
Автор
ivo_63
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 12:28 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

странен проблем при CD+-R записи

#1 Мнение от ivo_63 »

колеги, след записано сд във wma формат / аудио / показва 0 мб на диска , а иначе си свири.Проблема е, когато някой приятел хареса музиката и помоли да му го презапиша - просто компа не го познава.Записвам с Неро - нещо в настройките ли трябва да се бутне - доста досадно е, защото не проверявам дисковете веднага и разбирам като дойде момента за презапис.Не става със всеки диск - когато си поиска, презимно с теглени от нета албуми, старателно ги конвертирам с екстрактора , пробвал съм и фуутбара - резултата е същия, като дам адд на нерото си изписва някакви байтове / колкото са си /, обаче след това ако презаредя диска за проверка - греда - 0 байта.Опитвал съм какво ли не с презаписваеми дискове - същия резултат, мой приятел има същия проблем - ако запише нещо не може да ми го презапише ако е затрил флака или апето, т.е. налага се и двамата да теглим едно и също нещо, което е досадно, защото ми е комшия.Неро 11 от замунда ако това има значение - мисля да не са кодирани някак тия лоузелесс файлове и от там да е проблема ?

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: странен проблем при CD+-R записи

#2 Мнение от EmilRachev »

Май не си хич наясно с аудио форматите, както и при записване на аудио дискове. :)

Щом не виждаш нищо през Уиндоусовския експлорер, значи си записал СД-то, като сд-аудио формат.
През компютъра няма как да видиш записаните файлове на аудио сд, не и по стандартния начин.
Ако искаш да презапишеш диск, който при теб си върви нормално, просто му задай в Нерото копи сд, ще ти поиска да свали информацията от оригиналния диск-даваш му го. После ще ти поиска празното сд да го запише, подаваш му такова и чакаш записа да завърши. Ползвай възможно по-ниски скорости на запис и не рови по компютъра по време на записа.
Ако имаш допълнителни въпроси - питай.
Успех в начинанието! :wink:
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

ivo_63
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 12:28 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: странен проблем при CD+-R записи

#3 Мнение от ivo_63 »

на 70 % от дисковете си виждам нормално да речем 653 МБ, на 30 % - 0 МБ, иначе при атачване на албума си изписва колкото си е. След процеса дава 0 МБ. Такъв диск после не може да се презапише с COPY ENTIRE , защото не познава информацията на него.Формата си е WMA. Къде бъркам ? И мои приятели имат същия проблем, проблема е при записване и с екстрактора , т.е., не е от НЕРО. Такъв диск засвирва на компа само с автоплей - ако отида на СД устройството и дам опън с нещо си / плеър/ - греда.
Начинание няма - аз си записвам дискове от 15 години - проблема се появи наскоро.Ако някой търси нещо на аудио качество може да пита - само рок музика обаче.Имам стабилна колекция.
И още едно питане - много албуми започват с интро и при презапис интрото се отцепва от първата песен и ефекта е ужасен - спира за секунда и гръмва след това, като отсича гадно музиката, има ли спасение за това, защото с опцията no pause between track не става пък и прее... останалите паузи.

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: странен проблем при CD+-R записи

#4 Мнение от EmilRachev »

Виж сега, не мога да ти напиша в един пост какво знам и кое-как се записва на дискове, темата е огромна, както и купищата формати.
Кажи ми чисто и просто, какво искаш да има на записания диск и с какво устройство искаш да го отваряш.
И второ - дай да видим точно какъв формат е музиката, която теглиш.
Иначе без конкретна информация съм безполезен, така не става.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: странен проблем при CD+-R записи

#5 Мнение от kromuilis »

Ivo_63, защо конвертираш лослес форматите във WMA?
Това си е като mp3. Ползвай "Burrrn" и записвай директно от flac, ape или wv.
В стандартният случай,, програмата се свързва с датабазите в интернетт и ти прави копие на оригиналният диск, който е бил рипнат.
Ако го няма прошнурован в каталога като издание, пак ще ти го запише като аудио цд и пак няма да имаш проблем с копирането му.
Burrrn е свободен софтуерр, и аз го ползвам основно в случаите, когато оригиналното издание е било рипнато като единн файл целият диск. Тогава с Burrrn се отваря cue файлът, който се съдържа в торента. Програмата го разделя на парчета и записва аудиодиска..
Ако парчетата в торента са отделни Flac-ове да речем,, просто трябва ръчно да се добавят за запис в програмата.
Разбира се това е само един от начините, но "wma" не ти е нужен като формат в тази работа.

ivo_63
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 12:28 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: странен проблем при CD+-R записи

#6 Мнение от ivo_63 »

конвертирам, защото слушам на сд плеър , не на компютър
файловете са аре или флак и затова се налага конвертирането
за да ги слушам на сд трябва да са wav - сбъркал съм без да исам формата , диска ми не свири други формати

kromuilis написа: Разбира се това е само един от начините, но "wma" не ти е нужен като формат в тази работа.
и след записа какъв е формата ?
Последно промяна от ivo_63 на Съб Фев 15, 2014 2:46 pm, променено общо 1 път.

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: странен проблем при CD+-R записи

#7 Мнение от kromuilis »

След записа, формата на файловете е "cda", както при матричните дискове.
"File system: cdfs", също както при матричните дискове.
размера на файловете, както и размера на носителя не се вижда, тоест показва 0 байта, отново както при матричен диск.
Между другото не знам какъв ти е плейъра, но аз не съм виждал оригинален диск, на който през експлоръра да се виждат wav файлове.
И на последно място ще кажа, че няма причина така записаните дискове да не могат да се копират.

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 16 госта