DAC и усилвател за слушалки

Съобщение
Автор
rossonero76
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Мар 11, 2012 8:26 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

DAC и усилвател за слушалки

#1 Мнение от rossonero76 »

Здравейте на всички. Имам няколко въпроса към вас. Имам CD Player Sony CDP-XE 520, а от няколко дена и слушалки Beyerdynamic DT 990 PRO. Използвам изхода за слушалки на плеъра, но видях, че има и цифров оптичен изход. Има ли смисъл да се ползва този плеър с външен DAC+усилвател за слушалки ? Ценовия клас в който съм се насочил е около 400лв, за двете устройства. Ако си заслужава инвестицията, ви моля за препоръки. Предполагам, че бихте ме посъветвали и да сменя звукоизточника, и бих го направил. Това което целя, е качествено озвучаване със слушалките. Благодаря предварително.

kygar
чете и пита
чете и пита
Мнения: 259
Регистриран на: Чет Ное 22, 2007 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: DAC и усилвател за слушалки

#2 Мнение от kygar »

От слушалковият изход на плейър не очаквай качествено възпроизвеждане,ама въобще :D Ако ще гониш качество,ти трябва качествен слушалков лампов усилвател.Боя се,че за тази цена такъв не може да се вземе,но можеш да опиташ :idea:

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: DAC и усилвател за слушалки

#3 Мнение от DRGeorgiev »

Понеже коректно са ти отговорили колегите в по-горните постове, реших да допълня това което са пропуснали да напишат.
Моето лично мнение е, че със слушалките, ще си развалиш слуха а той е ценен!
По-добрият вариант е усилвател с озвучителни тела. Слушалки се използват в звукозаписно студио и домашни условия ако се прави някакъв запис и трябва да се чуе по-прецизно какво става.
Последно промяна от DRGeorgiev на Сря Мар 14, 2012 8:34 pm, променено общо 3 пъти.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: DAC и усилвател за слушалки

#4 Мнение от Nanko Rusev »

Виж това

http://www.audio-gd.com/Pro/Headphoneam ... FB12EN.htm

и най-добре удари едно око на БГ слушалковия форум http://headphones-zone.com/forum/

rossonero76
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Мар 11, 2012 8:26 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: DAC и усилвател за слушалки

#5 Мнение от rossonero76 »

Дневно имам възможност да отделям по около час ( да речем един албум) време , който да слушам без да бъда обезпокоен. Не слушам на високо звуково налягане. Съобразявам се със слуха и умората.
Nanko Rusev, благодаря за линковете.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: DAC и усилвател за слушалки

#6 Мнение от velinski »

Аз слушам 99% на слушалки от 1995 г. някъде, това са към... 17 години вече. Мога да кажа, че слухът ми се е изострил и подобрил, вместо да оглушея. Но слушам с мярка като SPL. На концерти не ходя без тапи, а на шумни концерти изобщо не стъпвам. Общо взето спазвам стриктна хигиена на слуха.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

N.Jordanov
има опит
има опит
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: DAC и усилвател за слушалки

#7 Мнение от N.Jordanov »

Слушалките са доста добра и евтина(!) алтернатива за слушане на музика.
Това с развалянето на слуха е по-скоро мит ;)
Зависи на какви нива се слуша.
Аз също не разполагах с много време и спокойствие за слушане на музика и затова си купих слушалки.
В момента съм страшно доволен.
_________

NJ

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: DAC и усилвател за слушалки

#8 Мнение от DRGeorgiev »

Прикачени файлове
hero_zana.jpg

Аватар
Mo
чете и пита
чете и пита
Мнения: 102
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 12:00 am
Местоположение: София/Добрич
Обратна връзка:

Re: DAC и усилвател за слушалки

#9 Мнение от Mo »

От малък слушам и на слушалки ...нищо хай, но слушалките са като малък аквариум. Не позволявайте да изпуснете големия океан!!!
На музиката и трябва въздух, мнооого въздух! Не мога да си представя цигулка или цяла филхармония, бенд или група в две тапи на половин сантиметър от ухото си. Идеята ми е че за слушалкова система трябва да се отделя не повече от 1/5 от общите пари за аудио система. Къде, къде по-истинско ми е да събудя съседите в 3 посред нощ и да извикат полиция отколкото да стена като алкохолик в тишината, любимите си парчета.
Последно промяна от Mo на Чет Мар 15, 2012 12:01 pm, променено общо 1 път.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: DAC и усилвател за слушалки

#10 Мнение от velinski »

Проблемът е, че не си пробвал висок клас слушалкова система. Реализмът е потресаващ*, все едно си Там (не в Швейцария) :D

После с мъка ще си седнеш пред колоните в стаята с крива и измислена акустика


* ако слушаш правилните записи. Стандартният студиен запис с микрофони на инструментите е измислен за тонколонни системи. Така може да се създаде изкуствена сцена между музикант и слушател в зависимост от вижданията и възможностите на слушателя. Но тази сцена е абсолютно фалшива. Ти решаваш дали ще е 2-3-5 или 10 метра в зависимост от sweet spot-a. При записи от разстояние с 2 микрофона (оne point) или още по-добре - запис с изкуствена глава, една добра слушалкова система дава уникален реализъм и възпроизвежда реалната сцена и обеми в симфонична зала със 100 музиканти, а не тази, която сте си създали сами в хола. Това за мен е истинската high fidelity.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

vanko212
чете
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Дек 20, 2012 6:59 am
Местоположение: България
Обратна връзка:

Re: DAC и усилвател за слушалки

#11 Мнение от vanko212 »

Здравейте, също се интиресувам от темата а и от това:
Nanko Rusev написа:Виж това

http://www.audio-gd.com/Pro/Headphoneam ... FB12EN.htm
Може ли да се използва и като ДаК, или е само слушалков?
Някой поръчвал ли е? Коментари за продуктите на Аudio-gd?
Благодая.

Аватар
BMPO
има опит
има опит
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: DAC и усилвател за слушалки

#12 Мнение от BMPO »

Не си заслужава TOSLINK ортика. Ползвайте Digital Out.
Бих си позволил един ъпгрейд на DT990. Отстранете защитния дунапрен, поставете в центъра с диаметър 45мм тънък филц и кликнете ринга с дунапрена (аз използвах Cleening Cloths домакински кърпи от Lidl. Според вкуса слагате няколко пласта - аз съм с 3бр) Звука става като DT880 по тъмен. Beyer са поставили черен филц на 880 :)

Rgs

Аватар
djekodjeko
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 9:37 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: DAC и усилвател за слушалки

#13 Мнение от djekodjeko »

Като DJ, знам, че слушалките се чуват най добре близо до източника.
Намери хубав източник и ползвай него, от много устройства няма смисъл, осакатява и премодулира сигнала.
Хубав източник, или ако е не до там, то направи му вътре условията да ти вади добър звук през слушалки.
Хубави деглитчъри или дискретна схемичка (транзисторен клас А, а защо не и с лампи), можеш да ползваш хубави общи операционки и тези слушалки направо в изходите да ги включиш с подходяща лека реконструкция.
Абсолютни неща няма..., има ги само в съзнанието ни.

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта