Помощ за избор на слушалки...

Съобщение
Автор
Аватар
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#46 Мнение от Veselin Krachunov »

Това е все едно да кажеш: "Едно време, когато бях малък, четях по малко, или ядях по малко, и всичко си беше ОК..."
Пожелаваме всекиму такива "порочни кръгове" или "ускорено развитие" - кой както иска да си го нарича.
Единственият път към Истинското познание е личния опит.
Най-ценното нещо, което можеш да направиш за някого, е да му подариш преживяване.

Мечтай, все едно ще живееш вечно.
Живей, все едно ще умреш днес...

Flex
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 9:11 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#47 Мнение от Flex »

Само репорт: джвъчката дойде! Ударих и няколко дена разсвирване, явно си личеше как се подобрява. Баса е дълбок и чист, махнах всякакви корекции от плеъра и много му се радвам. Е... това стана с флаковете, мп3-ките вече звучат толкова орязано, че съм в процес на флаковизиране на цялата си колекция - тежко начинание ;)

Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#48 Мнение от Alexander Gekov »

Ако ще слушаш от компютър не е ли най-добре да не конвертираш каквото и да е, а да държиш колекцията си на .wav?

Flex
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 9:11 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#49 Мнение от Flex »

Ами... музиката ми е почти изцяло сваляна, ако не броим касетките, та идеята е да я "пресваля", но на флак/апе, че разликата е много осезаема сега.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#50 Мнение от Rumen Suvandjiev »

А в какъв формат е сваляна досега?

Flex
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 9:11 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#51 Мнение от Flex »

Чак като си препрочетох последния пост видях, че може да се разбере грешно. Имам в предвид, че е сваляна от знайни и незнайни торенти почти цялата, и има всичко - от 128 мп3-ки нагоре... някакси не ми правеше впечатление преди... за филмите от години не гледам почти нищо под 1080 и на читави групи като хидт или еурека, не подигравките дето са в замунда, ама за аудиото не бях се замислял... с кофти слушалки и карта накъде... сега поне дръпнах като хардуер, другия месец може би фенкиллър ще има нови дакчета да си взема и едно такова, и като си намеря цялата музика на лосслесс и вече ще става за слушане ;)

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#52 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Flex написа: има всичко - от 128 мп3-ки нагоре...
Точно за това ми беше въпросът.
Няма никакъв смисъл lossy формат да се прехвърля на lossless - само ще заема повече място, а при някои плейъри, както споделиха в друга тема, дори може да звучи по-зле.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#53 Мнение от Nanko Rusev »

Мисля, че той имаше предвид да си изтегли наново музиката в по-хубаво качество :)

Flex
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 9:11 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#54 Мнение от Flex »

А, не, такава простотия да конвертирам мп3-ка то флак няма да направя, от нищо нещо не става, сваля се наново всичко и се събира, бавен процес, ама си заслужава ;)

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#55 Мнение от Borislav Stankov »

Абе мене ако питаш по-добре си купи дисковете. Ако отделяш по 20-30 лв на седмица,( което е сумата за цигари примерно ) спокойно за 1-2 години можеш да събереш доста прилична фонотека ...
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
tino_tkd
има известен опит
има известен опит
Мнения: 162
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#56 Мнение от tino_tkd »

Borislav Stankov написа:Абе мене ако питаш по-добре си купи дисковете. Ако отделяш по 20-30 лв на седмица,( което е сумата за цигари примерно ) спокойно за 1-2 години можеш да събереш доста прилична фонотека ...
За в къщи да, но идеята е за офиса, а за там .flac .wav са идеалния вариант мисля. Виж като станем Мениджъри с по 50 квадрата офис не само колекция с дискове, а и цяла системка ще си монтираме :mrgreen:

Аватар
tino_tkd
има известен опит
има известен опит
Мнения: 162
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#57 Мнение от tino_tkd »

Помежду другото някой от "гениите" в технополис (нарочно с малка буква) е заредил JVC HA-RX500. Е не са прехвалените 700, за които се писа по-назад в темата, но пък са 59лв :)

Полакумих се и ги взех, свирят прилично "out of the box" ще пиша като се разсвирят. Ето, че повече от 2 години по-късно някой смених преправения Филипс с нещо една идея по-класно.

theshadowmen
чете
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 12:33 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#58 Мнение от theshadowmen »

Здравейте,в момента съм пред закупуване на слушалки за слушане на музика в домашни условия,като бюджета е около 100-150 лева .Колебая се между следните модели:
1.Alessandro MS-1 2009 версия около 200 лева с доставката/вероятно и мито ще има...
2.Shure SRH-240 120 лева /добри отзиви по форумите...
3.Shure SRH-440 165 лева /вадещ се кабел,добра и детайлна звукова картина ...
4.Koss Porta Pro 70 лева

Последните доста ги хвалят по форумите,цената им е в пъти по-ниска от предходните,не знам как са като звук и качество на сглобката,но кабела им е само 1,2 метра...Бих се оприличил като начинаещ аудиофил ,който тръгва по трънливия и дълъг път :mrgreen: Отдавна се точа на номер 1,ама все не успявам да заделя финансите за тях,та в момента се задоволявам с едни дръвченца Philips SHP2700 .Приемам съвети и предложения .

TUBdispanser
чете
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:33 pm
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#59 Мнение от TUBdispanser »

Някой да си продава Alessandro MS-1. Колкото и да са зле изглеждащи няма да са по зле от мойте. Спешно ми трябва да ги сменя с подобни на звук или същите.

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#60 Мнение от Borislav Stankov »

До 200 лв най-доброто е Градо Алесандро МС1. Аз поне не съм чувал по-добри. В сайта има бяха от порядъка на 100 Ю ЕС Долара и безплатна доставка до БГ http://www.alessandro-products.com/headphones.html
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта