Помощ за избор на слушалки...

Съобщение
Автор
Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#16 Мнение от velinski »

Не бива да се очакват чудеса от HD201. Вярно е, че предлагат най-доброто съотнощение цена-качество, но качеството е доста компромисно, сравнено със звука на слушалки от 150 лева, което за мен е минимумът, който трябва да се похарчи за слушалки.

Давам моята лична класация на entry слушалки, които си струват парите - може на някой да му е полезна при избора, за да не налита на недоразумения като AKG Kxx:

До 100 лв - Sennheiser HD201
До 150 лв - Alessandro MS1, AKG K141 Monitor (600 ома)
До 250 лв - Sennheiser HD580, AKG K240 Monitor (600 ома), AKG K271 Studio (тези не съм ги слушал лично, но на двама мои познати са любим модел), Grado SR225 (тези също не съм ги слушал, но мненията са много положителни)

Доста от моделите не се произвеждат, но се намират с малко повече търсене.

Аватар
tino_tkd
има известен опит
има известен опит
Мнения: 162
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#17 Мнение от tino_tkd »

Там е проблема, че все ще се стига до някакъв компромис. Аз за малко да купя MS1 за офиса ама те хич не са затворени, че даже седящия до мен ще вижда магнита на драйвера освен това, което ще чува :mrgreen: . И аз съм изправен пред същия проблем като търся свирещи затворен тип слушалки на нормална цена. В момента за слушане ползвам дака на Митака защото звуковата карта на служебния лаптоп е от големите мъртъвци, на които ако не мютнеш входа така шумят, че си @$#*&#$#*. А слушалките, с които съм в момента са взети на приципа "да има нещо да свири" и нямам търпение да ги сменя, но поради гореспоменатите проблеми все още не съм избрал :( като и аз се оглеждам за нещо около 150лв.
velinski написа:Двуцифрените AKG-та са уникални дървета и са срам за марката общо взето :oops:
Имам и едни тапички на AKG, а те са по страшни дръвйе...

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#18 Мнение от Nanko Rusev »

Sennheiser HD280?

Flex
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 9:11 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#19 Мнение от Flex »

Нещо като това ли: http://eshop.bg-audio.com/vmchk/Usilwat ... HA400.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Предполагам качеството му е ужасно, но ако включа и усилвател към цялата работа съвсем ще прехвърля бюджета. Но ако има и някакви достъпни (и.е. около 50лв) и да стават за нещо...

Инак днеск дойде дак-чето. За мое учудване, чух неща, дето не ги бях чувал до момента в песните, ясно различими станаха инструментите, които досега просто се сливаха. Е, има и лоши неща де - на некачествените мп3-ки се чуват шумовете и изкривяванията :(

Ще се замъкна до динакорд тея дни, дано дават да се прослушат слушалките... и явно на място (под съпровода на иПод) ще се решава...


Едит: HD280 - да, и тези ги гледах, но от 30-40 коментара синтезирано мнението беше - "бе... добър звук, ама басите са слабички, а слушалките се чупят много лесно"
Едит2: Е, хората продължават да ги хвалят тея HD201, просто няма как да не ги включа в листата за прослушване ;)

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#20 Мнение от Nanko Rusev »

280 ти ги препоръчах след положително мнение на един от сериозните БГ слушалкови аудиофили, който ги е притежавал.

Аватар
tino_tkd
има известен опит
има известен опит
Мнения: 162
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#21 Мнение от tino_tkd »

Flex написа:Нещо като това ли: http://eshop.bg-audio.com/vmchk/Usilwat ... HA400.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Предполагам качеството му е ужасно
Ми те Берингер в профи аудиото в момента са нещо като Нео и Елит в домашното Hi?-Fi.

Flex
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 9:11 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#22 Мнение от Flex »

Аз все още нямам време да се юрна по магазините, но не пречи да хвърлям по 1 око на алтернативите ;)
И така, ровейки из http://www.head-fi.org" onclick="window.open(this.href);return false; попаднах на това чудо: JVC HA-RX700. Според народа (йес бейби - 79 странци тема с похвали ;) ) изглежда е безсрамно изкопирано от Audio Technica ATH-A900 и като резултат са се получили жестоки слушалки за малко пари. Някой чувал ли е въпросните и знаете ли къде се продават да мога да им хвърля ухо? Нещо с търсенето из гоогле не попаднах на бг магазин, който да ги има, а доставка отвън става малко по-сложно.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#23 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Никак не е сложно. Има ги в английския e-bay с възможност за доставка до България. За стоки, внесени от UK мита няма. Но ... няма как да се чуят преди това.

Flex
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 9:11 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#24 Мнение от Flex »

Като гледам народа само дето не им е спретнал една религийка и да ги обяви за божество, та ще си ги поръчам и без прослушване. Ако пак попадна на дърво мятам пц-то на рамо и отивам в музикален магазин :D

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#25 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Flex написа:Като гледам народа само дето не им е спретнал една религийка и да ги обяви за божество, та ще си ги поръчам и без прослушване.
Аз се притеснявам, че ще са поредния екземпляр в колекцията ти...

Не бива да подценяваме и времето за разсвирване на слушалките, което варира от десетки до стотици часове. Прослушвайки чисто нови слушалки, извадени от кутията в магазина, рискуваме да си направим твърде погрешен извод за звука им.

Аватар
tino_tkd
има известен опит
има известен опит
Мнения: 162
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#26 Мнение от tino_tkd »

Слушалките ги видях на официалния сайт на JVC България. Тея говорят за не'кви 8Hz :| .

Като официален представител на Джувке (да живее Phone Jacker) за България са писани Технополис и понеже работя срещу Технополис Младост ще отскоча да инвестигирам.


Проверено!

Слушалките не се предлагат. Хванах един продавач консултант да го разпитам и той сподели, че Технополис са търговски представител, но не и вносител. Има вариант да се поръча и достави на практика всичко от каталога с 3 седмици доставка, но по-бързо би станало от офис на JVC България.

Да обаче адрес на офис на вносителя няма. Параграф 22.

Аз обаче реших да ги потормозя по телефона и звъннах на 921 11 11 (Телефона на Технополис даден в сайта на JVC) и от там ми вдигна госпожа, коя то ама хич не знаеше за какво става въпрос, но ме прехвърли на телефон на който или никой не вдига или като даде свободно вдигаха и затваряха. След като на госпожата и писна да се занима с мен ми даде директен номер на човека, които би следвало да помогне - 921 16 43. Там пак същия номер (защото от срeща беше същия човек).

Колко много още има да се учим :evil:
Последно промяна от tino_tkd на Вто Окт 23, 2012 3:29 pm, променено общо 1 път.

Flex
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 9:11 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#27 Мнение от Flex »

Хаха, мерси за разходката, и аз проведох долу-горе подобни разговори с технополис ;)
Не се сетих за номера с доставката обаче... ако технополис се навият... 3 седмици е ок. Аз се замотах с амазон и ибей - където има доставка за българия, с доставката излизат повече от HD215, където е евтино ($30-35) - доставка йок.

Едит: иначе да, знам за разсвирването, К77 ги мъчих 60 часа и определено спряха да звучат като пластмасова кутия ;)

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#28 Мнение от kromuilis »

Преди малко се върнах от магазина на Динакорд, този на петте кюшета.
Слушах Sennheiser hd201, hd 212-pro, hd 575, както и akg k44. Последните по препоръка на продавача, но честно казано ми допаднаха повече от звученето на hd201. Освен това к44 някак си ми заставаха по-удобно на главата и покриваха ушната мида изцяло, без да я притискат, поради което ми се сториха и по-конфортни, по-ергономични.
hd 212-pro извадиха найсилен бас от всички модели, дори на мен ми беше малко в повече. Малко обаче като че ли ми заставаха върху ухото, а не около него.
hd 575 естествено бяха най-добре като звук, но те пък макар и отворен тип ми се сториха с по-малко бас на мен.

Отидох там по молба на мой приятел, да избираме слушалки за около 40-50лв. Спрях се на к44. Слушам ги и у нас вече час и звука ми допада дори повече отколкото в магазина. Определено не им липсва бас, и като цяло свирят доста обемно и ненатрапчиво като за цената си.

Flex
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 9:11 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#29 Мнение от Flex »

Да, за к44 разправят, че е по-читав от 201, радвам се, че ти харесват ;)
Въпроса е, че и за наследника на к44 - к77 се разправят хубави работи, включително, че имал добър бас. Трябва да отбележа, че баса им все още се подобрява, въпреки къмто 50 часовото разсвирване в началото, явно им трябва мноого повече. И това, което почна да ме гложди е предположението, че им трябва усилвателче и вградения крап на дъното не може да изкара достатъчно за такива големи слушалки. Ти от какво ги слушаш?

Та по повода, гледам усилватели... на къмто 50-100лв и случайно попаднах на един доста хвален - лампов усилвател, дето ти излиза $50 с доставката: http://rockgrotto.proboards.com/index.c ... ge=6#61538" onclick="window.open(this.href);return false; има хубави картинки, иначе новата версия е дори с еквалайзер ;)
Изображение

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#30 Мнение от Dimitar Atanasov »

Малко ми е странно , какво му е ламповото на този усилвател...
интересно как и подават захранването на лампата ?

Отдолу има светодиод !!!

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта