Помощ за избор на слушалки...

Съобщение
Автор
Flex
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 9:11 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Помощ за избор на слушалки...

#1 Мнение от Flex »

Здравейте народе, надявам се не съм настъпил някое правило с тая тема, уж ги прочетох ама знае ли човек... :)
На работа слушам по 5-6 часа дневно музика и все не случвам на слушалки - издирвам затворени такива, които да обгръщат напълно ухото, да са удобни за дълго ползване, да не пускат навън звук, че колегите се дразнят и да имат приличен звук (и бас). Последната проба беше преди 2 седмици AKG K77 - отговарят на всичко ама не и на звук. Звука им е... суров, басите са малко, бе слушалки за записи, не за краен потребител (някой да ги иска?).
Ако някой има идеи... че доста пари хвърлих (включая и 2 комплекта 5.1 слушалки), а все не мога да уцеля нещо читаво :(

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#2 Мнение от velinski »

Идеи много... но без слушалков усилвател е голяма мъка да получиш добър звук.
Иначе веднага препоръчвам AKG K141 Monitor 600 ома, но без усилвател НЕ свирят.
Двуцифрените AKG-та са уникални дървета и са срам за марката общо взето :oops:

Flex
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 9:11 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#3 Мнение от Flex »

Верно си е, че и източника много си важи, пример на x-fi то в къщи звучи къде къде от вграденото аудио на работа, но това е положението и след като ще слушам с риълтек вградена карта за какво качество си говорим... :/
Но пак може да се докара, пример предните ми - Creative HQ-1700 изкарваха много приятен звук, но са малки, свръх стегнати и в общи линии ми направиха ушите двуизмерни.
Аз не знам дали ще доближа AKG отново, имайки в предвид К77...

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#4 Мнение от Nanko Rusev »

Denon 5000

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#5 Мнение от velinski »

K141 нямат нищо общо с К77
Но говоря за 600-омовата версия

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#6 Мнение от Rumen Suvandjiev »

velinski написа:Иначе веднага препоръчвам AKG K141 Monitor 600 ома, но без усилвател НЕ свирят.
Да, днес изпробвах това. Чудесен балансирам звук, но не са слущалките, които ще включиш към нормална звукова карта например.
Аз се спрях на Sennheiser HD575, но в случая също няма да свършат работа, защото са от полуоткрит тип и се чуват от околните.

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#7 Мнение от Dimitar Atanasov »

Аз ползвам за офисно слушане HD 457, като за ефтини слушалки биват, но са отворени.

А и калпавия звук може да не се дължи само на слушалките а на липсата на качествен източник.
Един усилвател за слушалки може много да промени нещата, а и ако е с някой USB DAC направо може да мине в едно доста прилично (въпреки затворения тип слушалки, ефтини) звучене.

Според мен е по добре вместо да се купуват още слушалки (които с вграденото аудио просто няма да свирят) да се пробва с усилвател, така и така човека има няколко типа слушалки, все с едни ще стане.

Flex
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 9:11 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#8 Мнение от Flex »

Такааа... малко развитие. Въпреки тормоза на работа, успях да се поразгледам и някакси SH HD 205 и 212 Pro ми привлякоха... ъъ... ухото. Ще потърся къде да ги чуя. Утре ще имам и въпросното USB DAC-че да видя добрите стар... нови К77 как ще вървят с него. Направих си един експеримент, обаче - махнах драйверите на риълтек за аудиото, инсталирах asio4all и foobar2000 с asio плъгина. Разликата в звука беше потресаваща - слушалките изведнъж започнаха да възпроизвеждат бас и то дори на прилично ниво, а звука стана един чист... единствения проблем е, че с уиндоуските драйвери изхода е към 2 пъти по-слабичък и трябва да го надуя до макс за да чувам що-годе. Но още съм в шок от качеството на звука.
Не съм се отказал от нови слушалки, които принципно да си свирят добре без да се налага да ги ръчкам, но съм леко разколебан ;)

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#9 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Flex написа:Не съм се отказал от нови слушалки, които принципно да си свирят добре без да се налага да ги ръчкам, но съм леко разколебан ;)
За да имаш отправна точка какво представляват в момента слушалките ти и дали да ги сменяш, задължително ги прослушай на добър CD-плейър и качествен слушалков усилвател. Ако имаш желание и път към 7-ми километър, може да уредим едно слушане. Така сам ще прецениш как да постъпиш. Иначе с проби и грешки е малко скъпичко...

Flex
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 9:11 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#10 Мнение от Flex »

Желанието го има, времето е малко проблем, а и май ще си уредя цялата далавера на място - хубаво е да имаш разбиращи от музика колеги ;)
За съжаление ще стане чак след празниците, но и аз не бързам да си взема поредния чифт слушалки, които да попълнят колекцията от ненужни такива ;)

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#11 Мнение от Rumen Suvandjiev »

В аудиото нещата стават бавно ...:-)

Аватар
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#12 Мнение от Veselin Krachunov »

Бих ти препоръчал Sennheiser HD201 - затворен тип са, не са съвсем High-end, но за парите си (~35 лв.) свирят невероятно.

Ако добавиш и едно DAC-че като това, общо за 100 хартийки направо влизаш в джаза!

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#13 Мнение от DLS »

Баса на HD201 ще му дойде доста слаб, иначе за парите си е доста добре положението :)
Малките модели на АКГ са абсолютна пародия - дори горния пример с цена от 35лв предлага много повече от 55, 66 и т.н.

Flex
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 9:11 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#14 Мнение от Flex »

DAC-чето идва утре да го чуя (дано не го забравят пак) :D
201 - това беше първото, дето ми се наби в ушите, но предупрежденията за слабичкия бас са много, макар че не мога и да си представя какво значи "слаб" бас... ако някой е чувал АКГ К77 например да даде сравнение, ама предполагам, че едва ли ще намеря такъв ;)
Та затова тръгнах да се ориентирам към по-скъпичките зенхейзерчета. Смешно е, че комбинацията от затворени, около ушите и добър бас е страшно сложно да се намери, а би трябвало да е стандартно изискване за хората, прекарващи работния ден със слушалки

Аватар
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на слушалки...

#15 Мнение от Veselin Krachunov »

"Слабия" бас на 201 се лекува с хубав лампов слушалков амп! ;)

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта