Помощ за избор на Кондензатор за пищялки

Съобщение
Автор
elste

Помощ за избор на Кондензатор за пищялки

#1 Мнение от elste »

Здравейте , не разбирам много от тези работи за това се обръщам с молбата за помощ за избор на Кондензатор за тези пищялки :

Eminence APT- 80
8 ома 85 вата RMS (филтър 5000 Hz 12dB/окт)
Sensitivity 105 dB/W/m
Габарити - 87/87/74 мм

Снимка >>> http://www.ljclub.net/speak/hi/APT-80.jpg <<<

Искам да се чува възможно по силно пищялката
Прочетох малко по темата в нета и по прочетеното се ориентирах към този Кондензатор :

Кондензатор К73-16
4,7uF 250 волта


Моля за компетентни отговори по темата

Тази пищялка ще бъде в кутия с 15 инчов говорител , говорителя няма марка , но много ми пролича на руски , този 15 инчов говорител е използван от музиканти по сватби .
имам кутия , но не мога да се ориентирам към филтър (кондензатор) за пищялката .
Интересува ме ако сложа този кондензатор дали ще звучи добре

Кондензатор К73-16
4,7uF 250 волта

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Не разбрах двулентова колона ли ще правиш?
Какво ще е предназначението и?

elste

#3 Мнение от elste »

Двулентова домашна тонколона

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от toroid »

Домашна колона с тези говорители?!?!?! 8O 8O 8O Това е безумие!И защо само една колона?Ами попитай Бодан/Цветан,от когото си взела пищялката/за филтър.Добре е да обясниш с какъв усилвател ще слушаш,каква мощност ще е колоната,колко силно и продължително ще слушаш и какво разбираш под "силно чуване на пищялката"?Доста неща зависят и от параметрите на нискочестотния говорител и преди всичко от чувствителноста му.За ниските ще има ли филтър?Високочестотният ти говорител е доста чувствителен и при всички случаи ще свири доста осезаемо но ако не ти е достатъчно може да го вържеш и директно,без филтър/този тип драйвери позволява такова свързване и при по-големи натоварвания/и да чуеш дали ти е добре.И още нещо:защо не пробваш с различни начини на свързване и на слух да експериментираш докато ти хареса?!Иначе никой не би бил сигурен какво ще се получи само така,теоретически и то според твоите изисквания за "силно звучене"и дали ще ти хареса!Напиши все пак от къде си в профила!Изследвала ли си си слуха/извинявай но желанието ти за повече високи ме навежда на мисълта за частична загуба на възприятие на някои честоти/?

elste

#5 Мнение от elste »

Първо колоните са две , второ имам някакви измислени пищялки от рода на 15 вата който не се чуват , трето ще си взимам пищялки точно от bodan и мисля , че се ориентирах към 3 кондензатора и ще ги тествам всеки по отделно и така ще свърза най-добрият спорет моят слух .

Благодаря на всички , който ми помогнаха
Последно промяна от elste на Съб Май 02, 2009 3:38 pm, променено общо 1 път.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Ivan Rachev »

:D какво ще тестваш бре , с тези говорители не можеш да разбереш дори какъв усилвател ги усилва .
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Авг 12, 2004 12:00 am
Местоположение: Кюстендил
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на Кондензатор за пищялки

#7 Мнение от Sasho Tashov »

fenbg написа:Здравейте , не разбирам много от тези работи за това се обръщам с молбата за помощ за избор на Кондензатор за ...


Моля за компетентни отговори по темата

...
Прочети това:

http://bgaudio.org/modules.php?name=New ... =0&thold=0

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта