Пукащ високоговорител

Съобщение
Автор
dex
чете
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

Пукащ високоговорител

#1 Мнение от dex »

Здравейте :D
Съжалявам, че чак сега пиша във форума, но имам проблем с един woofer високоговорител (по-точно са два - вторият е различен и го закупих вчера), който "пука" при по-голям ход на мембраната. Разгледах една от темите във форума, но в нея не намерих отговор на проблема.
Значи говорителят пука при възпроизвеждане на музика, като с многобройни опити сам си доказах, че "пукането" не е в резултат на удар на бобината в полюсната наставка. Също така го проверих за различни дефекти (недобре залепена бобина, капачка и т.н.). Интересното е, че пукането го няма при подаване на синусоидален сигнал, или пък с друга форма (правоъгълен за да симулирам по-голямо ускорение на трепт. система). Чудя се дали голямата маса на трепт. система и големите ускорения при музикална програма не са причината.
Благодарен съм на всички които биха дали мнение по въпроса. :D

nickb

дай уточнение...

#2 Мнение от nickb »

Приятел, ти "звучиш" с тази тема малко като лаборант по физика, а не като аудиофен или аудиоюзър :lol:
Как очакваш да ти се помогне като не даваш никаква информация за говорителят?! Модел, параметри и т.н.
Вероятно подаваш сигнала от компютър, но пиши поне с какво го усилваш, особено ако очакваш отговор от лидерите във форума - така както си я подкарал ще те посъветват че си го сбъркал (форума) ;-)
Не ми се мисли и ако правиш опитите без резонаторна кутия, т.е. очевадно е, че можеш лесно да повредиш един здрав говорител...

D.Kolev

#3 Мнение от D.Kolev »

ïðèïîè ìóñòàöèòå.

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта