ремонт на говорители

Съобщение
Автор
jazy

ремонт на говорители

#1 Мнение от jazy »

Привет на всички!
Прдварително моля да бъда извинен, ако темата вече съществува, или пък не и е тук мястото.
След използване на търсачката към форума и прочитане на доста теми, все още търся човек с познания и умения за пренавиването на два високоговорителя. Единия е нискочестотния от пасивен монитор "celestion", ето този: http://www.fzaudio.com.br/downloads/kr2.pdf
Другият е високочестотен, не мога да дам линк към него. Бих желал човека да е от Варна. Можете да се свържете с мен на e-mail "jazy at abv dot bg", icq:337716644, gsm: 0898 515877, или просто тук във форума.
Предварително ви благодаря.
Поздрави!

Petroff

Re: ремонт на говорители

#2 Мнение от Petroff »

Здравейте на всички! Първо се извинявам, че пиша в тази тема, но сметнах за ненужно да отварям нова.
Чичко Google ми подсказа за този форум и смятам, че е най-правилното място за моето питане. Та, проблемът е следния - онзи ден се загледах в говорителите на уредбата ми и установих това :cry: :

Изображение Изображение Изображение

Когато говорителят се притисне леко надолу се вижда доста ясно "прокъсването" :( Системата е JVC, закупена е декември 2002 г., доста пазена е :) Между другото още докато беше нова забелязах въпросната цепнатина, но не беше едвам забележима.. Въпреки разкъсването обаче, говорителят продължава да стои стегнато!

Въпросът ми е, има ли някакъв шанс това нещо да се оправи (залепи, "гумира" /?!??/ наново) или нещо подобно? Разрових се из нета и един такъв нов говорител е 50$... Има ли някаква надежда за ремонт или да си ги слушам така... :? Благодаря предварително на всеки, който ми отговори!

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ремонт на говорители

#3 Мнение от Borislav Stankov »

Petroff написа:Въпреки разкъсването обаче, говорителят продължава да стои стегнато!
Абе той стои стегнато, но едва ли свири както е свирил преди.

Трябва да се смени гофата, но това ще доведе до промяна на АЧХ на говорителя. За да свирят и двете колони еднакво, трябва и двата говорителя да се пипнат.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

bilar
чете и пита
чете и пита
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 2:25 pm
Местоположение: Девин
Обратна връзка:

Re: ремонт на говорители

#4 Мнение от bilar »

Ами пиши откъде си.А инак най доброто решение е да се сменят гънките и на двата говорителя, поне ще са с еднакво променени параметри, както пише Б. Станков.
Induktors
induktor soft."T/S" parameters
0885 067 687
0878 627 135
Fixing speakers.

Petroff

Re: ремонт на говорители

#5 Мнение от Petroff »

От Плевен съм. Ако някой има представа къде се извършват подобни услуги, да казва :) Няма да е зле и инфо за ориентировъчна цена. А относно звученето на говорителите, честно казано според мен не се е променило (или е толкова малко, че аз лично не мога да го усетя)...

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ремонт на говорители

#6 Мнение от Borislav Stankov »

Само така ти се струва, че не се е променило, човешкото ухо има способността да се нагажда, което в твоя случай води до грешна прадстава.

Попълни си профила за да се избегнат въпроси от рода - От къде си?

За жалост от Плевен никой не познавам, който може да ти помогне. Обаче мога да ти дам съвет да питаш в магазина от който си купил въпросните колони за сервиз.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта