помощ за направа на печатни платки(Проект за активен СУБ )

Съобщение
Автор
Аватар
radev
има опит
има опит
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#16 Мнение от radev »

А в допълнение на казаното по горе,винаги може да си спретнеш накоя друга схема,нали така :)

Аватар
Lamer26
чете и пита
чете и пита
Мнения: 106
Регистриран на: Съб Апр 29, 2006 12:00 am
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

#17 Мнение от Lamer26 »

здр отново , имам напредък лека по лека.
Сега като поогледах и препрочетох информацията за
схемата Linkwitz Transform Circuit.
Това което успях да разбера е че е предвидена за Saled box
и с нейна помощ се подобрява звученето в ниските честоти , има си и програма с която се смятат елементите за да се зададе и характеристиката - колко да повдигне.

http://sound.westhost.com/project71.htm

сложих и линк за да можете да погледнете инфото и да споделите дали правилно съм превел , ако не съм успял.
Ще ви помоля да не ми се смеете , а да ми подпомогнете лекичко с превода , или пък с два три реда да си кажете мнението

предварително искам да благодаря

другото нещо за което сега трябва да се мисли е офромлението на конструкцията на кутията , както и подходящ за целта говорител който да е удачен за подобни цели ( голямо натоварване в нискочестотната зона )
вариянта който също ми се върти в главата е два говорителя на срещуположните страни като те са свързани във фаза
така при движението напред и назад се елиминират вибрациите и кутията няма да се гони из стаята - и положението на кутията е следното
слага се в ъгъл на стаята като оста на единият говорител е към центъра , така другият е насочен към ъгъла - а той засилва леко ниските - и при движението на говорителите едновременно напред назад няма да се мести хич.

според вас този подход на конструирането дали е подходящ.
ако имате по добри идеи - споделете ги

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта