Музика за у дома

Съобщение
Автор
Аватар
Vizor_old
има известен опит
има известен опит
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Ное 09, 2007 1:00 am
Обратна връзка:

Музика за у дома

#1 Мнение от Vizor_old »

Здравейте на всички. Форума го чета от доста време и научих доста неща за това до сега не съм се навил да си купя "музика" за в къщи :lol:
Бюджета.. хмм чудя се все още но определено не съм от най-заможните.
Силата .. не държа много на нея искам да чувам музиката държа на качеството на звука

та се чудя като за начало.. за начинаещ какво да пазаря като усилвател и тонколони. Уж чакаля да изкочи нещо тук но винаги когато има нещо което ми се струва (или поне по вашите коментари съдя че е читаво) нямам пари!!! :twisted: за това съм решил да си посъбера или да се хвана и да си направя едни колони за една ламба от гого (говорих вече с него имам покана да отида да послушаме :) )

та какво ще предложите като най-добре за начало за един начинаещ

това което слушам попринцип е по лека музика.. като darren hayes абе общо взето релаксираща музичка.. mike oldfield и другото което слушам е "гласът".. като примерно на Amy Lee (Evanescence) и така..

дано усетите какво точно търся..
тази седмица ако успея да си свърша работата ще отида на гости на Гого да "чуя" малко музичка

П.П. разбира се, че няма да се слушат мп3-ки лав-чета и всякакви такива.. само оригинални дискове.. иначе и thunder да си взема разлика няма да има предполагам :lol:

благодаря ви предварително и се извинявам ако не е за този раздел темата

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Stefan Stefanov »

Виж проектите за малки ТЛ и хорни.
Лесно се правят дори и от начинаещи и дават добра основа за по-сериозни работи в бъдеще!

Аватар
Vizor_old
има известен опит
има известен опит
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Ное 09, 2007 1:00 am
Обратна връзка:

#3 Мнение от Vizor_old »

Stefan Stefanov написа:Виж проектите за малки ТЛ и хорни.
Лесно се правят дори и от начинаещи и дават добра основа за по-сериозни работи в бъдеще!


дам разгледах ги доста добре и аз на това се спрях
ще видя първо какво ще измислим с гого за усилвателя и после ще намеря 2 читави говорителя от някъде да наместим 2 хрони малки :)

благодаря за отговора.. ако има някой нещо да допълни нека пише ако не модераторите могат да заключат темата когато сметнат че е изчерпана .. благодаря !

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#4 Мнение от Marian Lozev »

2 МАЛКИ ....... хорни НЕ води до кой знае какъв успех . :wink:
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Stefan Stefanov »

2 малки водят до 2 ГОЛЕМИ :wink:

Аватар
Svetlin Iliev
има опит
има опит
Мнения: 297
Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#6 Мнение от Svetlin Iliev »

Двете малки хорни , водят до развитието им в по- големи и все по-големи хорни. :)

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#7 Мнение от Nanko Rusev »

За 150 лева се купуват чифт 126е на Fostex.

За разлика от фрс8, те нямат никакъв проблем с маломощни усилватели. А освен това свирят убийствено за парите си!

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Музика за у дома

#8 Мнение от Nikolay Savov »

Две по-големи хорни правят от 3стайният апартамен гарсониера :)))
Пожелавам ти 5стаен :H :rock: :HMguit :smt045

Аватар
Vizor_old
има известен опит
има известен опит
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Ное 09, 2007 1:00 am
Обратна връзка:

Re: Музика за у дома

#9 Мнение от Vizor_old »

Nikolay Savov написа:Две по-големи хорни правят от 3стайният апартамен гарсониера :)))
Пожелавам ти 5стаен :H :rock: :HMguit :smt045


благодаря за пожеланията колеги живи и здрави да сме само

П.П. при хроните май важи на мечо пух лафа "колкото повече толкова повече" :lol:

благодаря още един път.. и успехи на всичките :)

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от kromuilis »

Макар и не единствения, Гого е един човек, който наистина знае какво прави и направеното от него кара доста хора да погледнат с друго око, или по-точно ухо на музиката. Аз съм един от тях. Мисля, че идеята да се срещнеш с него е много добра, защото там определено има какво да се чуе и види. Ще си позволя да те посъветвам обаче, първо да поискаш да чуеш някое от творенията му от по-нисък клас, защото ако ти пусне направо това, което му е вързано към системата (казва се "Зенит"), впечатлението, което ще добиеш, ще е толкова покъртително, че останалото ще бледнее. Казвам това, защото по-малките му усилватели също определено си заслужават.. Аз слушам един такъв вече 3 месеца, макар и не през хорни (за сега само съм си поръчал говорителите за тях), и не преставам да се наслаждавам на усещането за топлина и живо естествено звучене на инструментите и най-вече на човешките гласове. От тогава у мен се затвърждава и убеждението , че и най-малкия лампов усилвател е по-добър от най-големия транзисторен.
Смятам да обзаведа моя също с малки хорни на първо време с Fostex fe126 , макар, че все още не смятам да се разделям с тонколоните на които слушам в момента. Определено този малък Стелт свири великолепно с тях.
Колкото до хорните, надявам се да сполуча, тъй като ще ми е за първи път, а желая същото и на теб, както и на всички захванали се със задачата да сътворят нещо сами. :)

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#11 Мнение от Nanko Rusev »

kromuilis написа:Колкото до хорните, надявам се да сполуча, тъй като ще ми е за първи път, а желая същото и на теб, както и на всички захванали се със задачата да сътворят нещо сами. :)


Трябва да го чуеш с 126 в правилната хорна :wink:

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта