Схема за крос и бридж

Съобщение
Автор
GTI_PoWeR

Схема за крос и бридж

#1 Мнение от GTI_PoWeR »

Търся добре работещи схеми на кросоувър и фазоинвертор за пускане на два канала в бридж.

GTI_PoWeR

#3 Мнение от GTI_PoWeR »

Къде съм писал че трябва да имат връзка? Също така защо да нямат и какво общо имат с входа?
Това са две отделно схеми.

GTI_PoWeR

#5 Мнение от GTI_PoWeR »

http://sound.westhost.com/project48.htm
За това какво бихте казали? Има ли недостатъци?

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Daniel Petrov »

Много елементарна схема на филтър, смесител и фазоинвертор само с един транзистор. Аз използвам нея от години... някога, когато единствения полевак, който ми беше попадал (освен руските) беше 2N4393, бях решил да пробвам вместо опамп да сложа само един транзистор - проработи, при това доста по добре от въпросната схема с опамп.
За смятане стойностите на RC филтъра за дадена честота има доволно много читави калкулатори в нета, поразрови се. Става и с формула, но не е толкова удобно.

***Разменени са надписите кое какво е (на самите картинки и в имената на файловете) поради недоглеждане.

Филтрите може да са регулируеми R1 и R2 се правят с потенциометър (двусекционен, за да се променят синхронно, линеен със свързани на късо плъзгача и левия извод на пътечката) и резистор, като двете стойности - само резистора при окъсен потенциометър (завъртян на дясно, т.е. най висока срязваща честота) и общото им съпротивление (при завъртян наляво. т.е. най ниска честота) определят долната и горната граница за реглаж F на среза.

Low Pass:
Изображение

High Pass:
Изображение
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от Martin Krumov »

За тази схема ли ми спомена, когато бях при теб за усилвателя за Суб-а ми?

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта