озвучение

Съобщение
Автор
Аватар
Dr_Stein
има опит
има опит
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Фев 08, 2005 1:00 am
Обратна връзка:

озвучение

#1 Мнение от Dr_Stein »

Здравейте :) Става въпрос за заведение около 90 кв. понеже е на партера на жилищна сграда естествено се налага да се съобразим със силата на музиката. Ще се използват вградени тонколони в тавана , 100V исилвател,
Въпросът ми е може ли да включа буфер към този усилвател . И другото ... мога ли към вече включеният буфер да сложа други тонколони за друга зала от заведението
Благодаря предварително

Аватар
Lamer26
чете и пита
чете и пита
Мнения: 106
Регистриран на: Съб Апр 29, 2006 12:00 am
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

#3 Мнение от Lamer26 »

само дето буфера и другите колони трябва да са за такъв тип
усилвател демек
да имат преобразуващ траф
не е ли по-лесно да се снабдиш с стандартен усилвател ?
ако греша в писанието не се очудвайте :) nick name ми го показва. :)

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#4 Мнение от Ivo_Hristev »

Здрасти,
Според мен, ако ще озвучаваш заведение си трябва цялостна концепция. Малко не на място ми се струва да озвучаваш едната зала с 100V система, а другата с конвенционална. Още повече какво предимство ти дава 100 волтовата? На подобна площ няма да имаш много дълги трасета, така че използването й носи повече негативи отколкото ползи.
Та моят съвет е заложи на конвенционална система, като още от самото начало при проектирането вземеш в предвид особеностите на заведението. За съседите най-добре предвидете някаква акустична обработка на помещението, така че и вълка сит - и агнето яло.

Поздрави.

Аватар
KOKO1
има известен опит
има известен опит
Мнения: 39
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от KOKO1 »

Мойте уважения към вашата личност - само , че Dr_Stein никъде не е казал че ще използва за едната зала 100 Волтова система а за другата конвенционална !!!
Това което ще постигне е точно това което иска - без акустична обработка на помещението - озвучаване - предполагам и силно се надявам да е "фоново"

- защото съм се нагледал на дивотий от сорта на пиян барман който иска от фоновото озвучаване да "дъне" или да има по-вече "баси" и резултатът е - изгорели говорители ...:)

Това което ти трябва е 100 волтов субуфер и един кабел който ще прехвърлиш в другото помещение , към който можеш да вържеш още един суб и няколко колони...
-ето това е предимството на 100 волтовата система !!!
:)

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта