Къде в BG мога да уча више със специалност аудио техника

Съобщение
Автор
radiok

#16 Мнение от radiok »

Аз имам кофти впечатления от НБУ. Предишната ми фирма имаше споразумение с департамента им по комуникаций. Пари имат иначе. Една възрастна доцентка, голям капацитет, като засмята едни вълнови уравнения, ум да ти зайде. Практически обаче, ръчичките на всички- досещате се къде им бяха. Студентите са готини, носят сандвичи, биричка-департамента плаща! :-)

D.Kolev

#17 Мнение от D.Kolev »

Vasil Nikolov написа:ÒÓ Ïëîâäèâ îçíà÷àâà òóðñêè óíèâåðñèòåò, çàùîòî òàì ïîâå÷å ñå ñëóøà äà ñå ãîâîðè íà òóðñêè åçèê îòêîëêîòî áúëãàðñêè


à â ñîôèéñêîòî ÒÓ êàê ìèñëèø å , äîðè èì ïðàâåõà îáùåæèòèå /õîòåë/ íà 50 ìåòðà îò ÒÓ-òóòî :lol: , ÷å àêî çíàåø ñ êàêâè òàêñè ãè áðúñíàò ........... 8O


èñòèíàòà å ÷å àêî êàíäèäàòñòâàø çà ðàáîòà â çàïàäíà ôèðìà , áåç äèïëîìà íå ìîæå, íî çà ñìåòêà íà òîâà èìà ãîëÿì ïîòîê ñëóæèòåëè. ñðåäíàòà ïðîäúëæèòåëíîñò íà òðóäîâèòå äîãîâîðè åäâà ëè å ïîâå÷å îò 2 ìåñåöà :lol:

ùå ìè å òâúðäå èíòåðåñíî ñëåä 3-4 ãîäèíè , êîãàòî â óíèâåðñèòåòèòå ùå ñå âëèçà áåç èçïèòè ñ îãðîìíè òàêñè , êàê ùå ñå íàïúëíè ñúñ ñòóäåíòè , êîèòî è èìåòî ñè íå ìîãàò äà íàïèøàò ïðàâèëíî íà áúëãàðñêè.

àêî íÿìàø æåëàíèå , íèùî íÿìà äà íàó÷èø. âúïðîñà å äà óñïååø äà ãî ñúõðàíèø ïðåç ñëåäâàíåòî.

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#19 Мнение от Nikolay Kolev »

Аз уча в NBU телекомуникации. Базата е доста добра сравнена с другите университети. Всеки семестър още от първия има практически занятия свързани с реализация на схеми на макетна платка. Когато лабораторията е свободна можеш да идеш и да си работиш по твоите проекти. Организират се посещения на различни обекти свързани с комуникациите. Преподавателите са високо ерудирани и винаги готови да предложат допълнителна информация с цел задълбочаване в дадена област, при желание на студентите.
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#20 Мнение от Dimitar Atanasov »

Според мен няма голямо значение какво точно и къде го учиш, навсякъде, ако имаш желание може нищо да не научиш.

Колкото до спора ТУ, СУ или НБУ.

Според мен най-доброто решение е ТУ, специалност Автоматика и системотехника. Имам приятели, завършили това, и наистина знаят за какво иде реч. Макар че познавам и такива които са доста безхаберни.

Аз самия съм преподавател в СУ, и въпреки това мисля че там не си струва особено, освен ако човек няма някакви твърде изявени мераци да се занимава с нещо от типа на "Крайномерни представяния на безкрайномерни алгебри на Ли" (колкото и модерно и сложно да звучи това).

Колкото до НБУ. Имам някакво вземане-даване с този университет (канят ме да отида там), но нещо не ми вдъхват особено доверие.
Особено като знам че е съставен предимно от кадри на БАН и преобладава съответното мислене (на което не съм фен).

Та: Висшето образование е задължително. Няма точно значение какво ще завършиш, стига да станеш добър в това което искаш да работиш.

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#21 Мнение от Fenkiller »

amitko написа:Според мен няма голямо значение какво точно и къде го учиш, навсякъде, ако имаш желание може нищо да не научиш...

Точно така е!Всичко опира до желанието ти да научиш нещо или да не научиш нищо!Избора е за всеки отделно, точна формула няма.
Само се избави от идеята "Ако уча еди къде си непременно ще стана специалист..."
Познавам човек дето е учил в Морско училище и е гений на електрониката и програмирането взети заедно.
:wink:
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#22 Мнение от Nikolay Kolev »

Вярно е че човек сам може да се научи, но много по лесно е ако има някой до себе си да му покаже първите стъпки и да му дава насоки точно в обласста в която се интересува той. Идеята на Даниел да направи курс за въведение в електротехниката и неща свързани с аудиото беше просто страхотна, жалко че курса не се състоя :cry:
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#23 Мнение от Goro »

Rumen Zografov написа:До колкото знам в НБУ (Нов Български Университет) има специалност,свързана с аудио-видео.

В НБУ, аудиото мисля е само за музикалния факултет. Студийна техника преподава Георги Хлебаров, който май е поканен като официален гост на прослушването на 21/22 април.

Аватар
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 309
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#24 Мнение от Vasil Nikolov »

А за частни уроци бих ти препоръчал Георги Цветков, най опитния практически радиоинженер, човека от горния пост Goro :wink:

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#25 Мнение от Goro »

Vasil Nikolov написа:А за частни уроци бих ти препоръчал ...

Васко не се бъзикай.
audio_maniac, в ТУ - София, ще научиш това което после ще ти помогне да навлезеш в материята на аудиото. Но не само в софийския, а и в другите технически университети няма преподаватели, които да са навътре в тази проблематика. Едно от големите светила с огромен теоритичен потенциал и с не по-малко практически опит е проф. Вълчев. Мисля че е поканен на изложението 21/22 април и вероятно ще изнесе лекция, както на изложението на Ангел. За съжаление отдавна е пенсионер. Другият преподавател, който е в час е проф. М. Момчеджиков - един невероятно симпатичен човек. Останалите ходят на работа и се връщат. А пък ректора му дори не знае, че във всеки дом има поне по една радиолампа (кинескоп).
В малка страна живеем и е невъзможна толкова тясна специализация. Че то в големи световни фирми няма такива специалисти.

Аватар
Toni Nikolov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 12:00 am
Местоположение: Гоце Делчев
Обратна връзка:

#26 Мнение от Toni Nikolov »

Никой не е казъл, че за да научиш нещо то непременно трябва да си завършил визше образование. Също никой не е казъл, че за да разбираш горе-долу от електроника, то трябва да си завършил техникум или модерното на последък професионална гимназия. Също никой не е казъл,че за да се инересуваш от тока то трябва някой да ти е показвал и да те е учил.......
Когато от малък разфасоваш играчките и им вадиш батериките и крушките и откриваш истините в живота :D значи си ти е в кръвта и искаш да се занимаваш с това за цял живот.... И когато се чувстваш достатъчно готов за да разбереш основите на всичкото това, от което си се интересувал, ти искаш някой друг да те насочи. И надявайки се, че все пак той знае повече от теб :) да ти сподели своя житейски опит и да те направи вече специалист :) (не че без чужда помощ можеш пак да станеш специалист де). Та това беше питането- за мястото където могат все още на нещо да те научат.

Поздрави на всички!

Rumen Zografov: Виждаш ли защо все пак е полезно образованието?Не е задължително,но е полезно :wink:

Аватар
bobalan
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Дек 04, 2004 1:00 am
Обратна връзка:

#27 Мнение от bobalan »

аз съм възпитаник на СУ -Приложна Математика, в момента уча Безжични Мрежи и Комуникации във Физическия им факултет, но завършвам и Звукостудийни технологии и продуцентство в ТУ-София (свободен факултет), както и се погрижих да взема сертификатната специализация на Стайнберг (муз. софтуер) в СУ. За капак имам и 2 години във ВИАС.
През всички тези 8 години, в които съм учил, съм работил като тонрежисьор и мога да ти кажа, че висшето образование ти дава тапия, широк поглед за света и методи за самообучение, но не ти налива нищо наготово в главата :)

Аватар
Toni Nikolov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 12:00 am
Местоположение: Гоце Делчев
Обратна връзка:

#28 Мнение от Toni Nikolov »

Rumen Zografov: Виждаш ли защо все пак е полезно образованието?Не е задължително,но е полезно Wink

:smt023 Но все пак тези грешки са от бързане -на всеки се случва да не си прегледа поста ;) .

Lubomir Panchev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: London
Обратна връзка:

#29 Мнение от Lubomir Panchev »

Както вече няколко хора споменаха смятам че не е толкова важно какво точно учиш колкото да го учиш в добър университет. Тясна специализация в hi-fi няма да има толкова полза колкото да отидеш някъде където да научиш нещо по основно но приложимо по темата. Така че по добре научи останалите неща които са свързани: физика, електроника, електротехника във възможно най-добрия университет в който можеш да влезеш. После ги приложи в аудиотехниката. Останалото можеш да научиш и сам защото най-важното нещо с което излизаш от университета е способноста да се учиш.

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта