Рioneer А 9 J или HarmanKardon 970

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
Аватар
dmad
чете и пита
чете и пита
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Дек 27, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Рioneer А 9 J или HarmanKardon 970

#1 Мнение от dmad »

Здравейте,
тъй като искам да заменя архаичното SONY TA F 30, с нещо по-добре звучащо и по мощно за колоните ми (wharfedale 9.5) съм се спрял на горепосочените 2 усилвателя. Дали бих могъл да получа съвет, или коментар, кой според вас би бил по- добър избор?

http://www.audiovision.cz/files/product ... _large.jpg

http://www.hifi-regler.de/pictures/harm ... inside.jpg

директно сравнение по слух надали бих могъл да направя по обясними причини, а в интернет дирктно сравнение не успях на намеря.
Благодаря на всички отзовали се предварително. Ако имате идея за нещо по-добро в този бюджет което се продава по нашите магазини ще се радвам да споделите.

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#2 Мнение от Simonov »

Двете отделни захранвания са си предимство, но това не е гаранция за по-добро звучене. Иди и ги чуй и двата, ако е възможно на едни и същи ОТ, които е желателно да са от достатъчно висок клас, а не някакви пръчки от 250лв ;)
Изображение

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Рioneer А 9 J или HarmanKardon 970

#3 Мнение от Nikolay Savov »

Мощността е твърде пресилен и илюзорен показател за суровата действителност ;)
Всъщност по-важно е КПД-то ,което е реалният показател и фактро за удовлетвореност.
Пример: Слушам си аз скъпият транзисторен купешки усилвател на ниво равно на 60W И нечувам музика ,освен осакатени ,приглушени ,дебилни плътни музикалистики и у мен грам не трепва нищо!
Слушам същото на ламповият си 4В усилвател + хорни с широколентови говорители и започвам да ПРИСЪСТВАМ ТУК ,на сцената участвайки, преживявайки!!!! Музиката ,чрез мен(теб) "устойството" правещо от музиката съкровенно лично долавяне на неописуемата жизнерадостност.
При транзистора тази магия я няма! ,там просто едни честоти се прекрояват и резултата е нещо посредствено ,нещо съвсем комерсиално.... нещо носещо замисъла си! и нищо повече, а именно , да бъде достъпно за повече хора!
за това в света се създават посредственостите,като пазар и стока на този пазар диктувана от "властта"

Чуй все пак всичко ,преди да се доверяваш на който и да е и прецени лично кое ти дава онова ,за което копнееш! Понеже може да не си дорасъл да оцениш истинското , първо премини през твойто истинско!

Аватар
dmad
чете и пита
чете и пита
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Дек 27, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

.

#4 Мнение от dmad »

Не искам да влизам в излишни спорове, Николай, но истинското, за което говориш има и своята цена. Освен това за всеки истинското означава различни неща.
Споменавайки, че искам И по мощен усилвател, имам предвид за конкретните колони, но на първо място поставям качеството, двата които съм посочил са с почти еднаква мощност. 30В, с които разполага моят в момента, са недостатъчни за да ги захранят добре. В случая целта ми е да довърша системата, а не да започна на чисто, а и за хорни просто нямам място, иначе и аз съм им фен :D

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#5 Мнение от Simonov »

какви са ти колоните?
Изображение

Аватар
dmad
чете и пита
чете и пита
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Дек 27, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

.

#6 Мнение от dmad »

Колоните - нищо специално
wharfedale diamond 9.5

http://www.wharfedale.co.uk/model.php?model_id=15

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#7 Мнение от Simonov »

Колоните определено имат недостиг на чуствителност, не че ти е слаб усилвателя ;) Според мен най-добрият вариант е да се чуят двата ампа на твойте колони.
Един съвет - не подценявай толкова много "архаичната" апаратура ;) По добре потърси нещо качествено втора ръка ;)
Изображение

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: .

#8 Мнение от Nanko Rusev »

dmad написа:Не искам да влизам в излишни спорове, Николай, но истинското, за което говориш има и своята цена. Освен това за всеки истинското означава различни неща.


Истинско = реално е едно и също нещо.

По-хубаво (по-приятно) е субективно.

Аватар
dmad
чете и пита
чете и пита
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Дек 27, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

.

#9 Мнение от dmad »

Момчета, а по темата дайте нещо, въпросът си остава :),
Симонов, имаш ли нещо конкретно в предвид, не бих могъл да преценя 2ра ръка кое би било по добро. А и държа да има дистанционно :)

Аватар
dmad
чете и пита
чете и пита
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Дек 27, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

.

#10 Мнение от dmad »

А някой с впечатления от NAD C372? Коийто е в същият ценови диапазон като Пионера?
http://i32.photobucket.com/albums/d28/D ... a/NAD1.jpg

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 3 госта