Модинг на ресивър SONY STR-195

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
bobenoo

Модинг на ресивър SONY STR-195

#1 Мнение от bobenoo »

Здравейте, искам да попитам някой от МОЖЕЩИТЕ за следния казус. Имам ресивър модел SONY STR-195но не ми харесва как свири. Та въпросът ми е има ли възможност да се преправи нещо в него, което да подобри осезаемо начина му на звучене?
Въпросът ми е сериозен. Не искам да го продавам, тъй като мястото където в момента е позициониран /хоризонтален модул за хол/ е много ниско /14см/ на височина и по-голям ресивър /държа да е ресивър а не усилвател/ не мога да поставя.
Моля, всеки които се е занимавал с подобни "тунинги" да ми пише.
Идеята ми е не да го правя аз, а да си платя на човек който разбира.
Приемам всякакви ваши предложения!

bobenoo

София

#2 Мнение от bobenoo »

От София съм. Ако някой се е сблъсквал с подобно животно нека пише. Разчитам на сериозни и РАЗБИРАЩИ ХОРА!!!

Аватар
Krumkata
чете и пита
чете и пита
Мнения: 110
Регистриран на: Вто Мар 21, 2006 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#3 Мнение от Krumkata »

Като си от София го напиши в профила!
Дай една снимка на въпросният ресивър, че нещо не мога да го открия. Моделът да не е 197, вместо 195?
Какво не ти харесва в звука и сравнявал ли си го с друг ресивър?

D.Kolev

#4 Мнение от D.Kolev »

Krumkata написа:Êàêâî íå òè õàðåñâà â çâóêà è ñðàâíÿâàë ëè ñè ãî ñ äðóã ðåñèâúð?


è òîé íå çíàå, íî ìèñëè ÷å å ïîä íèâîòî ìó. çà òîâà å òðúãíàë äà ïðàâè òóíèíã è ìîäèíã íà ðåñèâúð. ùå ìó ñëîæèì íåîíè äà ñâåòÿò íàäîëó è õèäðàâëèêà íà êðà÷åòàòà :lol:

Аватар
Krumkata
чете и пита
чете и пита
Мнения: 110
Регистриран на: Вто Мар 21, 2006 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#5 Мнение от Krumkata »

:lol:

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#6 Мнение от Simonov »

Нов тороидален траф с поне 400W мощност и да се изхвърлят краините стъпала и да се заменят с два броя по свястни :twisted: :twisted: :twisted:

Какъвто и мод да се прави, имай предвид, че мощността на захранващият траф ти е недостатъчна и той кляка рано, рано ;)
Изображение

bobenoo

Въпроси?

#7 Мнение от bobenoo »

3 въпроса:
Какво ще ми струва това удоволствие?
Кой в София може да ми го направи "без да си остави ръцете"?
Дали ще свири по-добре /не по-силно/?

bobenoo

?

#8 Мнение от bobenoo »

Е никои ли не ще да изкара някои лев?
На никои ли не му се занимава?

kd503

#9 Мнение от kd503 »

Притежавам същото хм как да го нарека "нещо" :lol: замислил съм му 1 тороид ама 400 вата не е ли малко значи MN2488 и MP1620 са транзисторите те пък се клатят :D от STK350-430 за което съответно няма даташиит :( . Аз се чудя ако сложа 600 ватов тороид +/- 55 волта DC примерно транзисторите ще устискат съответно с адекватно охлаждане ама това ама това STK ако пукне после ще трябва да пукам сонито с брадвата.Иначе оригиналното трафче е мега смешно няма място за коментар.
При интерес мога да постна малко снимки на акцентите вътре.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: ?

#10 Мнение от Nanko Rusev »

bobenoo написа:Е никои ли не ще да изкара някои лев?
На никои ли не му се занимава?


Само трафа е 80-90 лева. Как очакваш в останалите ти 60 лева :lol: :lol: да се вместят и части за стъпалата и труд?

Като се правиш на баровец и питаш дали някой иска да изкара някой лев, не размахвай 150 лева :lol: :lol:

bobenoo

Отговор

#11 Мнение от bobenoo »

Никой не казал че предлагам точно 150 лева. Нямам напредстава колко ще излезне подобно "удоволствие" и затова написаха една приблизителна сума.
Офертата ми още е валидна. Нека който има интерес да ми пише на ЛС. Да посочи какво ще смени и колко пари ща иска за работа!

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Момент колеги

#12 Мнение от Stefan Stefanov »

[quote:5d2deb07bb="nickb"]С едни добри 3-лентови колони с 12" бас незнам дали ще звучи толкова лошо... 8)[/quote:5d2deb07bb]

Това ли е критерият ти за качествен звук?
Аз бих му предложил 8" фулрейндж в подходяща (голяма) кутия.

Nikolay_Hristov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: В.Търново / София
Обратна връзка:

Re: Момент колеги

#13 Мнение от Nikolay_Hristov »

Stefan Stefanov написа: Аз бих му предложил 8" фулрейндж в подходяща (голяма) кутия.
И ресивъра с бясна скорост отлита към кофата за боклук! :D :twisted:

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ?

#14 Мнение от Ivan Rachev »

Nanko Rusev написа:
bobenoo написа:Е никои ли не ще да изкара някои лев?
На никои ли не му се занимава?
Само трафа е 80-90 лева. Как очакваш в останалите ти 60 лева :lol: :lol: да се вместят и части за стъпалата и труд?

Като се правиш на баровец и питаш дали някой иска да изкара някой лев, не размахвай 150 лева :lol: :lol:
... :lol: много добра забележка .
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Dimitar_PG13

#15 Мнение от Dimitar_PG13 »

kd503 написа:Притежавам същото хм как да го нарека "нещо" :lol: замислил съм му 1 тороид ама 400 вата не е ли малко значи MN2488 и MP1620 са транзисторите те пък се клатят :D от STK350-430 за което съответно няма даташиит :( . Аз се чудя ако сложа 600 ватов тороид +/- 55 волта DC примерно транзисторите ще устискат съответно с адекватно охлаждане ама това ама това STK ако пукне после ще трябва да пукам сонито с брадвата.Иначе оригиналното трафче е мега смешно няма място за коментар.
При интерес мога да постна малко снимки на акцентите вътре.
Е не мислиш че е лоша идея да увеличаваш напрежението при положение че нямаш данни за интегралката драйвър ? Изобщо увеличаването на напрежението ми се струва лоша идея. Този тип усилватели не търпят модинги, работят единствено така както са направени, не се занимавай с модинги, това не е Quad а стока за шир потреба.

M.

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост