Моно25

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
Аватар
mincolz
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

Моно25

#1 Мнение от mincolz »

От съвсем скоро съм на тема лампи които съм забравил. Интересува ме преработка и настройка на лампов усилвател моно25 тъй като
разполагам с неизползван такъв.

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#2 Мнение от Sylis »

Може ли снимки да го видим...И аз имам Моно25 или поне така си мисля че е такъв.Произведен е от Ворошилов завода с изходни ламби ЕЛ34

Аватар
mincolz
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#3 Мнение от mincolz »

Nikola Nikolov написа:За какво ще го преработваш, ако е нов неползван?

За да бъде както в клас А и триодно връзване на ЕЛ-34

Аватар
mincolz
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#4 Мнение от mincolz »

velinski написа:Не го съсипвай щом е нов - продай го на на някой, който ще го оцени.

С парите почни проект от нула.

Аз също го оценявам и бих искал да го използвам.

Аватар
mincolz
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#5 Мнение от mincolz »

Sylis написа:Може ли снимки да го видим...И аз имам Моно25 или поне така си мисля че е такъв.Произведен е от Ворошилов завода с изходни ламби ЕЛ34

Нямам фото но за същия става въпрос.

but

моно25

#6 Мнение от but »

Ето това ми попадна. Дали някой има повече инфо за изделието.

Изображение

Изображение

Аватар
ctef
чете
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Моно25

#7 Мнение от ctef »

Това е старата версия на Моно 25. Новата е в правоъгълна кутия. Но и в нея има варианти с първото схемно решение.То се познава най-вече по наличието на входни трансформаторчета за микрофони-2 и 1 за линия.
Има и други леки изменения в схемното решение.Също така новите ползават за изправител GZ34.
Но до колко е добро в оригиналния си вид трябва да се произнесат специалисти...Поне по изходните трансформатори май има какво да се преработва.

Аватар
chikov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 1:04 am
Обратна връзка:

Re: Моно25

#8 Мнение от chikov »

Колеги аз също имам моно 25-3 и е с правоъгълната кутия работи но и аз питам мога ли да го ползвам за Hi-Fi.

Аватар
ctef
чете
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Моно25

#9 Мнение от ctef »

В този си вид Моно-25 са замислени като усилватели за уредби с много високоговорители, било в сгради било за други цели. Изходният им трансформатор е конструиран да дава високи напрежения,които да се използват от много на брой ОТ с входни трансформатори. Има и изход за 4 ома, но и той не е в оптималния вариант та EL34 да може да разкрие пълните си възможности. Присъствието на тези тонкорекции също е със спорен принос към качеството. Гледайки характеристиките му прави впечатление високото ниво на THD 1,5-2% и сравнително високотo ниво на собствен шум 55-58db.
В този му вид може да се ползва да си озвучаваш гаража или нещо подобно,но за в къщи просто няма смисъл. А ти е и само един...

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Моно25

#10 Мнение от velinski »

Имам познат, който ползва 2 преработени Моно 25 в доста сериозна система и е постигнал повече от приличен звук за смешни пари. Но си трябва преработка и махане на корекциите за да свирне. Изходните трансформатори не ги е пипал, но е подменил всички кондензатори с качествени и е оптимизирал режимите на лампите.

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост