Усилвател за Jamo c 93

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
Пламен
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Апр 13, 2019 8:53 pm
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Re: Усилвател за Jamo c 93

#16 Мнение от Пламен »

Ти си абсолютно прав !Оценявам желанието ти да ми отвориш очите .За това предпочитам да разговарям с хора които са навътре в материята . Всеки съвет за мен е ценен. Аз съм далеко от HI-FI -я .И може би съм се зарибил защото преди време чух как звучи Jamo и страшно ми хареса .Ще се насоча към Onkyo A-9010 знам че не е нещо кой знае какво .но като цена е добро и ще има гаранция .Което е голям плюс пред усилвателите втора употреба .А и за да вземеш втора ръка трябва да си в час какво да гледаш преди да го платиш .
Във връзка с кабелите съм се спрял на DALI Connect SC-F222C 2x2.20mm2 .А за връзката между звуковата карта и усилвателя се замислям за оптически кабел като този Real Cable OTT60/3M0 Optical Cable 3m .Надявам се с Onkyo-то .Jamo-то и тези кабели да се получи нещо сносно :D

Илия
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Апр 17, 2019 10:47 pm
Местоположение: Германия
Обратна връзка:

Re: Усилвател за Jamo c 93

#17 Мнение от Илия »

За тия пари Онкиото е бонбон.

???? Това Онкио няма цифри. Къде ще я мушнеш тая оптика?

Пламен
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Апр 13, 2019 8:53 pm
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Re: Усилвател за Jamo c 93

#18 Мнение от Пламен »

В описанието пише че има .Има и снимки на входа d2 optical .Но пък виждам че по новия модел няма .Което е странно .А пък ако няма здраве да е .Ще се радвам ако ми препоръчате кабели за връзка .Че аз си ги избирам по красота / и цена / :D .Леле колкото повече задълбавам в тази материя толкова повече разбирам че нищо не знам.

Илия
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Апр 17, 2019 10:47 pm
Местоположение: Германия
Обратна връзка:

Re: Усилвател за Jamo c 93

#19 Мнение от Илия »

Има си всичко. Объркал съм с друг модел.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Усилвател за Jamo c 93

#20 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Onkyo A-9010 няма вграден DAC.
Точно затова го препоръчах.
Ако ти е нужен DAC, вземи си някой отделен приличен модел.
Ако продавачът се опита да ти продаде "по-висок" модел с DAC, не го слушай.
От тази серия А-9010 свири най-добре.

Пламен
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Апр 13, 2019 8:53 pm
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Re: Усилвател за Jamo c 93

#21 Мнение от Пламен »

Ще се вслушам в съветите ви за усилвател . Много се радвам че ме насочихте към определен модел .Защото щеше да има едни колебания този или онзи да избера .
За DAC не ми е ясно какво е това животно .Чел съм че го слагат за подобряване на звука .Външната звукова карта не играе ли същата роля ?
Остана ми само питанката за кабелите какви да са .Правя си разни експерименти с моите налични .Последният експеримент беше да навържа двата кабела от двете тонколони само на едната / получава се двойно по-голямо сечение / .Високите честоти леко се замазаха .но пък ниските станаха много обемни .С тези си измишльотини си доказвам че кабелите наистина се чуват / признавам си в началото като го прочетох това в някакъв форум си помислих че хората тотално са влезли в някакви HI FI филми :D /

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Усилвател за Jamo c 93

#22 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Външната звукова карта има в себе си DAC, така, че няма нужда да купуваш нищо повече.
Тонколоните ти нямат възможност а Bi-Wiring и поставянето на два чифта кабели не само че не носи подобрения, но може да развали звуковата картина, както се е случило при теб.
Качеството на кабелите наистина е от значение. Добре е да се знае, че една зле подбрана система няма да се оправи по магически начин само с подбор на кабели, но един зле подбран кабел може да съсипе дори и много добра уредба.
Неприятното е, че при кабелите трябва да се експериментира и да се прецени на слух.
За системи, подобни на твоята, аз ползвам няколко проверени кабела, които крият най-малко изненади - Neotech KC-230 или Schultz BX 105. От последния имам количество и мога да ти изпратя на метър или да ти го сглобя с подходящи накрайници.

Пламен
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Апр 13, 2019 8:53 pm
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Re: Усилвател за Jamo c 93

#23 Мнение от Пламен »

Какви пари ще излезе такъв кабел 2.5 метра с накрайници /става въпрос за връзката между звуковата карта и усилвателя /? Разполагаш ли и с кабели за тонколони от чиста мед ? Моите кабели мисля че са 2.5 кв. / обикновени черно и червено / дебелината им е 2 мм .Може да пробвам и с повече от 2.5 квадрата .

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Усилвател за Jamo c 93

#24 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Споменатите от мен кабели са кабели за тонколони.
Neotech KC-230 е 2 x 3 mm2
Schultz BX 105 e 2 X 4 mm2
И двата кабела са OFC.
Кабелът между звуковата карта и усилвателя се нарича интерконект.
Разполагам с Schultz MK1 - за парите си е много добро попадение.
Конкретни цени ще ти пиша на лично съобщение - тук не е търговският раздел.

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта