Усилвател за Jamo c 93

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
Пламен
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Апр 13, 2019 8:53 pm
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Усилвател за Jamo c 93

#1 Мнение от Пламен »

Здравейте !
Взех си Jamo c 93 но реших да изчакам докато избера правилния усилвател / в момента съм ги свързал към уредба панасоник :D признавам си очаквах да е по зле /.
Доколкото успях да попрочета това онова из нета взеха да ми допадат усилвателите на Денон за тях пише че имат мек звук .Но ми излезе и друга дилема нов или стар усилвател .Новите са доста скъпи като например DENON PMA-520 към 500 лв или Denon PMA-655 за около 140 лв обаче е втора ръка и ме притеснява да не би да има някой проблем .
Приемам всякакви мнения за марки и модели.Нови или стари усилватели .Прилагам и техническите характеристики на тонколоните
• ИМПЕДАНС – 6 OHMS
• ЧЕСТОТЕН ОБХВАТ - 45Hz - 24kHz
• ЧУСТВИТЕЛНОСТ - 88 dB/
• МОЩНОСТ 140/200 W
• РАЗМЕРИ - 179 x 360 x 219. 5

Благодаря ви предварително

Пламен
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Апр 13, 2019 8:53 pm
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Re: Усилвател за Jamo c 93

#2 Мнение от Пламен »

Може би въпросите ми не са много удачни и ви затруднявам за което се извинявам .Поне ако можете да ми отговорите дали новите бюджетни усилватели / 500-600лв/ си заслужават .Защото съм чел по различни форуми че били боклуци и не можели да се сравняват със старите нито като звук нито като качество .

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Усилвател за Jamo c 93

#3 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Щом търсиш "мек звук", най-вероятно при новите тонколони високите ти идват в повече.
Ако е така, аз лично бих коригирал филтъра им, за да стане звукът по-балансиран.
Колкото до усилвател, изборът се прави след прослушване.
Все пак, за отправна точка е добре да споменеш каквъв бюджет си отделил за въпросния усилвател....
Звуковият баланс на Denon наистина е изнесен към ниските, но това не важи за всички модели.
Типичен усилвател с "мек звук" е Cyrus I. Мога да ти предложа екземпляр за прослушване.

Пламен
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Апр 13, 2019 8:53 pm
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Re: Усилвател за Jamo c 93

#4 Мнение от Пламен »

Бюджета ми е около 500 лв за нов и около 200 за стар усилвател .Звука на тези тонколони много ми харесва / правя съвсем малко корекции в ниския и високия диапазон на уредбата имат много обемен звук за малките си габарити / имах удоволствието да ги прослушам на стар усилвател от 1985 год. Kenwood Ka-74. Останах поразен ! Звука от моят Panasonic AK-27 ми се стори адски хилав и немощен в сравнение с този " сандък ".
Не знам дали е от значение при избора на усилвател но имам и звукова карта Creative Omni 5.1 .
На основния въпрос .Към кои усилватели съм се ориентирал ? За нов силите ми стигат до Denon pma 520ае .За него знам че е нисък клас .но дали дава хубав звук като например този Кенууд не знам .За стар усилвател може би pma 500v .pma 655 . pma 880 .Знам че са различни но като цени почти еднакви .Давам ги като пример защото виждам че има обяви за тях .Нещата които ми правят впечатление са добрата външност и характеристиките / по това може да разберете че нищо не разбирам от Hi Fi :D / за това се обърнах към вас -хората които хубавия звук им е в кръвта и имат практика в тази сфера .
Чета разни статии и стигнах до такива в които се говореше че кабелите се чуват .Беше ми много странно но реших да сравня моя нов .супер скъп кабел 0.50 лв за метър :D с друг тънък и нямащ нищо общо със звука кабел .Разликата беше доста голяма .Дори силата на звука беше различна .Ще се радвам да чуя вашето мнение и дали си заслужава да се инвестира във безкислородна мед.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Усилвател за Jamo c 93

#5 Мнение от Kiril Kirilov »

Цената за усилвател трябва да е за такъв, който свири. Не за нов/стар различни пари. Няма никакъв смисъл.

Пламен
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Апр 13, 2019 8:53 pm
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Re: Усилвател за Jamo c 93

#6 Мнение от Пламен »

Да прав си ! Просто аз гледам нещата от различен ъгъл .За мен едно ново устройство не би трябвало да има овехтяването на едно 20 или 30 годишно устройство . Винаги ще го повтарям че това го казвам от гледна точка на абсолютен лаик и човек който е слушал основно стерео уредби .Дори мога сам да се оборя .С усилвателя Кенууд от 85-та година .Изглеждаше дори грозен в не много добър вид .Даже едва закрепих отзад кабелите .Тази щайга за картофи като взе да свири щях да седна на земята от изумление .а даже не бях включил външната звукова карта .Но тук сравнявам уредба с усилвател !
Радвам се да прочета други мнения различни от моето / некомпетентно / мнение .Винаги човек може да научи нещо ново .

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Усилвател за Jamo c 93

#7 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Пламен написа:Давам ги като пример защото виждам че има обяви за тях.
Това е възможно най-лошият начин за избор!
Особено ако става дума за българските продавалници.
Ако искаш да си спестиш разочарования, време и пари, най-добре е първо да откриеш кой е най-подходящият усилвател (задължително с прослушване) и след това да го потърсиш за покупка.
В противен случай влизаш в един безконечен цикъл, докато през ръцете ти не премине цялата скраб на родните джамбази....

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Усилвател за Jamo c 93

#8 Мнение от Kiril Kirilov »

У нас има места, където можеш да чуеш техниката вкл. втора употреба преди да я купиш. Това важи също за продаващи собствени компоненти, така че, най-добре се насочи към такава възможност.
Потърси например ако някой продава Musical Fidelity A1.
Ако пък имаш възможност да го тунинговаш леко сам или с чужда помощ, ще имаш чудесни резултати.

Пламен
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Апр 13, 2019 8:53 pm
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Re: Усилвател за Jamo c 93

#9 Мнение от Пламен »

Проблема е че в моя град няма такива специализирани магазини нито за нови нито за стари усилватели .Ако може да ме ориентирате към нов или към стар усилвател да се насоча .Нов нисък клас или стар среден клас ? И заслужава ли си да дадеш ~100 лв за кабели ?

Пламен
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Апр 13, 2019 8:53 pm
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Re: Усилвател за Jamo c 93

#10 Мнение от Пламен »

Някакви впечатления за technics sa ex 140 .Странно ми е малко това устройство но пък мога да го взема почти без пари .

Илия
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Апр 17, 2019 10:47 pm
Местоположение: Германия
Обратна връзка:

Re: Усилвател за Jamo c 93

#11 Мнение от Илия »

За в кухнята докато цвърчи нещо в тигана е идеално. При мене комбинацията е Sony + ELAC.

Пламен
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Апр 13, 2019 8:53 pm
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Re: Усилвател за Jamo c 93

#12 Мнение от Пламен »

Благодаря за краткия и точен отговор . Значи не случайно ми е изглеждал странно с тези евтини щипки и вентилатор.
А мнение за нов Denon pma 520 ae ?

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Усилвател за Jamo c 93

#13 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Пламен написа:Нов нисък клас или стар среден клас ?
В клас до 400 лева:
Ново - Onkyo A9010
https://www.whathifi.com/onkyo/9010/review
Втора ръка:
Pioneer A400 - добре балансиран неутрален звук
CyrusI (issue7) - топъл, "мек" звук
Musical Fodelity A1 (виж темата на Кирил Кирилов) - ярко присъствие, добра динамика
NAD C 320BEE - плътен, музикален, но се нуждае от пълен рекап.
Пламен написа:И заслужава ли си да дадеш ~100 лв за кабели ?
При твоята система си заслужава да дадеш и два пъти повече.

Илия
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Апр 17, 2019 10:47 pm
Местоположение: Германия
Обратна връзка:

Re: Усилвател за Jamo c 93

#14 Мнение от Илия »

Преди години Бомбая имаше музикален магазин на Кирил и Методи горе долу около кръстовището с Каравелов. Вероятно вече не е актуална информация.

Тръгваш да се лъзгаш по една пързалка дето ако не се лъзгаш до края ще останеш разочарован. Ще си дал някакви пари и няма да си доволен.
Относно кабела ... всеки кабел си има характеристики както усилвателите и ОТ. Кабелите учавстват в схемата и съответно имат някакво влияние на крайния резултат. Има кабели на които пише , че са медни без кислород. Има и маргарин на който пише , че е без холестерол. Давам 1000 евра някой да ми намери маргарин с холестерол. Няма хиляда комбината които да преработват меден концентрат и технологиите за медни продукти за електопромишленоста са едни и същи и кислород там също няма. Допълнително пречистена мед се ползва в много по-малки мащаби защото процеса е много енергоемък (ползва се например за намотчиците в триглавите глави GX на Akai на касетните декове от топ серията) . За кабелите се носят всякакви легенди , може да почетеш в темата за кабели . Аз съм консервативен и на твое място бих взел нормален меден аудио кабел 2,5 квадрата.

Относно усилвателите. Гледам че не избираш усилвател а избираш цена. Накрая ще имаш нещо с цена. По принцип не страшно защото ще свикнеш със звука а като наместиш такелажа веднъж едва ли някога ще направиш пряко сравнение и да разбереш разликата.
Нещата за мекия звук не тия ниско бюджетни Денони не са баш така както ги пишат. Просто си имат спад във високите заради строгите мерки против самовъзбуждане в обратната връзка. По принцип може да се пипне но не си струва. Трябва да ги чуеш може и да ти харесат но предполагам при сляп тест ще избереш съветски БРИГ или Одисей от преди 40 години .Високия клас Денон е друга бира. С тоя бюджет бих търсил втора ръка с гаранция за направена пълна профилактика.
Ако пробваш 5 усилвателя (от един клас) и петте ще свирят различно. И е въпрос на лични предпочитания кое ти допада. Да четеш от нета за качествата на звука е като да обесняваш на слепец нещо за цветовата гама във Фотошоп при фотографията.
Ако се насочваш към ново бюджетно решение се сещам единствено за Емотива ТА-100 , грамотна схемотехника която дава много за парите си и на звук може да се обърка с Найм.
Ако си се насочил към втора употреба!!! Обърни внимание на търговците в ТОЗИ форим. Защото другия първо е заключен за регистрации и е станал като затворена фейсбук група в която търговци , техници и админи се надлъгват за глупости. Има и качествени членове естествено но аз като гост не мога да прегледам снимков материал или някоя схема. Мога само да им чета наспамените теми.
Като казвам да обърнеш внимание на търговците или не търговците тук имам в предвид да обърнеш внимание на членове с висок рейтинг защото те са се потрудили за доброто си име и ще ти предложат прилична сделка (пари-качество). Отделно понеже си от Добрич добрите търговци може примерно в София да прослушат твоите ОТ с какво си пасват и да ти пратят нещото по пощата. С Бг продавалниците може да случиш на цена :lol: Проблема е че нямаш изградени критерии и аз направо се чудя как можеш да насочиш някой правилно какво искаш и да има щастлив край за всички.
Градски дръж фронта и пиши по-бавно.

Илия
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Апр 17, 2019 10:47 pm
Местоположение: Германия
Обратна връзка:

Re: Усилвател за Jamo c 93

#15 Мнение от Илия »

Пламен написа:Благодаря за краткия и точен отговор . Значи не случайно ми е изглеждал странно с тези евтини щипки и вентилатор.
А мнение за нов Denon pma 520 ae ?
Представи си , че живееш на Кубинките до Кауфланд и асансьора се смарангясва тотал , трябва си друг. По спомен са 15 или 16 етажа. Имате бюджет Х. Бюджета стига или за нов асансьор който стига до 10-я етаж или за втора употреба профилактиран пак с някаква гаранция но който стига до последния етаж.

Ако толкова държиш на марката погледни пма 800 с вградения ДАК пак е рахитичен но май са му оправили мекия звук :lol: В тоя клас Онкио 9130 го хвалят пак е с вграден ДАК ама нивото на тия вградените ДАКове е да си включиш телевизора и да гледаш новините. Чинелите ще ги чуваш все едно някой стърже ябълка на ренде за щрудел. Аз не съм аудиофил нито маниак дето си купува предпазител за 250 евро с посока.
Ако съм на твое място си уговарям среща примерно в София слагам тамагочитата в две чанти и кинти в задния джоб и решавам проблема кардинално. Кеф цена няма.
Ммммда аз на изложението в Мюнхен първо си предадох картите на жената и я изпратих за три дена на гости и така отидох да разгледам.

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта