Отзиви за NAD M22

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
Penoff
чете
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Авг 16, 2016 2:09 pm
Местоположение: Норвегия
Обратна връзка:

Отзиви за NAD M22

#1 Мнение от Penoff »

Здравейте,

Преди време имах профил тук, но явно неупотребата му е довела до изтриването му. Доста научих от този форум през годините и дори си купих чудесен CD плеър, който все още ползвам. Направих си и тонколони с Jordan JX92. Ходих на няколко Хай Енд изложения в София, а миналата година посетих и това в Мюнхен, Германия. През 2010-та в София се впечатлих силно от тонколоните на German Physiks и това, че поне на мен ми звучаха като MBL, но със значително по-ниска цена. Дойде момент в който мога да си ползволя подобна техника (не в България за съжаление). В момента съм на път да си купя German Physiks Unlimited MKII тонколони. Плеърът ще бъде Marantz UD7007, но не мисля, че тези колони заслужават да свирят от рисивъра (Marantz SR6010). Затова съм се насочил към стерео усилвател, който да свържа към плеъра. За момента съм се спрял на NAD M22 (няма линк, защото не ми се разрешава да го публикувам). Интересувам се има ли някой от форума, който да го е чувал или да има такъв и да има впечатления от него? Из Интернет има доста тестове и мнения, но няколко от родните аудиофили няма да навредят. Може би бихте предложили нещо друго в този ценови диапазон? Слушал съм въпросните тонколони (малко по-висок модел с по-добър бас, но същия широколентов ненасочен говорител отгоре) с McIntosh усилвател, но мисля, че такъв ще ми дойде малко в повече като цена.

Благодаря предварително на тези, които ще отговорят на въпроса ми, както и на тези, които са прочели изписаното дотук. :)

Penoff
чете
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Авг 16, 2016 2:09 pm
Местоположение: Норвегия
Обратна връзка:

Re: Отзиви за NAD M22

#2 Мнение от Penoff »

Изглежда няма редовен посетител на форума, който да има впечатления от въпросния усилвател. В такъв случай ще трябва да се доверя на написаното по чуждестранните форуми и тестовете в различни сайтове. Ще отида да го чуя в местния HiEnd магазин и може би това ще е крайният ми избор. Може да направя коментар по звученето на усилвателя след като завърша системата си и имам възможност да я послушам.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Отзиви за NAD M22

#3 Мнение от velinski »

Какъв ти е бюджетът за стъпало/стъпала?
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Penoff
чете
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Авг 16, 2016 2:09 pm
Местоположение: Норвегия
Обратна връзка:

Re: Отзиви за NAD M22

#4 Мнение от Penoff »

Целта ми е да се спра до 3000 Евро. За тонколоните (върнати от тестово слушане) се разделих с около 5000 Евро и ги чакам следващата седмица. Усилвателят на NAD го има в местен магазин за около 2700 Евро. Плюсът е, че мога да го чуя макар и с други тонколони. Изборът при тази цена на местно ниво не е голям за съжаление. Подобните по параметри са McIntosh, а цената за нужната мощност (минимум 100Вт на 4Ома) започва над 4000 Евро.
Имам и още един проблем за решаване и той е предусилвател, тъй като и NAD и McIntosh са крайни стъпала (поне повечето), а плеърът няма регулиране на нивото. Обмислям аз да си правя предусилвател, а между временно ще ползвам този в рисивъра на Marantz (има за всеки канал изход от предусилвател).

П.П.
Забравих да спомена, че търся нещо с поне един балансиран вход, за да се възползвам от съответния балансиран изход от плеъра. Усилвател с вграден предусилвател също би бил добра идея, но просто не попаднах на нещо, което да ми направи впечатление.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Отзиви за NAD M22

#5 Мнение от velinski »

NAD ги няма във високия клас хич, по-скоро разгледай/прослушай какво предлагат около твоя бюджет ATC, Perreaux, DartZeel, Pass Labs...
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Penoff
чете
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Авг 16, 2016 2:09 pm
Местоположение: Норвегия
Обратна връзка:

Re: Отзиви за NAD M22

#6 Мнение от Penoff »

За жалост тези марки тук не са представени в магазина. За сметка на това има норвежки Hi End марки като Electrocompaniet е най-известната. Ще проуча какво би влязло в бюджета ми от предложените марки. От Pass Labs мисля, че съм чувал нещо на изложение. От NAD нямам някакви специални впечатления. Този конкретен усилвател ми привлече вниманието заради използваните модули в него. Реално повече от половината не е дизайн на NAD. Повечето мнения са, че тези модули за момента са най-доброто в клас Д, а техническите му показатели са впечатляващи за цената и размерите му. За кратко ще трябва да спра да мисля за аудио и да се погрижа за апартамента в който се преместих вчера. В момента всичко е на купчини от кашони и единственото аудио е от лаптопа, който днес получи и интернет връзка. Надявам се скоро отново да мина на аудио тема, а следващата седмица да имам и къде да сложа новите тонколони.

Penoff
чете
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Авг 16, 2016 2:09 pm
Местоположение: Норвегия
Обратна връзка:

Re: Отзиви за NAD M22

#7 Мнение от Penoff »

В крайна сметка се спрях на норвежки усилвател Electrocompaniet ECI 6DS. Взех го употребяван, но в отлично състояние и на 2/3 от цената на по-ниския модел ECI 5. Комбинацията засега ми допада. В общи линии постигнах звученето, което исках. Трябва да позиционирам колоните по-добре и да добавя малко акустични пана, за да премахна ужасното ехо от стаята, но и така системата звучи впечатляващо. Последното което трябва да избера е кабел за тонколоните и мисля че вече имам някаква идея, а и в местния HiEnd магазин има добър избор поне откъм кабели.

dancoo
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 129
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 1:26 pm
Местоположение: около София
Обратна връзка:

Re: Отзиви за NAD M22

#8 Мнение от dancoo »

Честито, пожелавам ти много приятни моменти с любимата музика.
One speaker to rule them all.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Отзиви за NAD M22

#9 Мнение от Kiril Kirilov »

Penoff написа:... Последното което трябва да избера е кабел за тонколоните и мисля че вече имам някаква идея, а и в местния HiEnd магазин има добър избор поне откъм кабели.
Сигурен съм, че точно с този компонент можеш да направиш няколко евтини ескперимента.
Погледни тази тема:

http://bgaudio.org/forums/viewtopic.php?f=44&t=2324

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта