Усилвател за колони Visaton

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
Bate Stohi
чете и пита
чете и пита
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Яну 05, 2010 7:57 pm
Местоположение: София,ж.к. Люлин
Обратна връзка:

Усилвател за колони Visaton

#1 Мнение от Bate Stohi »

Здравейте!!! Преди време реализирах един проект на ВИЗАТОН, а по точно ето този: http://www.steadygroup.com/bg-341/VI...%84%D1%82.html Поради финансови затруднения, смених нискочестотният с този: http://www.steadygroup.com/bg-65/W170S-4---8-Ohm.html - 4 ома, а високочестотният е същият: http://www.steadygroup.com/bg-91/G25FFL-8-Ohm.html Въпросът ми е, понеже искам да си купя усилвател не знам, колко омов и колко ватов ми трябва??? Бюджета е около 150 лв. Слуша се всякаква музика (без чалга). Стаята е около 18 кв. До сега източникът беше стар уредба SONY-RXD-7. Благодаря Ви предварително.

Bate Stohi
чете и пита
чете и пита
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Яну 05, 2010 7:57 pm
Местоположение: София,ж.к. Люлин
Обратна връзка:

Re: Усилвател за колони Visaton

#2 Мнение от Bate Stohi »

Или форума е западнал или всеки е на почивка. Няма ли някой някакви мнения???

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Усилвател за колони Visaton

#3 Мнение от kromuilis »

Здравей, ти попита ли някого дали е удачно да замениш AL170 с W170?
Иначе всеки усилвател на цена до 150лв втора употреба който поддържа 4 ома ще върши работа.

Bate Stohi
чете и пита
чете и пита
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Яну 05, 2010 7:57 pm
Местоположение: София,ж.к. Люлин
Обратна връзка:

Re: Усилвател за колони Visaton

#4 Мнение от Bate Stohi »

Момчето което ми ''помогна'' ми каза, че става. Сега до колко, нямам идея. Разбирал бил и така.

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Усилвател за колони Visaton

#5 Мнение от kromuilis »

Ами по принцип не става, защото кутията и филтрите са смятани за AL170. Най-малкото как може да сложиш 4омов говорител на мястото на 8 омов!? Това ти променя параметрите на всичко.
Съветвам те горещо да монтираш говорителите за които са смятани колоните.
А усилвателя трябва да отговаря на импеданса на тонколоните и ватовете да не са повече от номиналната им мощност.
Всяка тонколона преди да изгори започва неприятно да криви. А и никой усилвател не свири хубаво когато е усилен до край. Това, което те улеснява в случая е, че за тези пари трудно ще попаднееш на усилвател с който да можеш да ги гръмнеш.
Успех.

Bate Stohi
чете и пита
чете и пита
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Яну 05, 2010 7:57 pm
Местоположение: София,ж.к. Люлин
Обратна връзка:

Re: Усилвател за колони Visaton

#6 Мнение от Bate Stohi »

Искаш да кажеш да сменя говорителя с 8-омовият му брат и после филтрите наново да ми ги измисли някой, така ли???

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Усилвател за колони Visaton

#7 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Имаш два варианта
- Повтаряш един проект точно както е даден
- Научаваш се да конструираш озвучителни тела и ги правиш според вкуса си
И най-важното - отнасяш се с повече уважение към участниците във форума и не раздаваш квалификации.

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Усилвател за колони Visaton

#8 Мнение от kromuilis »

Bate Stohi написа:Искаш да кажеш да сменя говорителя с 8-омовият му брат и после филтрите наново да ми ги измисли някой, така ли???
8 омовият брат на W170S (4 ома) е W170S (8 ома).
AL170 (8 ома) е съвсем друг говорител, чийто различен импеданс далеч не е единственият различен параметър от тези на W170S. И понеже никъде не си написал, че филтрите са преизчислени за W170S, за това те посъветвах да ползваш говорителите от проекта.
Съвсем отделно от това ми се вижда безумно да направиш тонколона с митбас за 50лв и високочестотен за 90лв. Но, това е съвсем отделен въпрос.

Bate Stohi
чете и пита
чете и пита
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Яну 05, 2010 7:57 pm
Местоположение: София,ж.к. Люлин
Обратна връзка:

Re: Усилвател за колони Visaton

#9 Мнение от Bate Stohi »

Здравейте!!! Понеже не намерих раздел в който мога да си излея разочарованието, реших да го направя в темата която съм пуснал с риск, естествено да я изтрият или да ме премахнат от форума. Знам, че форума не е за начинаещи, но това пречи ли да питам някой неща, според мене не. Пратил съм запитване на уважаван колега от форума, по повод мойте проблеми, за да може да ми помогне, срещу заплащане естествено. Близо вече 10 дена вече чакам някаква развитие, но нищо не се случва. Аджаба с какво съм по ''малък'' от Вас, че не обръщате внимание на молбата ми и ме игнорирате??? Че не разбирам от електронника не разбирам, че не мога да си позволя финансови възможности като на някой, не мога и какво от това!!! Нали форумите са направени за да могат хората да си помагат. И това не е еденичен случай. Преди време пак пуснах запитване към също Ваш уважаван колега, същата работа............Да кажете да съм тръгнал нетактично, не. Обяснил съм и с нормално поведение очаквам същото от другата страна. Знам, че са помагали и на други, но явно е нещо като избирателен процес. Знам ли, но както и да е живи и здрави да сме всичките. И да Ви кажа честно, не съм нервен, просто ми е тъпо отношението спрямо нас самите. Живял съм и в чужбина и там е същото, много надменност и злоба има в Българите. Защо..........????

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Усилвател за колони Visaton

#10 Мнение от Stefan Stefanov »

След предупреждението, че форумът не е за начинаещи, защо очакваш някой да обръща внимание на подобни въпроси? Това е като да влезеш в мъжката тоалетна и да очакваш да видиш жени вътре.

А въпросът за помагането във форумите най-много го повдигат тези, които не са помогнали на никой.

Bate Stohi
чете и пита
чете и пита
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Яну 05, 2010 7:57 pm
Местоположение: София,ж.к. Люлин
Обратна връзка:

Re: Усилвател за колони Visaton

#11 Мнение от Bate Stohi »

Въпросът ми беше за измерване на говорители и направата на филтри................срещу заплащане. Нещо да не съм се объркал с въпросът??? Ако е така, съжалявам, но според мене с това се занимават някой хора в форума. Друг е въпросът, че може да не са опрели до мойте пари.

А как да помагам като не разбирам???

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Усилвател за колони Visaton

#12 Мнение от Stefan Stefanov »

Може да не са имали възможност да ти отговорят, кой знае.

Bate Stohi
чете и пита
чете и пита
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Яну 05, 2010 7:57 pm
Местоположение: София,ж.к. Люлин
Обратна връзка:

Re: Усилвател за колони Visaton

#13 Мнение от Bate Stohi »

Съжалявам, но изключих за този факт. Ако е така се ИЗВИНЯВАМ. Както казах не съм искал да се заяждам и да обиждам някой, просто ми стана кофти. Времето ще си покаже. Приятен ден на всички.

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта