Относно избор на ресивър от изброени

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
BassDemon
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Ное 02, 2014 10:32 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Относно избор на ресивър от изброени

#1 Мнение от BassDemon »

Искам да си закупя някакъв що годе хубав ресивър за слушане на музика и гледане филми. Разгледах няколко и се спрях на около 15 модела. Ако някой има някакви мнения, предпочитания и препоръки може да ги изрази. Бюджет до 400 лв. за втора употреба. А ето и моделите:
Pioneer Vsx-1011-s

Marantz sr 7200

Sony str-db940qs

Sony str-db1080qs

Yamaha Rx-v630rds

PIONER VSX 916-S

Pioneer Vsa-e-06

Onkyo Tx-sr605

Onkyo Tx-sr 606

Pioneer Vsx-1015s

Kenwood Krf-x9060d

Denon avr-2105

Pioneer VSX - 1014 - S

Onkyo TX-SR 608

Onkyo TX-SR 705
Denon avr-2805

От полза ще ми също така, ако има някои варианти, които да изключа напълно или нови такива. Източника ще е компютър. След това мисля да си взема едно лампово предусилвателче Little Bear P5. Очаквам мнения. Предварително благодаря за отделеното време.

reader63
Търговец
Търговец
Мнения: 351
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 1:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Относно избор на ресивър от изброени

#2 Мнение от reader63 »

Нещо не мога да схвана критериите, по които са подбрани гореизброените ресийвъри.
В списъка фигурират както модели от началото на века без поддръжка на каквито и да било HD формати и без HDMI входове, както и сравнително нови модели като Onkyo TX-SR 608 например с поддръжка на DTS HD и Dolby True HD и с HDMI 1.4. Най-лесната връзка от компютъра към ресийвъра е през HDMI, така че аз лично за начало бих изключил архаичните модели по тази причина.
Според мен първо си изясни на какво повече държиш - на поддръжка на всички нови многоканални аудио формати или на нещо друго. За качествено стерео възпроизвеждане като цяло нито един от списъка не става.
Sonus Faber Liuto Speakers; Wadia 860 CD player/DAC; Lexicon RT-20 Universal Disc Player; Leema Tucana amp; Chord Epic Super Twin Speaker Cables; XLO Signature S3-1, MIT AVT1 interconnects

BassDemon
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Ное 02, 2014 10:32 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Относно избор на ресивър от изброени

#3 Мнение от BassDemon »

Благодаря за бързия отговор. Аз искам многоканалното звучене да е добро и нямам претенции да има hdmi защото, ще пускам само от компютър без hdmi. Подбрани са горе долу по цените който съм видял за тях. Ако е възможно, моля посочете кои модели да изключа напълно, защото съм нямал толкова голям опит с такъв клас машини, а само с най-ниско качество. Благодаря за разбирането.

reader63
Търговец
Търговец
Мнения: 351
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 1:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Относно избор на ресивър от изброени

#4 Мнение от reader63 »

При положение, че всичките са втора ръка, в незнайно състояние и много различни като функционалност всичко зависи от цената и състоянието на конкретния екземпляр. При тази подборка направена на напълно случаен принцип едва ли някой може да даде конкретен отговор. Аз лично може би бих избрал Denon avr-2805, но пак повтарям всичко зависи от цената и състоянието на конкретния екземпляр.
Sonus Faber Liuto Speakers; Wadia 860 CD player/DAC; Lexicon RT-20 Universal Disc Player; Leema Tucana amp; Chord Epic Super Twin Speaker Cables; XLO Signature S3-1, MIT AVT1 interconnects

BassDemon
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Ное 02, 2014 10:32 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Относно избор на ресивър от изброени

#5 Мнение от BassDemon »

Правилно си ме разбрал, затова питам без цена по статистически данни, кой мога да изключа от отстаналите. Благодаря за мнението ти важно е за мен :) Сега поне имам някаква ориентация. за цена говорим за 400 лв този модел

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Относно избор на ресивър от изброени

#6 Мнение от Nanko Rusev »


reader63
Търговец
Търговец
Мнения: 351
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 1:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Относно избор на ресивър от изброени

#7 Мнение от reader63 »

+1 за Arcam-a. Най-добър избор от всичко изброено по-горе е, а и цената е много добра.
Sonus Faber Liuto Speakers; Wadia 860 CD player/DAC; Lexicon RT-20 Universal Disc Player; Leema Tucana amp; Chord Epic Super Twin Speaker Cables; XLO Signature S3-1, MIT AVT1 interconnects

BassDemon
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Ное 02, 2014 10:32 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Относно избор на ресивър от изброени

#8 Мнение от BassDemon »

Благодаря много, вече от няколко места ми предложиха за този усилвател сега и вие сте на същото мнение. Значи просто няма какво да се замислям. Знаех си, че тук има кой да ми помогне. Благодаря на участниците в този форум, че така дружелюбно ми помогнаха.

BassDemon
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Ное 02, 2014 10:32 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Относно избор на ресивър от изброени

#9 Мнение от BassDemon »

Утре най-вероятно ще чуя Arcam AVR 250, но ми предложиха Sony DA1200ES и Denon AVR1509 и сега отново се чудя. :? Ако някой знае нещо за тези 2 модела нека сподели. Благодаря.

BassDemon
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Ное 02, 2014 10:32 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Относно избор на ресивър от изброени

#10 Мнение от BassDemon »

а сега видях и това Denon Avr-3801

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Относно избор на ресивър от изброени

#11 Мнение от Stefan Stefanov »

Спри да пускаш съобщения едно след друго!
Моля да спазваш правилата на форума.

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта