Мнение: Усилвател Technics SU-8055K с колони Technics SB-EX3

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
velqn
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 6:13 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение: Усилвател Technics SU-8055K с колони Technics SB-EX3

#1 Мнение от velqn »

Здравейте,

опитах се да намеря информация за Technics SU-8055K, но не успях.

Интересува ме следното, какво е мнението ви за тази "система"? Слагам система в ", защото не е чиста "ретро/модулна" система с отделен Tuner, MC/CD Player, Turntable и прочие. В момента усилвателя е вързан на AUX към PC, със звукова карта M-Audio Audiophile 2496.

Използвам го основно за слушане на музика, използвам софтуерен плеър Foobar с Rabbit resampler плъгин /96kHz. Слушам основно flac/ape/wv рипове от плочи и някоя друга mp3-ка, разбира се.

Усилвателят е произведен в Япония, 79-та/80-та, а тонколоните са "малко" по-нови, няколко години след това - произведени в Испания - Technics SB-EX3. Купувал съм ги навремето комплект от оказион. Използват се за озвучаване на помещение 24м2.

Това са характеристиките на усилвателя:
Continuous Power 4Ω: 48 + 48 Watts
Continuous power 8Ω: 47 + 47 Watts
Damping factor: 18 (4Ω
36 (8Ω)
Harmonic Distortion: 0.02 % at rated output

Това са характеристиките на колоните:
Belastbarkeit (Nenn-/Musikb.): 125/250 W
Wirkungsgrad: 83dB/W (1m)
Frequenzgang:
34 - 45.000 Hz (-16db)
42 - 38.000 Hz (-10db)
Übergangsbereiche: 750 / 3.500 Hz
Impedanz: 4/8 Ohm

Въпросът ми е, какво мислите за тази система? С тези колони може ли да сменя усилвателя за някой "малко" по-добър, пак ретро (или не?), за да постигна по-хубав/чист звук и възпроизвеждане?

Колоните ли да сменя, да взема по-висок клас, ако да, какви? Не ми трябва по-мощен или силен звук, въпросът ми е в качеството. И друго, има ли смисъл точно за този модел колони да направя bi-wire свързване? В момента не са свързани така.

Благодаря ви пичове!

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Мнение: Усилвател Technics SU-8055K с колони Technics SB

#2 Мнение от toroid »

Здрасти!

Не знам как да го кажа по- нестряскащо................Явно и другите се притесняват, щом никой не е писал :D Но трябва да го преживееш все някак. За никакво качество не може да се говори и мисли с тия неща, с които разполагаш. Излишно е било да описваш параметри и данни, тук всеки е запознат с "възможностите" на тези Техникси. Не смяна на колони или на усилвател ще решат проблема а цялостна подмяна на апаратурата! Замисли се за истински неща ако искаш да чуеш истинска музика. Ако искаш обади се 0888509044 за да поговорим и обсъдим по-обстойно въпроса.

velqn
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 6:13 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Мнение: Усилвател Technics SU-8055K с колони Technics SB

#3 Мнение от velqn »

Мерси за отговора, да ти кажа, не мислех, че ще е по-различен... В момента, това е, което мога да си позволя. Имаше вариант да заменя Technicsa SU-8055-чката за Pioneer A-209r, но се отказах, тъй като ми изглеждаше като куц кон за кьорава кокошка или от трън та на глог.

В момента се оглеждам в eBay за SU-8088/99, привързан съм към Technics-а без видима причина. Ще се възползвам за предложението да се чуем, след като се ориентирам малко, финансово и най-вече технически.

:)

velqn
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 6:13 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Мнение: Усилвател Technics SU-8055K с колони Technics SB

#4 Мнение от velqn »

Съвсем в различен дух, успях да се оборудвам с един YAMAHA RX-V375.

Още не съм го свързал, ще ми свърши перфектна работа джунглата от конзоли, плеъри и други джаджи на HDMI. Остава и добър звук да вади.

Хвалят го много особено за 2013-та.

ivo_63
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 12:28 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Мнение: Усилвател Technics SU-8055K с колони Technics SB

#5 Мнение от ivo_63 »

това е ресивър и не вади особено добър звук в стерео режим, тук в отдел търговци има доста хубави неща на поносими цени, ама .....

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта