Помощ за избор на ресивър?

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
vagrant
чете
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Яну 05, 2014 1:04 am
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Помощ за избор на ресивър?

#1 Мнение от vagrant »

Извинявам се ако въпросът е малко тъп, но не съм запознат със нещата.
Сегашната ситуация е следната:
компютър с пет канална звукова карта,
една уредба jvc вързана към предните канали,
същият модел уредба вързана към задните канали,
помещението е правоъгълно и колоните са поставени в четирите ъгъла.
когато се гледат филми се пуска пет канален звук/без център/, а когато се събираме с приятели, клонирам предните канали към задните от компютъра и получавам стерео на двете уредби.

решил съм да купувам усилвател с 4 колони, и въпроса ми е дали този усилвател има функция за клониране на предните канали към задните./или някаква функция коята позволява задните колони да свирят като предните/

Иначе харесаната комбинация е yamaha rx v475 с 4 колони dali lektor 2,

vagrant
чете
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Яну 05, 2014 1:04 am
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на ресивър?

#2 Мнение от vagrant »

Отговорих си на горният въпрос, Сега като знам отговора виждам че въпроса въобще не е зададен правилно.
Но както и да е сега искам до попитам нещо друго:
Yamaha rx 475 има ли 5 канален вход през аналогови кабели или е само през hdmi

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на ресивър?

#3 Мнение от Nanko Rusev »

Не ти трябват аналогови многоканални входове!! Правилният начин е да подадеш цифров сигнал от компютъра и ресийвъра да го декодира, обработи и усили - това му е работата!!! Подава се по ХДМИ или оптичен или коаксиален кабел (SPDIF).

В домашното кино най-важните колони са центъра и субуфера. Ти не планираш закупуването на такива?!???! :st

vagrant
чете
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Яну 05, 2014 1:04 am
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на ресивър?

#4 Мнение от vagrant »

Център май ме убеди да купя, но баса предпочитам да идва от предните колони/не ми харесва как думка проклетото нещо а и заема много място.
Сегашното HTPC няма цифров изход от звуковата карта и не ми се купува нова външна звукова карта с цифров изход/htpc e лаптоп/, за това търся вариант без. Картината излиза през vga кабел към проектор 720р, това едната причиа да питам за аналогови входове.
Следващата причина е слушането на музика,холът ми е голям и често се събираме вкъщи и искам да мога да пусна музика от двата края на помещението. Не мога да взема две големи стерео колони защото ще закриват картината тъй като еот край до край на предната стена.
До колкото четох, ако направя връзката през hdmi или dvi няма как да клонирам предните канали на задните и да получа хубъв плътен звук и от тях. Не видях някой рисивър да има функция -all surround channel или нещо подобно- има ли такъв?
друг въпрос ако купя ресивър, с еднаква мощност на всички канали, с аналогови входове/multichannel in/ и взема еднакви колони и подам еднъкъв стерео сигнал към входа за предни и задни, ще получа ли хубав и качествен звук на задните, като от предните?

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на ресивър?

#5 Мнение от Nanko Rusev »

Центърът е задължителен. Субът също - просто вземи от някой приятел за проба и пробвай. След като имаш останалото. Разликата е като ден и нощ. Но го намести както трябва - всички колонки като малки (от ресийвъра), суба без кросовер от него, крос на 80-90-100 херца от ресийвъра, разположението на суба - правилно (някъде между предните колони) и правилна сила (така че да се интегрира и да не се чува като отделно от) за да звучи, че баса излиза от колоните, а не от "думкалника". Виж в съседна тема препоръчвам Тъндър за 200 кинта - китаец е, но за тези пари няма конкуренция. Ако не си направил тези елементарни намествания - да, ще звучи като думкалник. Особено ако е свързан с някви малки нещастни колонки наричани на народен език "сателитки" и той е някой пластмасов 3-килограмов с 13см говорителче :mrgreen: пуснат на МАКС.

Всеки реисйвър има режим "Всички колони стерео" - ако не се казва така или 5-канално стерео (или 7-канално стерео), то режима Диско или Парти ще върши точно това.

Какъв ти е лаптопа - много имат цифров изход на оптика в основния 3.5мм жак за слушалки - ползва се такъв кабел или адаптерче. http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v1/7296 ... b-font.jpg

vagrant
чете
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Яну 05, 2014 1:04 am
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на ресивър?

#6 Мнение от vagrant »

Благодаря много за последния отговор.
най-после смислен отговор, но пък и разбирам, че не съм си задал правилно въпросите. Но все пак нищо не разбирах като ги зададох. Може би щях да взема нещо друго, ако беше по рано, но вече купих.
Реших че комбинация за мен ще е рисивър yamaha 575 със Зона две, така имам 4 колони който работят в режим 2х2 стерео.
минуса е че когато гледам филми трябва да ги сменям на другите входове. Явно ще трябва да купувам и бас. В момента излиза от предните колони и всеки път трябва да пускам YPAO да настройва. Много добро е управлението то телефона, но най-големият плюс за мен за сега е Air play, всеки който има паролата може да си пуска музика от разтояние, вече няма да стоя пред компа по събирания.

Моля за съвет за бас,
изисквания нямам освен да е малък на размери 33 висок/---/33дълбок
има ли смъсъл да е dali колоните.

PS. Като не искате неразбиращи във форума направете въпроса за регистрация по труден, че този лесно се отгатва. :)

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на ресивър?

#7 Мнение от Stefan Stefanov »

Не, по-лесно е да четете червените букви.

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на ресивър?

#8 Мнение от Gethsemane »

Не е нужно да разкачаш колоните.
Имаш режим на слушане 5 channel Stereo /как са го измислили това име/ и тогава музиката "бичи" от всички свързани колони.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на ресивър?

#9 Мнение от Nanko Rusev »

vagrant написа:Благодаря много за последния отговор.
най-после смислен отговор, но пък и разбирам, че не съм си задал правилно въпросите. Но все пак нищо не разбирах като ги зададох. Може би щях да взема нещо друго, ако беше по рано, но вече купих.
Реших че комбинация за мен ще е рисивър yamaha 575 ....
Моля за съвет за бас,
изисквания нямам освен да е малък на размери 33 висок/---/33дълбок
има ли смъсъл да е dali колоните.

PS. Като не искате неразбиращи във форума направете въпроса за регистрация по труден, че този лесно се отгатва. :)
Няма нищо лошо в избора ти на ресийвър! YPAО пак ще го ползваш, но с пуснат суб!
Виж режимите, за които ти писах в предния пост - твоя ресийвър 99.999% има такъв и няма нужда да имаш втора зона ,разкачане и не знам какво още! Съраундите са си закачени на техните места, просто пускаш режима от дистанционното!

За суба - ето бюджетно решение, което за 200 лева ново е добро. Ако бюджета е 4-5 пъти по-висок има и други...

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на ресивър?

#10 Мнение от Ivelin Braikov »

Аз пък не се сещам по-лесен начин да прецакаш стерео музиката от този да я пуснеш на 4 колони. Вторият чифт, особено ако са разположени срещу първия, пречат по невероятен начин, бозата добива чудесна плътност.
What would you attempt to do if you know you could not fail?

ivo_63
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 12:28 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на ресивър?

#11 Мнение от ivo_63 »

Човека търси грохот , а не музика. Комбинацията му е по ватове + мармалад, пуснато от лаптоп. Суб 33 см - педя и половина. Каквото и да си купиш колега не е фенско , явно ориентира ти е джангър да има , а не качество. Поне взимай най-евтиното , така и така качеството няма значение за теб явно.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на ресивър?

#12 Мнение от Nanko Rusev »

:st

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 11 госта