Лампов усилвател - проблем

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
Vizor
чете и пита
чете и пита
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Дек 19, 2013 6:16 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Лампов усилвател - проблем

#1 Мнение от Vizor »

Здравейте. Понеже с другия ник (Vizor) се оказва, че не мога да пускам теми никъде (понеже е регистриран преди 400 години и по време на миграцията е загубил правото си да пуска теми завинаги) се наложи да регистрирам този.

Имам следния проблем с бившия усилвател на Владо (dgd). Единия от кондензаторите fujicon 400v 47uf си е скъсал единия крак (директно е излязал от кондензатора навън) и сега е куц, а другия май е поизтекъл. Искам да ги сменя и двата, но с читави. До колкото прочетох Black Gate, Panasonic или нещо такова. Въпроса е, според вас, с какво би било най-добре да ги сменя. Не искам да променям каквото и да било по усилвателя. В крайна сметка ще го закарам на Аспарух да си направи магиите, но ще се опитам да се справя сам с проблема си. Също така не знам колко време е свирил така.
Трябва да пусна една снимка за да придобиете представа точно къде се намира и как е свързан. Приемам и съвети дали някой би искал да го погледне и да удари рамо.

Благодаря ви предварително.


Едит:

След дълго проследяване на схемата и още ужасно много четене (мразя да се връщам назад в годините и си мислех, че съм чел достатъчно) се оказва, че май нищо не може да изгори, а само да шуми, защото мисля че отиват и двата на маса. Защо се е строшил така.. представа си нямам, но утре ще го сменя сам и ще видя какъв ще е резултата. АКо успея да намеря по-качествени от fujicon сигурно ще сложа тях.

Vizor
чете и пита
чете и пита
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Дек 19, 2013 6:16 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Лампов усилвател - проблем

#2 Мнение от Vizor »

Темата е за триене. Смених кондензаторите със същите, хубави спойки и всичко е наред. Единствения проблем, че при 4 ома има някакви смущения, но нямам осцилоскоп под ръка да проверя какво става. Плюс това слушам на 8.

Благодаря на отзовалите се.

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта