Имам проблем с усилвателя

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
bobby_76
чете
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 5:46 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Имам проблем с усилвателя

#1 Мнение от bobby_76 »

Здравейте,

Чета редовно форума, макар да не съм активен в него, защото съм начинаещ с тази област, съм минал доста работи. Въпросът ми е много глупав за някои. Моят усилвател, който е доста аматьорски интегрален Техникс СУ610 има проблем. Като увелича нивото на звука до 3 деление ниските започват да "плющат" все едно мембраната ще се скъса,а не виждам голям ход. Колоните са ми Пионер З-560 2х150 8 ома , ама реално са 2х100 има 8 инча бас, среди и високи, а усилвателя не е толкова мощен, че на деление 3 да започне така да мъчи колоните и особени басовия драйвер. Сложих други колони реални 2х120 8 ома и на същото делене започна проблема. Свързах успоредно по две колони на канал (една Пионер и една друга) да стане 4 ома (сигурно е глупаво) и проблема се появи отново едно деление нагоре. Можете ли да ми помогнете с мнение каде е проблема в усилвателя с изсъхнали кондензатори както някой ми каза или в колоните, които са прекалено слаби за усилвателя. Доста ми е странно как тези колони 2х120 на 1/3 от мощността на усилвателя ще започнат така свирят. За мен силата на звука само разваля удоволствието от слушането и винаги слушам тихо музика, но с този проблем е малко кофти и затова моля за помощ разбиращите. Ако се налага ремонт смяна и други неща ще моля някой ако му се занимава в София да го погледне естествено срещу заплащане и каквото се уговорим. Благодаря на тези, които няма да ме иронизират, а ще изкажат нещо, с което да помогнат да оправя този дефект в усилвателя.

Сигурно раздела трябваше да е за въпроси и ще помоля някой да премести темата.

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Имам проблем с усилвателя

#2 Мнение от Fenkiller »

Здравей,
Доста е трудно дори и при наличие на схема дистанционно да се диагностицира подобен проблем...Правилният отговор на твоя проблем е "сервиз" или както сам си предложил
bobby_76 написа:... Ако се налага ремонт смяна и други неща ще моля някой ако му се занимава в София да го погледне естествено срещу заплащане и каквото се уговорим. ....
Поздрави!
Митака.
:wink:
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

bobby_76
чете
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 5:46 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Имам проблем с усилвателя

#3 Мнение от bobby_76 »

Реших да транзисторирам звука.

nasju
чете
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 3:01 pm
Местоположение: русе
Обратна връзка:

Re: Имам проблем с усилвателя

#4 Мнение от nasju »

Усилвателят ти "плющи" и преди третото деление, ама ти не го чуваш. Не разбрахме какво решение си намерил.

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта