Леко глупав въпрос

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
Александър Шейтанов
чете и пита
чете и пита
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 3:01 pm
Местоположение: гр. Варна
Обратна връзка:

Леко глупав въпрос

#1 Мнение от Александър Шейтанов »

Привет на всички! Отскоро притежавам един ресивър от система за домашно кино Samsung HT-DB750 /смисъл само него без колоните/
Дават го в нашите сайтове 5x80W + subwoofer 100W,а в чуждите го дават 5x80W + subwoofer 100W.Това при консумация 230W ми се вижда доста нереално :lol:
Та това ясно...въпроса ми е - при положение че консумира 230W какви са реалните мощности на 6-те канала /долу-горе/
Ще съм благодарен ако някой ме светне по въпроса :)

http://209.85.135.104/translate_c?hl=bg ... n6fYR1nHYQ

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Леко глупав въпрос

#2 Мнение от Rumen Suvandjiev »

MakeMeFeel написа:Дават го в нашите сайтове 5x80W + subwoofer 100W,а в чуждите го дават 5x80W + subwoofer 100W.
Аз не виждам разлика между двете.
MakeMeFeel написа: Това при консумация 230W ми се вижда доста нереално :lol:
Нереално е, разбира се.
Затова са виновни донякъде самите потребители. Всички искат повече мощност и производителите пишат повече мощност и така всички са доволни.

Аватар
sanitara16
чете и пита
чете и пита
Мнения: 70
Регистриран на: Пет Окт 19, 2007 12:00 am
Местоположение: русе
Обратна връзка:

#3 Мнение от sanitara16 »

Тъй като го гледам на снимка и това, че съм разглобявал подобни :arrow:
5х10вата + 20-30вата субуфер. :D
Количеството интелект на планетата е константа, а населението расте.......

VanVan
чете и пита
чете и пита
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Юни 23, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

#4 Мнение от VanVan »

Според мен истината е някъде по средата. Чел съм, че производителите пишат примерно 2х100 или 4х50, което всъщност означава еди-колко-си канала по еди-колко-си вата, но те не се събират чисто математически, а просто всеки от каналите ако работи сам ще може да предложи такава мощност. Т.е. при твойте 5х80, да речем, ако успееш някак си да спреш 4 канала и оставиш само един да разполага със захранването и сигнала, тогава ще имаме 80 вата. Най-често това ще са ватове при 1 KHz и 1% изкривявания, което ще рече, че реалната мощност е доста по-малко. Когато пуснеш и другите канали обаче, самото захранване "кляка", ресурса му се разделя между съответния брой усилватели и така общата сумарна мощност ти е дефакто някъде около най-голямата цифра в обявените от производителя. В твоя случай някъде около 100 вата за всичките 6 канала.
Идеята е да се спести от захранването, понеже то и до ден днешен си остава най-скъпия елемент в един усилвател. Така хем производителя си връзва гащите, да не могат да го осъдят, хем потребителя си мисли, че е ударил кьоравото с "ебаси якия хи-фи амп"...

Възможно е да греша... :)
АКО ИСКАШ ДА ОСТАВИШ СЛЕДА, НЕ ВЪРВИ ПО ПЪТЕКАТА

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Stefan Stefanov »

А всъщност какво значение има колко е мощен?

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от haralanov »

Stefan Stefanov написа:А всъщност какво значение има колко е мощен?
Така де, ако някой има акустична система със 109-110дБ чувствителност (ултра-ултра-ултра рядко срещано явление), усилватели над 3-4вата вече му се виждат зверски мощни и с огромен грохот се присмива на всички транзисторни тухли от по над 500W (а защо не и над 50), особено на тея, които минават бариерата от 50кЛв.

Александър Шейтанов
чете и пита
чете и пита
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 3:01 pm
Местоположение: гр. Варна
Обратна връзка:

#7 Мнение от Александър Шейтанов »

Благодаря за отговорите.Объркал съм - в нашите сайтове го дават 5х50 + sub 100W а в чуждите 5х80W + 100W sub.Няма никакво значение каква му е мощноста,просто ми е интересно и мисля че един път завинаги трябва да се развенчае този мит за големите мощности които дават пройзводителите на домашните си кина за да не се бъркат неопитните потребители като мене :)
Аз този ресивър го взех преди време с голям ентусиазъм като си мислех че наистина е толкова мощен а пък то какво се оказа...

nickb

Ресийвър?

#8 Мнение от nickb »

MakeMeFeel написа:...Аз този ресивър го взех преди време с голям ентусиазъм като си мислех че наистина е толкова мощен а пък то какво се оказа...
Че това не е Ресийвър приятелю, това е "комбаин", както им се викаше навремето. Система от тип "всичко в едно" (All inclussive) :-)
Това нещо става предимно за МР3 слушане и радио. Истинските Ресийвъри си имат приличен тунер и приличен усилвател ;-)

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост