Здравейте. Двоумя се между два усилвателя.

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
Emo_Baltov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 90
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:40 pm
Обратна връзка:

Здравейте. Двоумя се между два усилвателя.

#1 Мнение от Emo_Baltov »

Denon PMA-1560-втора употреба или
Denon PMA-1500AE-нов

Двоумя се между тези машинки и разчитам на вашия професионализъм да ме посъветвате. Знам, че и двата усилвателя са хубави и свирят добре. Само, че първият е с туроидален трансформатор. Може би като звучене са еднакви. Просто искам да ми дадете реална оценка на машинките.А щях да забравя отделил съм бюджет само за усилвателя 1500 лв. Принципно музиката която слушам е Рок, Метал и Джаз. Първо усилвателя после другите работи. Все още не съм мислил за узвочителни тела.

Благодаря за отделеното време.

dianspasov
чете
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:26 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

относно усилватели Denon

#2 Мнение от dianspasov »

Froggy ако държиш на всяка цена на японски усилвател, в тази ценова гама Onkio решително е по-добре звучащата марка усилватели.
Но ако можеш да добавиш още 100 лева над твоята цена, горещо ти препоръчвам Cambridge Auduo Azur 640. Tannoy

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Ivelin Braikov »

Няма два усилвателя с еднакво звучене. А реалната оценка би трябвало да направят твоите уши, а не чуждите.
М/у другото 1500 лв не са малко, тъй че не бързай, разгледай форума, прочети впечатления от различните усилватели които харесваме и обсъждаме тук.
What would you attempt to do if you know you could not fail?

Emo_Baltov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 90
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:40 pm
Обратна връзка:

#4 Мнение от Emo_Baltov »

Забравих да спомена,че искам HI-FI усилвател. А не многоканална машина. Не гледам филми просто слушам музика. Досега имах Сони но се отървах от него и съм решил да не правя компромиси в техниката която взимам. Не държа на голяма мощност но на добрия звук да. А Сони за съжаление не задоволи моите очаквания.

Kris Dimitrov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 12:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#5 Мнение от Kris Dimitrov »

Мисля,че за тези пари може да си намериш приличен лампов усилвател, но мощноста ще е доста по - ниска.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#6 Мнение от Nanko Rusev »

С тази цена и без да се ограничаваш от озвучителни тела има много възможности :D Бягай далеч от новата техника с подобни марки 8)

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: относно усилватели Denon

#7 Мнение от Rumen Zografov »

tannoy написа: ... в тази ценова гама Onkio решително е по-добре звучащата марка усилватели...
Не го казвай никъде това! :wink:

Иначе, foggi, наистина бягай от новите машини. 1500 лв. са си пари и за тях можеш да се сдобиеш с доста прилична стара машина. Най-добре, естествено, е да се ориентираш към ламповата техника. :wink:
Изображение

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Здравейте. Двоумя се между два усилвателя.

#8 Мнение от Ivan Rachev »

foggi написа:Denon PMA-1560-втора употреба или
Denon PMA-1500AE-нов

Двоумя се между тези машинки и разчитам на вашия професионализъм да ме посъветвате. Знам, че и двата усилвателя са хубави и свирят добре. Само, че първият е с туроидален трансформатор. Може би като звучене са еднакви. Просто искам да ми дадете реална оценка на машинките.А щях да забравя отделил съм бюджет само за усилвателя 1500 лв. Принципно музиката която слушам е Рок, Метал и Джаз. Първо усилвателя после другите работи. Все още не съм мислил за узвочителни тела.

Благодаря за отделеното време.
..изграждането на една система започва единствено и само от говорителите/озвучителните тела , всички останали компоненти в системата се съобразяват с тях .
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост