Въпрос за Denon AVR 1908

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
Аватар
RossT
чете и пита
чете и пита
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Мар 13, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Въпрос за Denon AVR 1908

#1 Мнение от RossT »

Днес придобих въпросния AVR 1908, който ще замени скромния ми AVR 1306 от същата марка. Въпросът ми е, добре ли е DVD плейъра ми да стои върху усилвателя (частично покрива вентилационните му решетки), което го кара доста да заграва, а с него и DVD-то. С предишния усилвател нямах такъв проблем... А никак не ми се иска да поставя receiver-a под DVD player-a, доста е грозно и диспропорционално :( Моля за съвет и предварително благодаря.

Аватар
Ivan Dimov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 239
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Ivan Dimov »

Ами да ти кажа всеки би те посъветвал да не го слагаш отгоре щом много загрява. трябва и да се правят компромиси понякога. Вариант е да сложиш малки подложки под плеъра, за да стане разстоянието между него и усилвателя по-голямо и да се охлажда по-лесно. :wink:

Аватар
RossT
чете и пита
чете и пита
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Мар 13, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от RossT »

Ivan Dimov написа:Ами да ти кажа всеки би те посъветвал да не го слагаш отгоре щом много загрява. трябва и да се правят компромиси понякога. Вариант е да сложиш малки подложки под плеъра, за да стане разстоянието между него и усилвателя по-голямо и да се охлажда по-лесно. :wink:
И аз веднага за подложки си помислих, реално крачетата на ресийвера са поне 20 мм, докато при DVD-то само 7 мм.... Като са от една марка не са ли мислени заедно??? Логично, че всички потребители ще слагат ресийвера най-отдолу, 14 кг. е все пак!

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Ivelin Braikov »

Ресивъра върху дивидито :wink:
What would you attempt to do if you know you could not fail?

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Rumen Zografov »

Ivelin Braikov написа:Ресивъра върху дивидито :wink:
По-добре стерео-усилвателя върху CD-то. :P :wink:
Изображение

Аватар
RossT
чете и пита
чете и пита
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Мар 13, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от RossT »

Rumen Zografov написа:
Ivelin Braikov написа:Ресивъра върху дивидито :wink:
По-добре стерео-усилвателя върху CD-то. :P :wink:
"To each its own" както са казали някъде, при мен определено ресийвера ще е най-отдолу, ако ще да се пече. Ще импровизирам по-високи крачета за DVD-то и съм до там...

Интересно, че Auto setup-a на усилвателя (AudisseyEQ) определи предните ми Monitor Audio BR2 тела за "small"... Аз живеех с илюзията, че съм си взел големи колони :roll: Поне им избра Crossover-a на 40Hz, другите тела са на 80 и 120Hz за surround и centre съответно.

Boqn Nikolov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 154
Регистриран на: Нед Дек 31, 2006 1:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#7 Мнение от Boqn Nikolov »

Неразбирам защо на всяка цена си решил,ресивъра и ДВД-то да са едно върху друго :roll: ,а не едно до друго или да й измислиш някакво рафтче(най-много 5лв. ще ти излезе ПДЧ-то в Практикер) като оставиш около 10-15см между ресивъра и ДВД-то :idea: Сам си остановил,че не е "здравословно" за ресивъра,а за ДВД-то да не говирим,14 килограмов "шишко" да му стой отгоре години наред(горният му капак ще се огъне,недайси боже да се счупи) :roll:
Когато има толкова случайности, търси закономерност.

Аватар
RossT
чете и пита
чете и пита
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Мар 13, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от RossT »

Нямам много място, ето какво е сега, тук DVD-то вече е повдигнато със 1 сантиметър..

Изображение

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта