Проблем с готова схема усилвател 2х40w TDA8560

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
Аватар
radev
има опит
има опит
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#16 Мнение от radev »

Невярвам някой за 5лв да си сложи сам главата в торбата,неработещи китове поне аз не съм срещал. :) А пропо кита за зглобяване ли беше, или готов щото готовите могат да ги пробват и няма как да попадне неработещ такъв,на пазара.

vitasik

#17 Мнение от vitasik »

Здравейте! Мога да ви уверя че всичките сглобени схеми на добрикит са тествани (не веднъж бях свидетел как Добри лично тества ги в магазина във Враца). Не казвам че всички ги тества той лично, но съм сигурен че са тествани. А това че автора на темата е збъркал нещо си е негова вина. Не малко китове съм купувал от Добрикит и проблеми освен по моя вина не съм имал - Просто личен опит.

vitasik

#18 Мнение от vitasik »

Колкото има хора- толкова различни мнения. Според мен китовете не са направени за човек който не знае какво е поялник. Аз не мисля че е нормално да се започва от такива китове като този на автора на темата. Има по-прости китчета за начинаещи. Сигурен съм че нито един от китове не би те затруднил ни най-малко. А тези които си купуват поялници от 3 лв. и казват че са майстори да си берат грижите. Според мене китовете на Добри са си наред.

Между другото наистина опита ми не е голям , но колкото китове съм правил (преди 2-3 години) не съм имал проблеми.

Като всеки по-опитен би казал - четете, четете, четете а пак после хващайте поялик.

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#19 Мнение от npn »

Поне това да беше сложил на етикета мистър Добри, та да не го псуват.
китовете не са направени за човек който не знае какво е поялник
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

Аватар
radev
има опит
има опит
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#20 Мнение от radev »

Не само четене а и поялник си трябва,виждал съм спойки които не знам със поялник ли са правени или с нагорещено желязо.Така че и практиката е от значения.Това че си трябва обща култура в областа не означава че човек може да запоява и обратното разбира се,тия неща вървят ръка за ръка.Така че лепете и се учете,това е във ваш плюс :)

vitasik

#21 Мнение от vitasik »

Аз за това споменах по-лесни китчета. Ако някой иска да започва - да се занимава с тях. Не е нужно да казвам че усилватели не са най-добрия избор за начинаещ. Особенно с такива параметри като този. Автора си е пробвал късмета като купил най- " мощния" кит усилвател за 12в. Аз с малкото опит който имам никога не бих се захванал с такъв кит. Добрикит има "по-слаб" кит изграден върху TA8210/TA8205 , кпйто като качество на звука превъзхожда този тда8560.

Ако този тда изкара тези 40w - това няма да е музика поради голями изкривявания.

Ако пак някой иска да се сахваща с електроника и първо да сглоби усилвате - да започне с тда2003 която по-издържа на липса на опит.

pantera
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Авг 25, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

.

#22 Мнение от pantera »

Ами да,правилно е свързано всичко по схемта,само че платката е кофти...тия Добрикит не стават !!! Ако не свири провери всички маси (ако има потенциометър особено при него).Аз преди 2 дена завърших един домашен усилвател изпълнен с тази интеграла и съм доста доволен, но съм сигурен ч еинтегралата ми НЕ Е ментак ,което е много важно. Ако ти се занимава можеш да си купиш оригинална интеграла за 7 Лв от Екзарх Йосиф , мисля че магазина се казва Квазер електроникс или н. такова.
Инъче ако искаш да разбереш дали е изправна схемата, можеш да свържеш един светодиод от 12-то краче последователно с един резистор 1 К към " + " на тока(греца, ако си с траф). Тази функция си я има това ТДА, мисля че въпросният светодиод ЩЕ свети ако :
Има късо на един от двата изхода спрямо маса или захранване, задействана е термичната защита(прегряване), има нелинейни изкривявания (мисля че над 10 %) и това е май...
А, и този кабел свързан с радиатора е безсмислен(поне според мен)

Поздрави !!!

btw ето проблемите с които се сблъсках Аз докато си правих усилвателя ЦЪК !!!

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост