Мнение за този Ресивър

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
Аватар
native
чете и пита
чете и пита
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Окт 23, 2007 12:00 am
Местоположение: гр.София жк.Люлин 3
Обратна връзка:

#16 Мнение от native »

Simonov написа:
muftata написа:USB вход и Sound Retriever технология за възтановяване на компресирани записи осигуряват свързване и просвирване от PC или MP3 плеъри.


Я сега си свали розовите очила... не, не...
Нека да започна от начало :roll: :roll: :roll:

:idea:

Я сега си извади каблите от конекторите, чрез които някои структури те използват за "батерия" и ми обясни как е възможно да се извади нещо от нищото т.е. как е възможно да се възстанови нещо което е било безвъзвратно загубено в небитието :?: :?: :?:

Вземи си парите обратно и си купи норамлен СТЕРЕО усилвател, щом ще слушаш музика. Лъскавите надписи и "феноменални нови технологии" са родени не на "чертожната дъска" на аудио инженера, а в умните глави на младежите от отдел "Реклама", които очевидно ще получат добра преемия в края на месеца заради множеството "доволни клиенти" :wink:

Сещаш ли се? ;)

Хайде със здраве :)

Мога да се съглася с този отговор не мога да разбера защо просто не си вземе един стерео а не тия 5.1 7.1 като може да тези пари да се здобия с хубави говрители и усилвател (ресивър) :?
Просто ако не му служи на 100% звук от сорта на 5.1 не му трябва за музика стерео ще му е достатъчно :wink:

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#17 Мнение от Marian Lozev »

ТИ тея пари вече си ги изгубил ............. :wink:
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

muftata

#18 Мнение от muftata »

Прав сте г-н Лозев, поне ще се насладя на това с което разполагам и един ден ще се здобия с нещо наистина добро за което мога да се похваля дори и в този сайт!

muftata

#19 Мнение от muftata »

Препрочетох цялата тема. Моето заключение е, че ме съветвате да махна този ресивър и да си купя стерео усилвател. Добре съглласен съм с вас !!!
Но, има едно малко изключение ! В предишните отговори дето съм получил от вас пишеше така ''Можеш да си купиш стерео усилвател и с останалите парички да си направиш 2 ОТ с който наистина ще чуеш истинската музика и при гледане на видео също ще останеш доволен''
Ок. Обещах на един ваш колега да не пиша преди да съм прочел.
Значи крайното ми решение е такова, ще исползвам ресиверът на първо време за да слушам музика след това бих искал да ме насочите към някои стерео усилвател но да е с 4 канала и да нее по малко от 80 вата на канал .Изискванията ми са да имат и 4-те канала басс това е важно за мен . Pioneer ще го ползвам единствено за гледане на филми или някой хубав концерт. След прочитането на статията на Оушънмен се уверих че наи добре е така да направя . За тези който тепърва навлизат в този сайт Моляви момчета четете всички форуми полезно е за вас пък и няма да пишете глупости като мен !!!

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#20 Мнение от Stefan Stefanov »

[quote:f30e19350b="muftata"]... стерео усилвател но да е с 4 канала ... [/quote:f30e19350b]

Те това си е за "БИСЕРИ"!!!
:D

Аватар
rumbarski
има опит
има опит
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Юни 21, 2006 12:00 am
Местоположение: Стара ЗагораПловдив
Обратна връзка:

#21 Мнение от rumbarski »

Защо имам чувството, че човека, с който кореспондираме е на по-малко от 16 години :roll: И колкото и да му се обяснява не разбира.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#22 Мнение от Nanko Rusev »

rumbarski написа:Защо имам чувството, че човека, с който кореспондираме е на по-малко от 16 години :roll: И колкото и да му се обяснява не разбира.



Защо ли имам чувството, че същия човек и на 30 години да беше, разлика нямаше да има ...

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#23 Мнение от Marian Lozev »

muftata написа: .Изискванията ми са да имат и 4-те канала басс това е важно за мен .


Брей ........ :P
Може ли да поясниш защо , или още не си разбрал ти самият...
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

muftata

#24 Мнение от muftata »

4-канален. Когато го написах не бях много сигурен в това . Сега вече съм си променил мнението. Най-добре ще стане, ако ползвам панели. Тоест да исползвам ресиверът за домашно кино, ще си купя оче един усилвател но с 2 стерео изхода по възможност да е 4 и 8 ома, за дамога са свържа драйверите с които разполагам а те са на 4 ома всичките, СД с дигитално излъчване на аудио сигнал и разбирасе коаксиално. за да мога да го звържа към другите два усилватела.
Много мислех да си взема вместо стерео усилвател, едно крайно стапало и един еквалаизер отделно. Тук в Испания има доста добър избор плюс това са доста ефтини.По нататък ще кача снимки ка ви покажа какво точно имам предвид. Марката е IMG 2x200 watt za 280 лв, но както споменах, ще ми трябва и един еквалаизер или можеби не. Ще се поразровя из форумите за апотърся инфо за това нещо което съм го намислил и тогавр Эе ре акончаедоно$!бю,!Все  в%тук ире-дост0аАгата гсормажтх за( фанаещшмажто мхн " На /бодинииюфм :)

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#26 Мнение от Stefan Stefanov »

[quote:4138d48ea9="muftata"]4-канален. Когато го написах не бях много сигурен в това . Сега вече съм си променил мнението. Най-добре ще стане, ако ползвам панели. Тоест да исползвам ресиверът за домашно кино, ще си купя оче един усилвател но с 2 стерео изхода по възможност да е 4 и 8 ома, за дамога са свържа драйверите с които разполагам а те са на 4 ома всичките, СД с дигитално излъчване на аудио сигнал и разбирасе коаксиално. за да мога да го звържа към другите два усилватела.
Много мислех да си взема вместо стерео усилвател, едно крайно стапало и един еквалаизер отделно. Тук в Испания има доста добър избор плюс това са доста ефтини.По нататък ще кача снимки ка ви покажа какво точно имам предвид. Марката е IMG 2x200 watt za 280 лв, но както споменах, ще ми трябва и един еквалаизер или можеби не. Ще се поразровя из форумите за апотърся инфо за това нещо което съм го намислил и тогава Ще реша окончателно !!!! Все пак тук има доста богата информация за начинаещи като мен . На 22 години съм :)[/quote:4138d48ea9]

Казах ти да спреш за известно време да пишеш, за да не те спра аз! Първо чети!

ByD

#27 Мнение от ByD »

Ioan написа:Извинете за няколкото грешки_(едноцифрена брой, господинът може би има проблеми със математиката :35gif: ). Преминаването от латиница на кирилица по някой път ме затруднява, ако дълго съм писал само на латиница.
Каквито са заплатите, такива са и служителите_(учителите). За смешните заплати учителите предпочитат да са дори и продавачи, но за 3-пъти повече пари. Какъвто е и случая със един мой познат.


За сметка на това, тук са само 13 (грешките). За стиловите въобще не коментирам. :lol: :lol: :lol:

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#28 Мнение от Simonov »

@muftata

Виж сега,
дал си пари за някаква система за домашно кино - ОК. Запази я защото иначе ще я продадеш за много голяма загуба. Ако за тебе е важно да чуваш музиката така, че да се чустваш погълнат от нея, то съвета ми е да се намериш нормален стерео усилвател (по-добре да е не е от тея новите боклуци,а някоа хубава машина втора ръка) и да инвестираш малко паричи в две хубави ОТ. Проекти има много в този форум. Поразгледай ;)
Ако все пак решиш да си купуваш готови ОТ, то тогава те съветвам да ги избереш с много слушане, а не с четене на рекламни брошурки ;)

Ioan написа:...упи си добри озвучителни тела например английските KEF...


KEF не са това което бяха. Ниските им модели са доста "покитайчини" :roll:
Изображение

muftata

#29 Мнение от muftata »

Благодаря за саветите, ще поразгледам в отдел продажби и ако намеря нещо, ще ви дам инфо за това което съм гледал и харесал !!

joro2

#30 Мнение от joro2 »

Взимах точно същият модел ,и той меко казано свири ужасно,честотна лента е силно орязана , и от горе и от долу.
Незнам може моята бройка да е била дефектна.
Ходих да се разправям и го замених за Кенлууд крф5100д.
Има по малка реална мощност,но като звук разликата е огромна.
Ако можеш и ти да направиш нещо подобно......

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта