Какво крайно стъпало да си взема?

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
dissentern
чете
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 6:27 pm
Местоположение: plovdiv
Обратна връзка:

Какво крайно стъпало да си взема?

#1 Мнение от dissentern »

Здравейте, имам усилвател Harman Kardon HK3390 с мощност 2х80 вата на 8 ома и две тонколони Cerwin Vega VE-15F по 400 вата. Усилвателят ми не може да усилва колоните колкото трябва и започва да криви звука и затова смятам да си взимам крайно стъпало което да ги усилва, a Harman-a да служи за предусилвател. Въпросът ми е дали ще стане така както си го мисля и ако става колко мощно трябва да ми е стъпалото. Благодаря предварително

Аватар
p100ynov
има опит
има опит
Мнения: 111
Регистриран на: Чет Яну 27, 2011 11:14 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Какво крайно стъпало да си взема?

#2 Мнение от p100ynov »

Колега, опитвам се да видя дали имаш pre out на рисийвъра (за да можеш да го ползваш с крайно стъпало), но снимките, на които попадам, са с ниско качество... най-вероятно подобно на качеството на предусилвателната част на въпросния рисийвър.
Може би е по-добре просто да замениш въпросния рисийвър с друг, по-качествен интегриран или пред+зад усилвател.
Успех :)
you're nobody without a naim

dissentern
чете
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 6:27 pm
Местоположение: plovdiv
Обратна връзка:

Re: Какво крайно стъпало да си взема?

#3 Мнение от dissentern »

Има pre out, сега го видях на тук на снимките, защото не съм при него. Аз не смятам да го сменям с друг, тъй че ако можеш само да ме насочиш към стъпало ще съм ти багодарен. Колко вата са ми нужни?http://eu.harmankardon.com/harman-kardo ... -3390.html

Аватар
p100ynov
има опит
има опит
Мнения: 111
Регистриран на: Чет Яну 27, 2011 11:14 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Какво крайно стъпало да си взема?

#4 Мнение от p100ynov »

Имаш, т.е. имаш възможност да го ползваш с крайно стъпало. Какъв ще бъде резултата, само може да се гадае. Нищо не ти пречи да пробваш, но лично аз не съм сигурен, че точно ниската мощност на рисийвъра ти е проблема. 80 вата не са малко, а HK май в тази област не лъжат...
you're nobody without a naim

dissentern
чете
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 6:27 pm
Местоположение: plovdiv
Обратна връзка:

Re: Какво крайно стъпало да си взема?

#5 Мнение от dissentern »

Благодаря, значи ще пробвам няколко неща преди да взема решение. Иначе не разбирай, че в момента свири слабо системата. Даже и в момента не може да се стои в стаята като усиля, но искам още ощеее (:

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Какво крайно стъпало да си взема?

#6 Мнение от Nanko Rusev »


Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Какво крайно стъпало да си взема?

#7 Мнение от Dimitar Atanasov »

Аз лично мисля че по-силно няма да стане, независимо от усилвателя, само звука може да стане още по-зле.

silencio
чете и пита
чете и пита
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Окт 28, 2009 7:55 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Какво крайно стъпало да си взема?

#8 Мнение от silencio »

При 95 db чуствителност на колоните, не би трябвало предполагаемият проблем да е във Harman-а. Можеш ли да ги чуеш с друг усилвател? Това би ти дало по-добра представа. За усилвател - зависи от бюджета.
Unison Research Unico Primo CD-La Cacanya-Prima Luna Dialogue 2-Audience Conductor-Opera Prima

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Какво крайно стъпало да си взема?

#9 Мнение от Rumen Suvandjiev »

silencio написа:При 95 db чуствителност на колоните...
... ако са толкова и в действителност.

silencio
чете и пита
чете и пита
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Окт 28, 2009 7:55 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Какво крайно стъпало да си взема?

#10 Мнение от silencio »

В този случай ХК моxе и да не е достатъчно мощен. А и не само номиналната чуствителност е важна. Наскоро слушах едни от големите Klipsch (93дб). Трябваха им поне 150 вата и то качествени за да покажат истинските си възможности с по-комплексна музика. И то без да се слуша на max.
Unison Research Unico Primo CD-La Cacanya-Prima Luna Dialogue 2-Audience Conductor-Opera Prima

Аватар
varieca
има известен опит
има известен опит
Мнения: 131
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Какво крайно стъпало да си взема?

#11 Мнение от varieca »

80 вата са си 80 вата и нямат връзка с чувствителността на колоните. Единствено има значение дали усилвателят понася (краткотрайно) по-нисък товар от номиналния, но това HK обикновено го могат.
Логично е с 200W вегите да свирят по-силно, така че с едно профи стъпало ще си направиш кръчмата у вас.

dissentern
чете
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 6:27 pm
Местоположение: plovdiv
Обратна връзка:

Re: Какво крайно стъпало да си взема?

#12 Мнение от dissentern »

Най-накрая си реших проблема с Peavey PV-8.5c. Явно точно крайно стъпало ми е трябвало, както си и мислех (: Благодаря за отговорите

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта