Мнение за усилвател

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
achodemo
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Яну 15, 2010 5:52 am
Местоположение: Габрово

Мнение за усилвател

#1 Мнение от achodemo »

Имам нужда от мнение . От много години имам това моно стъпало на Vermona REGENT 1020 (100W) работи си ,сменял съм преди време конд бяха 4700uF сложих 10000uF на 50V ( два по два на 25V последователно защото тогава не намерих толкова големи на 50V )
Скоро го изрових от прахта и ми се ще нещо да направя от него . Тъй като схемата е много стара ,има доста следи от "ремонти" по нея (втора употреба съм го вземал)
и заема почти цялата кутия ,а е само един канал с транзистори 2N3773 , струва ли си и добре ли ще се чувстват :) две TDA 7294 на този радиатор (струва ми се достатачно голям) ?!
Незнам само дали трафа ще ги захрани достатачно и двете ,защото незнам с каква мощност е . При условие че стъпалото в момента е 100W ,отзад пише че консумацията номинално е 200W ??!
Вие как мислите? Иначе след греца и кондензаторите е +/- 40,6 V .
Моля за съвет ,приемам и други идей за схема ,просто имам в момента две TDA 7294 и затова .
Ето и малко снимки от GSM :oops:

Поздрави !
Прикачени файлове
p3l).jpg
pl).jpg
all m).jpg
all).jpg

Аватар
masteramp
чете и пита
чете и пита
Мнения: 48
Регистриран на: Нед Авг 21, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Мнение за усилвател

#2 Мнение от masteramp »

За ТДА тата напрежението е високо. Ще ги пръснеш! Може да пробваш с 7493, но са по-скъпи и капризни.
Провери все пак какво им беше максимално допустимото захранващо напрежение. И защо ще го преработваш?
Първият закон на оптимизацията гласи : "Ако едно нещо работи добре, да не се оптимизира".

achodemo
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Яну 15, 2010 5:52 am
Местоположение: Габрово

Re: Мнение за усилвател

#3 Мнение от achodemo »

Пробвах вече ,но само с една ,работи добре ! Искам просто да го направя стерео ,а със старата платка нямаше място . Така че ще сложа още една 7294 и каквото стане .

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост