Усилвател и колони !!!

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
khanthong
чете
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 9:48 am
Обратна връзка:

Усилвател и колони !!!

#1 Мнение от khanthong »

Здравейте, първо да ви кажа, че прочетох някой неща които ме интересуваха от форума за да не стане така, че все едно не съм ви разбрал. Значи имам бюджет 1000 лв.(максимум), искам да си взема усилвател втора употреба, тъй като по всичко си личи, че те са по качествени от новите. Слушам всякаква музика(без чалга) от класики, рок, техно, джаз и т.н.(абе всичко) В интерес на истината разбрах, че първо трябва да си взема колони и според тях да си купя усилвател. Значи искам да се вместя и с колони в тези пари. Другото е, че гледам страшно много филми, но според прочетеното от форума останах с убеждението, че не е много хубаво да си купувам усилвател за домашно кино, тъй като нямало да звучи хубаво на стерео режим. Ако може да ми помогнете при изборът на усилвател и колони, ще съм ви много багодарен. Предварително ви благодаря.

ignat

#2 Мнение от ignat »

Да първо са тонколоните. Избора е преди всичко скъп, отколкото труден. За парите, които си отделил за нови и качествени не стигат. Вариант са втора употреба, но сам ще се убедиш, че предлагане почти липсва. Втория вариант е да си направиш сам. С това решение и аз се регистрирах във форума. С надеждата да открия интересни проекти, но за жалост има няколко с вече ненамираеми говорители. За избор на тонколони сигурно ще получиш доста съвети, но задължително първо ги чуй преди да купуваш. Искам по подробно да се спра на избор на усилвател. Да вярно е чистия усилвател свири много по добре в стерео режим от ресивер. Особено от тия в ниския ценови клас. През мен са минали SONY STR-DG520 / PIONEER VSX-818V/YAMAHA RX-V463TI стават само за кино. В http://www.hi-fi.ru/ цитират, че трябва да умножиш цената на нов усилвател по 3 и ще получиш ценовия клас, от който трябва да си купиш ресивер звучащ добре в стерео режим. Рано или късно ще си купиш ресивер. Препоръчвам ти SONY ES серията. Свири много добре в стерео и в многоканален режим. Не искам да давам препоръка за усилвател втора употреба. Високите класове свирят добре, но тази прехвалена стока /най-често над 15 г/ се и поврежда. А сигурен сервиз има само за SONY и PIONEER за всички останали е малко на късмет и намиране на резервни части. От по евтините нови усилватели ти препоръчвам PIONEER A-209R повече от приличен за тези пари и нов с гаранция. Искам да изкажа изключително отрицателно мнение за YAMAHA AX-397, която се продава много добре в Техномаркет. Два дена се мъчих, но приличен бас не можах да изкарам. По плосък звук не съм чувал.

В крайна сметка не се вманиачавай много на тема качествен звук, че малко по малко парите стават колкото за запазен VW Golf IV. 8)

khanthong
чете
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 9:48 am
Обратна връзка:

#4 Мнение от khanthong »

Да ви кажа честно и аз си мислех нещо от сорта да дам до 300-350 за усилвател и останолото за колони. Спрях се на някакви вариянти на JAMO, но много хора ми казаха да не купувам тази марка(поне не новите модели). Стаята където ще ги слушам е по малка от 30 кв.м. Нямам много мебели и си мисля, че ще е с хубав sound. В сайта dalavera.net попаднах на "хубави" усилватели като за мене(като се има предвид, че не разбирам нищо) След време със сигурност ще искам и ресивер както е каза колегата Magic1, но засега съм на тема стерео и по точно колони тъй като мога да ги включа към старата ми уредба Sony от която много съм доволен. По повод личната изработка съм гола вода, абсолютна никаква представа нямам (освен от материалите, тъй като се занимавам с мебели), някой ми казват да са повечко "децибелите", други за "честотният диапазон"(за който не знам колко да е за да е хубава колоната), затова вариянта не, че отпада, но засега съм новобранка.

Vaskoff

#5 Мнение от Vaskoff »

Аз до скоро също търсих колони и усилвател, така че те разбирам :) Обикалях и слушах доста колони. Препоръчвам ти, да вдигнеш малко бюджета, ако е възможно разбира се, защото тази граница до 1000лв е силно ограничаваща. Виждам, че в този форум се предлагат добри усилватели за 200-300лв. Относно колоните - препоръчвам ти да пообиколиш магазините (тези които аз посетих бях много впечатлен от вниманието, което ми обърнаха) и чуеш - monitor audio BR2(bookshelf около 750лв, но ще трябват закупиш и стойки), Br5(мисля 1200лв. бяха) и един Celestion за 1080лв от който аз лично останах доста доволен, но това разбира се не означава, че са твоите колони. За 1200-1500лв. бюджет ще взмеш нещо приемливо. Btw носи си задължитено твоя музика. Успех !!!

Vaskoff

#7 Мнение от Vaskoff »

Може и 600 да са били. Наистина не съм 100% сигурен, но си спомянм, че беше най-евтиното,което чух и ми хареса :)

khanthong
чете
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 9:48 am
Обратна връзка:

#8 Мнение от khanthong »

За съжаление не мога да вдигам повече бюджета. Другият вариянт е да изчакам малко и да събера още пари. Как да разбера дали една колона е хубава(освен като я чуя, естествено), колко трябва да е чистотния диапазон за ниски и средни? За да е добър баса, защото ще купувм само 2 няма да имам суб.

khanthong
чете
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 9:48 am
Обратна връзка:

#9 Мнение от khanthong »


boghidar77

#11 Мнение от boghidar77 »

За да не правя нова тема ще попитам .. добър ли е изборът им в смисъл като цена сила и така нататъка .. като качество разбрах, че много не се славят тези THUNDER но може да греша...
Та ето това е THS-8502F Black и THC-3002 или някой друг от ТУК

Мерси

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#12 Мнение от Rumen Suvandjiev »

xpleomax написа:като качество разбрах, че много не се славят тези THUNDER но може да греша...
Ами сам прецени - тонколони със сумарно 8 говорителя на обща цена колкото един качествен 8" басов говорител....

boghidar77

#13 Мнение от boghidar77 »

Rumen Suvandjiev написа:
xpleomax написа:като качество разбрах, че много не се славят тези THUNDER но може да греша...
Ами сам прецени - тонколони със сумарно 8 говорителя на обща цена колкото един качествен 8" басов говорител....
Ясно схващам на къде биеш.. Мерси :P

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост