Въпрос за Усилвател ?

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
marat4o

Въпрос за Усилвател ?

#1 Мнение от marat4o »

Имам Усилвател със две крайни стъпала STK 0039 SA03 4211 Darlington powerpack от интернет видях че са по 35В дали мога да ги заменя със по-мощни примерно да сложа 2СТК по 80 или 100В ? Усилвателят ми е Nordmende HIFI Amplifier PA 1100 мерси предварително.

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Въпрос за Усилвател ?

#2 Мнение от Miroslav Danov »

marat4o написа:Имам Усилвател със две крайни стъпала STK 0039 SA03 4211 Darlington powerpack от интернет видях че са по 35В дали мога да ги заменя със по-мощни примерно да сложа 2СТК по 80 или 100В ? Усилвателят ми е Nordmende HIFI Amplifier PA 1100 мерси предварително.

Иии изведнъж ще започне да звучи по-мощно :lol: .
Трябва да смениш захранването. Как мислиш се получава тази мощност?

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Въпрос за Усилвател ?

#3 Мнение от npn »

marat4o написа:Имам Усилвател със две крайни стъпала STK 0039 SA03 4211 Darlington powerpack от интернет видях че са по 35В дали мога да ги заменя със по-мощни примерно да сложа 2СТК по 80 или 100В ? Усилвателят ми е Nordmende HIFI Amplifier PA 1100 мерси предварително.


Пробвал ли си да смениш тонколоните?
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

marat4o

#4 Мнение от marat4o »

Колоните са ми доста културни, ще сменя и захранването това не е проблем препоръчайте ми захранване и СТК крайни стъпала и от къде да ги купя.
То мойто лявото СТК ми изгармя вчера ...

Boqn Nikolov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 154
Регистриран на: Нед Дек 31, 2006 1:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#5 Мнение от Boqn Nikolov »

Него приемай като заяждане,но на мен сами достатъчни 20 вата да ми фракне главата при чувствителност 89 db/m (реални) :roll: Защо да тие по-мощен усилвател,все това че твърдиш че имаш добри колони :wink:
Когато има толкова случайности, търси закономерност.

marat4o

#6 Мнение от marat4o »

Усещам че не ми е достатъчно :(

Boqn Nikolov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 154
Регистриран на: Нед Дек 31, 2006 1:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#7 Мнение от Boqn Nikolov »

Според мен за да получиш мощноста,която ти искаш,ще трябва изцяло нов усилвател,от стария можеш да използваш кутията. :) Харесваш си схема и започваш да работиш по нея :wink:
Успех!!
Когато има толкова случайности, търси закономерност.

marat4o

#8 Мнение от marat4o »

Идеята е повече от прекрасна, но неразбирам чак толкова. Смисъл сигурен че ще мога да сменя трансистори, крайни стъпала и някакви такива но по схеми незнам дали ще мога.
Май трябва да почна да чета :roll:

ByD

#9 Мнение от ByD »

Просто идея - защо не опиташ с това. Има и описание.
Няма да ти се налага да правиш платки - слагаш ги на мястото на крайните стъпала, само че ще ти трябва и едно захранване поне 350-400VA.
Май по-добър вариант е да извадиш сигнал от предусилвателите на твоя Nordmende (ако си няма такъв изход) и да си сглобиш едно крайно стъпало в отделна кутия. Не е върха на сладоледа, но според мен определено ще е по-добре от STK.
Само дето няма да е особено евтино - освен стъпалата, ще ти трябват радиатори, як траф, грецове, кондензатори и накрая - кутия.

Аватар
radev
има опит
има опит
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от radev »

Сам каза че твърде нямаш опит, за това ти препоръчвам да си вземеш готов модул (кит) но да не е транзисторен.С чип е много по лесно и бързо да го закрепиш,а ти щом си имал СТК то едно ново такова е най лесно да го монтираш на старото място на вече изгорелия чип.Гледам че такива се намират рядко,но мисля че на Сердика15 съм виждал такова, май беше с СТК100 но не съм много сигурен.Успех :D

marat4o

#11 Мнение от marat4o »

Предлагам който разбира да дойде да ми смени СТКта със някакви други ще предложа добро заплащане! :roll:

Аватар
radev
има опит
има опит
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#12 Мнение от radev »


marat4o

#13 Мнение от marat4o »

София, Студентски Град който има предложения и естествено ми каже цена моля да се обади на 0899752226 и ще се разберем или да ми остави телефон аз да се обадя на лично съобщение.

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта