Запитване за радиатор

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
mirolsav_dimitrov

Запитване за радиатор

#1 Мнение от mirolsav_dimitrov »

Може ли някой да ми помогне в оразмеряването на радиатор за това усилвателче.Става въпрос за ТА0103 на "Tripath".И ако мойе някой да ме посъветва какво предусилвателче да си направя за него.
Благодаря предварително!

Аватар
Svetlin Iliev
има опит
има опит
Мнения: 297
Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#2 Мнение от Svetlin Iliev »

Дай да видиме схемата.

mirolsav_dimitrov

#3 Мнение от mirolsav_dimitrov »

Аз имам 4 радиатора по 2,2 кв.дм. ще ми свършат ли работа?Съжелявам ето и схемата:
http://www.tripath.com/downloads/EB-TA0103A.pdf

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#4 Мнение от npn »

mirolsav_dimitrov написа:Аз имам 4 радиатора по 2,2 кв.дм. ще ми свършат ли работа?Съжелявам ето и схемата:
http://www.tripath.com/downloads/EB-TA0103A.pdf


Ще ти стигнат.Цифровите усилватели са известни и като "студени"усилватели.Крайните транзистори работят в ключов режим и затова загряват много малко.
Ти с това концерти ли ще озвучаваш? :D :supz:
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

mirolsav_dimitrov

#5 Мнение от mirolsav_dimitrov »

Мерси много! Ще го пусна с тези радиатори и ще видя колко ще загрява.Ще им сложа и вентилатори с управление да се пускат ако почне да загрява повечко. Стъпалото го правя за Cerwin Vega E715. Прочетох негативни мнения за тях в този форум.Предполагам и че имат доста заабележки но тъй като скоро ги закупих засега това ще са ми драйверите.Гледам доста схеми за предусилватели но нз какво да избера.Ако може някои да ме насочи към нещо ще съм много благодарен.Днес видях ж млад техник има някакъв цифрв кит който поддържа и дистанциооно:
http://constructor.bg/shop/product_info ... s_id=10721
Мерси !

D.Kolev

#6 Мнение от D.Kolev »

çà êàêâî òè å ïðåàìï, íàëè âõîäíîòî ñòúïàëî íà ÷èïà èìà ãåéí 20äá èëè àç íåùî áúðêàì ÷å òîÿ äåéòàøèò íå å îñîáåíî ÿñåí.
ñõåìàòà íà ìëàä êîíñòðóêòîð ùå òè ñêàïå çâóêà òîòàëíî çàðàäè òèÿ àíàëîãîâè êëþ÷îâå êîèòî èçïîëçâà.
îò îõëàæäàíå ùå èìà íóæäà ïðè âèñîêè íàòîâàðâàíèÿ ñàìî.

mirolsav_dimitrov

#7 Мнение от mirolsav_dimitrov »

Пролема не е в дейташит-а ,а в мен. Просто ми трябва някакъв регулатор на звука. Искаше ми се да е с дистанционно.Но даже и да не е аз така или иначе ще си реализирам някакво. Та точно това исках да разбера как да го направя без да влиая върху качеството на входния сигнал.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Kiril Kirilov »

mirolsav_dimitrov написа:Пролема не е в дейташит-а ,а в мен. Просто ми трябва някакъв регулатор на звука. Искаше ми се да е с дистанционно.Но даже и да не е аз така или иначе ще си реализирам някакво. Та точно това исках да разбера как да го направя без да влиая върху качеството на входния сигнал.


Най-лесно: Изкъртваш една кутия от CD-Player с дистанционно, който има Variable Outputs - Сони-тата са много подходящи за целта, и използваш приемника, управлението и моторчето с потенциометъра, за да си регулираш входното ниво.

Другата възможност е да си направиш сам отначало такова нещо с моторизиран потенциометър, или пък да управляваш хубави релета с някакъв микроконтролер. Обаче аз не бих го правил за точно този усилвател :-)

D.Kolev

#9 Мнение от D.Kolev »

áåç ÄÓ - ãàëåòà çà çâóêà, çà ñåëåêòîðà-ãàëåòà èëè ðåëåòà
ñ ÄÓ - çà çâóêà-ìîòîðèçèðàíà ãàëåòà èëè ìîòîðèçèðàí ïîòåíöèîìåòúð,çà ñåëåêòîðà-ðåëåòà + ñúîòâåòíîòî óïðàâëåíèå.

mirolsav_dimitrov

#10 Мнение от mirolsav_dimitrov »

Мерси много за бързите отговори! Някои има ли представа от каде мога да закупя такава моторизирана галета?


mirolsav_dimitrov

#12 Мнение от mirolsav_dimitrov »

Мерси много! Тези ALPS кой ги внася или трябва от там да си дам някаква заявка?

Аватар
radev
има опит
има опит
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#13 Мнение от radev »

Има ги в Комет

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост