Как да изчисля обема на кутията?

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
Peshko

Как да изчисля обема на кутията?

#1 Мнение от Peshko »

Здравейте! Нов съм и имам много въпроси относно аудиото и аудио системите :) Имам голямо желание да усвоя до където е възможно тази материя и се надявам да ми помогнете с каквото можете :D
Първият ми въпрос е относно обема на кутията за говорителите. Ако може да ми дадете някаква формула според мощността и диаметъра, ако има такава разбира се :) Ако не, с удоволствие ще приема съвети от хора, които са го правили преди мен :) Благодаря!

Аватар
DAFO
чете и пита
чете и пита
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#2 Мнение от DAFO »

Не бързай. Прочети статиите, потърси във форума и ако си постоянен ще намериш отговорите. Ето за начало http://www.bgaudio.org/modules.php?name ... =0&thold=0

Peshko

#3 Мнение от Peshko »

Благодаря, приятел! Ще разгледам всичко необходимо и ще науча много добре, преди да започна каквато и да било работа ;)

Аватар
danipro
чете и пита
чете и пита
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Ное 18, 2007 1:00 am
Обратна връзка:

#4 Мнение от danipro »

Мой съвет е НЕ почвай точно с колони!Ако си направиш усилвател към фабрични и то по-скъпички колони,ще е по-добре!Не трябва да се свежда правенето на колони до просто дърводелство!Колоните се прават по-скоро като цигулка,а не като шкафче!
Колоните са най-деликатната част от хубавиа и верен звук!

Stilian Andonov

#5 Мнение от Stilian Andonov »

Не виждам защо трябва да разбира от транзистори, та чак след като ги изучи да си прави тонколони 8) Нещо не се връзва!
А че са най-деликатната част от системата - така си е, но според мен изискват друг тип умения, макар и при едни и същи уши :wink:

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта