Въпрос за тонколони

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
Аватар
donivan
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

Въпрос за тонколони

#1 Мнение от donivan »

Искам да си направя тонколони, нещо такова искам да се получи Изображение говорители смятам да взимам TVM
два баса http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=109&catit=101&l=2&catg=1
среда http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=108&catit=223&catg=4
и пищялката http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=107&catit=191&catg=5 спрял съм се също и на една HI-SOUND хареса ми как свири.
Добра ли е конфигурацията и ако не е какво да променя, също ме интересува начина на свързване на говорителите аз мисля да ги свържа така Изображение по мои сметки се получава някаде около 5-6 ома което е идеално за усилватела.
Другия ми въпрос е как да направя кутията дали двата баса да са в общ обем(по-лесния вариант) или да са разделени което определено ще е трудно с тази подредба да говорителите да се получат две еднакви кутии.
Усилвателя е куад 405 на хоби кит

Аватар
donivan
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

#3 Мнение от donivan »

как да ги сжържа, филтри ще има

gore
чете и пита
чете и пита
Мнения: 147
Регистриран на: Вто Авг 02, 2005 12:00 am
Местоположение: Basel
Обратна връзка:

Re: Въпрос за тонколони

#4 Мнение от gore »

Off:
Какъв e софтуерa, ползван при изготвяне на следната графика:
donivan написа:Изображение

biemaprousa

#5 Мнение от biemaprousa »

donivan написа:как да ги сжържа, филтри ще има


Защо си мисля че не ти е ясно какво прави филтъра ?
Никък не трябва да ги свързваш . Филтъра има вход и три изхода следователно ниски , среди , високи .

Аватар
donivan
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

#6 Мнение от donivan »

смятам сам да си правя филтрите, питам как да вържа говорителите, свички паралелно,успоредно или както съм показал на схемата смесено ? Или да намаля броя на говорилите ?

wassilzaza
има известен опит
има известен опит
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 1:00 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

#7 Мнение от wassilzaza »

На "чертежа" ти не се разбира нищо няма обозначени никакви полюси. Ако си решил да използваш два бас-а в трилентова система, то тогава те съветвам да направиш следното свързване, но ще е по добре да се откажеш от трилентова система, че ще стане голямо "мазане" с филтъра. Две ленти с една бобина на НЧ и един кондензатор на ВЧ би дала по - задоволителни резултати (мое мнение), а ето и картинкaта:
Изображение
При такова свързване получаваш ОТ с общ импенданс 4 ома, но незнам дали това съпротивление "устройва" амп-а ти :wink: .
The real Sound is Horn Subwoofer !!!

Аватар
dira7
чете
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Юли 10, 2007 12:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

#8 Мнение от dira7 »

Неслучайно biemaprousa те попита дали знаеш за какво са филтрите. Все пак само критика не помага без насоки накъде да тръгнеш. Добре е да прочетеш "Конструиране на озвучителни тела" на Попянев от раздела download. В материала има раздел за филтрите. Ако се затрудняваш при изчислението на елементите, можеш да ползваш стойностите от филтъра на средночестотния TVM, който си избрал. Съветваам те първо да прочетеш по темата и после да задаваш конкретни въпроси.

По-добрия вариант е да разделиш средночестотния и високочестотния в отделен обем от 1, 2 литра. говорителите трябва да са максимално близо.

stefanyovev
има известен опит
има известен опит
Мнения: 102
Регистриран на: Сря Апр 25, 2007 12:00 am
Местоположение: BG
Обратна връзка:

#9 Мнение от stefanyovev »

не си струва .. много пари .. за много (ама много) шитав саунд (според мен)

за тея пари има къде къде по-добри варианти ... варианти които хем ще дръстят на чалга партита хем като им пуснеш нещо качествено ще стоиш и ще гледаш тъпо

Аватар
donivan
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

#10 Мнение от donivan »

добре дай друга идея затова съм пуснал темата, да променя нещо ли ? говотели ? да намаля броя им ? кое ?

Аватар
donivan
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

#11 Мнение от donivan »

някой може ли да ми даде линк имаше една таблица за изчисляване на филтри тук във форума мисля че беше ама нещо не мога да я намеря.
Пише при колко навивки на какъв диаметър се получава стойността която търсиш

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#12 Мнение от Sylis »

За това ли става дума....
Изображение

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта