Свързване на 2 колонки HELP

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
Аватар
chorave
чете
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Свързване на 2 колонки HELP

#1 Мнение от chorave »

значи две колонки искам да ги пусна само на високи и средни но като и сложа кондензатори звука неми харесва по случайност ги свързах само на минуси :D изобщо плус не отива към колонките и по едно кондензаторче и сложих и какво да открия 8O звука е идеален за моите цели бес пръщене бес никакви странични звуци вапроса ми е може ли да ми изгори нещо :roll: това ми е първия коментар в този форум. питам защото несъм много в час с тези неща :wink: Мерси предварително :D
Последно промяна от chorave на Сря Юни 13, 2007 5:35 pm, променено общо 4 пъти.

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от toroid »

Даааа,лошоооо...........Не само с тези неща не си в час а и с почти всичко!Вземи си редактирай поста като подредиш "мисълта си"така,че да е ясно на читателя какъв ти проблема и какво точно си направили и какво искаш да постигнеш.За случая използвай правилна пунктоация и граматическа постройка на изреченията.Наблегни на правописа!!!!!При тази неяснота на писаното от теб как очакваш да ти отговори някой след като никой нищо няма да разбере за какво става въпрос :evil:

Аватар
chorave
чете
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от chorave »

toroid вапроса ми е дали може да ми изгори уредбата при такъв начин на свързване

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#4 Мнение от Sylis »

Ами пробвай... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Razar
има известен опит
има известен опит
Мнения: 151
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Razar »

chorave написа:toroid вапроса ми е дали може да ми изгори уредбата при такъв начин на свързване

Добре нали вече си чул че свири така и то доколкото разбирам звука е някак си "ненадминат" или там както се изрази. Значи какво питаш като вече си разбрал че не е изгоряла. И другото което е мислиш ли че някой разбра начина ти на свързване... само минуси без плюсове и с кондензатори... не знам как си го направил ама според мен си осъществил нещо невъзможно

Аватар
chorave
чете
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от chorave »

Razar написа:
chorave написа:toroid вапроса ми е дали може да ми изгори уредбата при такъв начин на свързване

Добре нали вече си чул че свири така и то доколкото разбирам звука е някак си "ненадминат" или там както се изрази. Значи какво питаш като вече си разбрал че не е изгоряла. И другото което е мислиш ли че някой разбра начина ти на свързване... само минуси без плюсове и с кондензатори... не знам как си го направил ама според мен си осъществил нещо невъзможно


несъм казал че звука е ненадминат нищо подобно но за мен е задоволяващ а и незнам какво ще стане примерно след 5 часа слушане нон стоп и затова питам
Последно промяна от chorave на Сря Юни 13, 2007 5:30 pm, променено общо 1 път.

D.Kolev

#7 Мнение от D.Kolev »

â òâîÿ ñëó÷àé ìîæå äà ïîñòúïèø ïî äâà íà÷èíà

1. äà ïèòàø òàÿ êàêà ñúñ ñèëèêîíà îò àâàòàðà òè :lol:
2. äà ðàçëèñòèø åäèí ó÷åáíèê ïî ôèçèêà îò îñíîâíîòî /äàæå è áúëãàðñêèÿ ùå ñè ïîäîáðèø :P /

Аватар
chorave
чете
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от chorave »

D.Kolev написа:в твоя случай може да постъпиш по два начина

1. да питаш тая кака със силикона от аватара ти :lol:
2. да разлистиш един учебник по физика от основното /даже и българския ще си подобриш :P /


Ех ако каката можеше да ми одговори досега да сам е питал а това за учебника по физика несъм учил такова нещо и се самнявам да намеря отговора там :wink:

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#9 Мнение от Ivo_Hristev »

Аз пък се съмнявам че ще публикуваш следващ пост ако е написан по този безобразен начин!:twisted:
Вижда се че си технически неграмотен, поне пиши грамотно!!!!

Аватар
chorave
чете
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от chorave »

надявам се това да ви помогне http://www.yousendit.com/transfer.php?a ... c75313ee7b
грозно но дано разберете какво имам предвид. след като разбера дали може да ми изгори нещо предлагам темата да се изтрие

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Goro »

Младеж, ти имаш нужда от голяма помощ. Но не за усилвателя, а за граматиката. Ти не ползваш препинателни знаци, главни букви и не можеш да организираш едно изречение. Мисълта ти е толкова неясна, че не знам дали ти би разбрал написаното след няколко седмици.
Начина ти на свързване е неправилен, ако вярно си начертал връзките. Чудя се защо свири. Въпреки това нищо няма да изгори.
Научи българския език и тогава участвай във форуми.

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#12 Мнение от Simonov »

Подобен начин на свързване е невъзможен и по никакъв начин, по така изградената схема, няма да протича ток. Ако приемем, все пак, че свързването е направено така, то очевидно в самата "уредба" са обърнати клемите и реално ОТ е вързано между някой от плюсовете и маса.
Изображение

Аватар
Svetlin Iliev
има опит
има опит
Мнения: 297
Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#13 Мнение от Svetlin Iliev »

По този начин, който е показан в схемата не би трябвало да се чува ничто а и няма какво да му се случи и на усилвателя. Ти просто си объркал при изчертаването на схемата, иначе е невъзможно да свири при изправни усилватели на уредбата. Просто контура не се затваря.

Аватар
X.Tsvetkov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 97
Регистриран на: Съб Яну 28, 2006 1:00 am
Местоположение: София.
Обратна връзка:

#14 Мнение от X.Tsvetkov »

Или ти си объркал или уредбата е объркана.Това е първото което научих - за да светне крушката трябва да има + и - от батерията :?

Аватар
chorave
чете
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#15 Мнение от chorave »

еми за несварзаноста и неподреждането на мислите ми се извинявам, а за езика ми ще се опитам да си го променя но иска време :roll: явно нещо уредбата не е в час защото и аз се чудя как свири изобщо без + между другото това е въпросната ако мога да е нареча уредба или по-скоро мини система http://www.tehmir.ru/tm_description_crn_102929_0.html Стара е и не е нищо особено но всеки според възможностите си :wink:

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта