Technics SB-3170

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
Аватар
dido1403
чете и пита
чете и пита
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 1:00 am
Местоположение: Свищов
Обратна връзка:

Technics SB-3170

#1 Мнение от dido1403 »

Здравейте всички Искам да попитам дали може да ми предложите готини среди за тия колони Незнам как да им кача снимка но ако някой има желание ще му пратя да ги види как изглеждат Изгорих ими високите и средите - пробвахме с пренавиване но имаше ръжда по говорителите и не се получи и за високи сложихме VIFA а средата остана една българска но е слаба и при по висока мощност си личи ако някай иска снимки може на ICQ 342229554 Предварително благодаря !!![/img]

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Ivelin Braikov »

Кой модел на вифа си взел?


Как си ги изгорил тези говорители..!?! Филтрите наред ли са?
What would you attempt to do if you know you could not fail?

Аватар
dido1403
чете и пита
чете и пита
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 1:00 am
Местоположение: Свищов
Обратна връзка:

Technics SB-3170

#3 Мнение от dido1403 »

Ами на един уселвател FISHER Modell CA-915 имаше бръм или нещо подобно а идоста ги усилвахме и заминаха длед това последва ремонт на филтрите сменяни са май едни бели съпротивления ако не се лъжа и нещо им е повишена защитата на високите и средите май от 3ти ред или нещо от сорта не съм ги правил аз а за вифата незнам какъв модел е но имам снимки на колоните може да ти пратя да ги видиш

Аватар
dido1403
чете и пита
чете и пита
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 1:00 am
Местоположение: Свищов
Обратна връзка:

#4 Мнение от dido1403 »

Здравейте отново!!!
Ето че пак имам проблем с въпросните колони Technics sb3170 и моля за помощ за да го отстраня - Проблема е следния - пукнал се е единят от трите кондензатора на филтъра - 5,6мф/50в и средните честоти почти ги няма и това рефлектира и на високите честоти Както се разбира от по горните мнения колоните са със сменяни високочестотни и следночестотни За високите съм избрал VIFA - TC20TD05-06 а за средите VISATON FR 8 JS 8 OHM
Въпросът ми е с какво може да се замени тоя кондензатор и евентуално и останлите 1,2мф/50в и 26мф/50в - сходни по капацитет удачно ли е да се слагат и какви трябва да бъдат кондензаторите - електролитни или неполярни?
Предварително благодаря на всички отзовали се !!!!

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Stefan Stefanov »

Ако ще сменяш говорителите е добре да преизчислиш и филтрите.
Кондензаторите - неполярни и нееелектролитни!

Аватар
dido1403
чете и пита
чете и пита
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 1:00 am
Местоположение: Свищов
Обратна връзка:

#6 Мнение от dido1403 »

Сменени са високите и средети но точно това е проблема че не мога да преизчисля филтрите и евентуално се надявам ако може някакви сходни по параметри кондензатори да се сложат и поне бобините да не се пипат че няма да успея да се справя
А евентуално от къде мога да намеря качествени кондензатори за филтри - препоръка за магазин например
Благодаря предварително !!!

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта