Проблем със говорителите за ниските честоти от тонколона Inf

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
Pecataaaa
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Окт 29, 2014 3:31 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Проблем със говорителите за ниските честоти от тонколона Inf

#1 Мнение от Pecataaaa »

Здравейте, имам система 7.1 Infinity Beta (Front - Beta 50, Center - C250, SUB -SW10, Задни - Beta 20, Съраунд - Beta ES 250 ) и ресивър Denon X4000, не бях махал скоро решетките и най-често слушам музика в Multichanal Stereo и не ми беше правило впечатление, но днес забелязах че на едната предна токолона не се чува нищо от двата големи говорителя за ниските честоти, като не се усеща въобще баса и при допир, смених местата на тонколоните, за да проверя дали не е от ресивъра, но на тази тонколона отново не работят, интересно е че като я вържа кабела на мястото на другия вход за biwiring свързване, баса се усеща, но пък няма високи. Реших да отворя колоната, като забелязах се бяха откачили едните щифтове на двата говорителя, но след като ги закачих пак не се оправиха нещата.Иначе схемата е следната, кабелите влизат в платка (предполагам филтър), а от нея излизат други които отиват долу където се вързват кабелите на входа, мога да пробвам да сменя говорителите да ги вържа към филтъра на другата колона, но предполагам ще просвирят, може би проблема е самия филтър, но не разбирам, може ли да се е включила някаква защита и да се разкачили кабелите на двата говорителя едновременно, защото иначе не си го обяснявам как е станало едновременно.Ще бъда благодарен ако някой даде някакъв съвет, но най вероятно е за ремонт. Предварително благодаря и се извинявам ако съм объркал раздела.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем със говорителите за ниските честоти от тонколона

#2 Мнение от Kiril Kirilov »

Може да има някакъв предпазител или елемент от нч-филтъра, който е изгорял. Например бобина. Занеси на някой да ти го разгледа и измери с уред, за да го оправи.

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта