Избор на тонколони Focal Chorus 716 или 726?

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
zer0user
чете
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Апр 16, 2019 3:43 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Избор на тонколони Focal Chorus 716 или 726?

#1 Мнение от zer0user »

Здравейте!
Имам интерес за закупуване на един от тези два модела тонколони и след прочитане на почти всичко що пише за тях в интернет реших да се допитам и до някой от форума, дали е намерил значителна разлика в звученето им. Не става въпрос само за пари, понеже са много близки като сума, а повече до осезаеми разлики в звученето. Изчел съм пълните им характеристики, затова моля да не изпадаме в преразказване на упоменати вече данни, а в чисто акустичното преживяване. Принципно ще ги слушам в помещение около 30-40кв.м а музикално - като започнем от джаз, соул и акустични инструментали до електронна музика във всичките и вариации.
Конкретно въпросът ми е слушал ли е някой и двете тонколони и има ли голяма разлика м/у Focal Chorus 716 и 726?

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на тонколони Focal Chorus 716 или 726?

#2 Мнение от Rumen Suvandjiev »

zer0user написа:Принципно ще ги слушам в помещение около 30-40кв.м а музикално - като започнем от джаз, соул и акустични инструментали до електронна музика във всичките и вариации...
И това с 6" драйверчета?
И защо единствено Focal?

zer0user
чете
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Апр 16, 2019 3:43 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Избор на тонколони Focal Chorus 716 или 726?

#3 Мнение от zer0user »

Не съм залепнал твърдо на Focal, но имам един стар спомен за тонколони, друга серия, които съм слушал и бях останал силно впечатлен, наред с това е марка, която уважавам за начина на изработка на компонентите.
Относно помещението е с по-различно разположение, основната част в която слушам музика е по-скоро 22кв. В момента съм с монитори на Alesis One mkII с Alesis RA300 усилвател и свирят повече от добре в тази квадратура. Но съм отворен за предложения до към 2500лв. бюджет :)

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на тонколони Focal Chorus 716 или 726?

#4 Мнение от Kiril Kirilov »

Трябва да ги чуеш сам и ще решиш бързо след като парите не са решаващи. С четене на характеристики никога не се получава добре.

Илия
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Апр 17, 2019 10:47 pm
Местоположение: Германия
Обратна връзка:

Re: Избор на тонколони Focal Chorus 716 или 726?

#5 Мнение от Илия »

Аз клатя едни стари 715. Имай в предвид че за вокал само Фокал за да има рима но са много капризни на амп вдлъбнатия купол звучи доста меко и не на всички им харесва. На мене ми трябваше доста време за да оценя концепцията на Фокал. 16 инча да не те притесняват това е най-малкия проблем. Помещението е основния проблем. Наскоро пробвах Магнат Трансплюс 1500. Направо ми се разлепиха тапетите и ми се отковаха дъната на мебелите от стоящи вълни а на демото в магазина бях потънал в море от бас.

ПС. Подкрепям напълно предния пост. Колони HECO (букшелфи) за 350 евра , 700 евра и HECO Celan Revolution 3 за 1400 евра на хартия имат едни и същи данни като копи пейст но звукът е различен. Последните разцепват пет пъти по скъпи маки.

zer0user
чете
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Апр 16, 2019 3:43 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Избор на тонколони Focal Chorus 716 или 726?

#6 Мнение от zer0user »

Моля, не цитирайте предшествашия пост.
Ако наистина се налага цитат, не цитирайте целия пост, а само изречението, на което отговаряте.


По спомен, мисля че първото ми впечатление, за което споменах по-горе, беше от Focal Chorus 615 с някакъв интегриран усилвател на Harman Kardon, не помня модела, но ми остави сериозен отпечатък в съзнанието... Абсолютно съм съгласен за това, че трябва да ги чуя и двата модела ОТ, просто исках да чуя какво мисли и някой друг, който вече го е направил. :)

zer0user
чете
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Апр 16, 2019 3:43 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Избор на тонколони Focal Chorus 716 или 726?

#7 Мнение от zer0user »

Бих искал да попитам и за подходящ усилвател в темата за въпросните ОТ, ако с това не нарушавам правилата на форума, но ако трябва ще задам въпроса в нова тема и друг раздел.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на тонколони Focal Chorus 716 или 726?

#8 Мнение от Stefan Stefanov »

Моля да спазвате правилата на форума!
По-точно точки 6 и 7.

zer0user
чете
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Апр 16, 2019 3:43 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Избор на тонколони Focal Chorus 716 или 726?

#9 Мнение от zer0user »

Приемам забележката, пропуснал съм го в правилата :wink:

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на тонколони Focal Chorus 716 или 726?

#10 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Разбирам, че си решил да изграждаш изцяло нова система.
Тогава е добре да прослушаш различни варианти.
Ако имаш път към София, мога да те поканя в моето ателие и да демонстрирам няколко комбинации, които биха били подходящи в твоя случай.

zer0user
чете
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Апр 16, 2019 3:43 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Избор на тонколони Focal Chorus 716 или 726?

#11 Мнение от zer0user »

Така е, изграждам всичко от начало. Благодаря за поканата, ако намеря време, понеже при мен летния сезон е доста натоварен с удоволствие ще дойда до София. :)

zer0user
чете
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Апр 16, 2019 3:43 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Избор на тонколони Focal Chorus 716 или 726?

#12 Мнение от zer0user »

Дилемата приключи, но не с Chorus, а с Aria 926. От краткото тестово време до момента, наред с крайно неподходящ усилвател с който разполагах, впечатленията ми са много добри. Чудесни среди, балансирани нива и прозрачност с богат звук. Следваща крачка закупуване на стерео усилвател за тези красавици. :D

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта