Swans m50W и Swans m200MKIII питанка.

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
Pure Evil
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Апр 03, 2015 5:20 pm
Местоположение: silistra
Обратна връзка:

Swans m50W и Swans m200MKIII питанка.

#1 Мнение от Pure Evil »

Здравейте,
Нов съм във форума но ме интерисува дали някой от вас е чувал двата модела посочени в заглавието.Ако да, кой от двата ще ми препоръчате.Ще ги използвам за гледане на филми, от време на време за играене на игри и основно ще ги ползвам за слушане на музика.Стиловете, които слушам са електронна музика(хаус,транс),РнБ,Рок парчета,ретро парчета, както и чил аут песнички.Понеже са редки модели в България и няма каде да ги чуя на живо и двата модела искам да се допитам до вас.M50W се продава в българия,а другият модел мога да си го поръчам от Китай със малко оскъпяване.Въпросат ми е ако ми предложите M200MKIII, ще се налага ли да си копувам субуфер или ще са ми достатъчни само те при гледането на филми.Имам желание след като си избера, някой от моделите да си взема и DAC.В момента слушам музика на чифт мониторни слушалки Sennheiser HD 380 pro и съм много доволен от тях но искам да взема нещо подобно, ако може дори по добро от тях за гледане на филми, защото слушалките ми омарят ушите.
ПС.Някой поръчвал ли си е тонколони от Китай, знае ли дали може да се избегнат митото, данъците?
ПС2.Спрял съм се на тези, защото четох доста ревюта и от 2.0 и 2.1 системите, Swan имат най-добри отзиви.Ако имате някъкви други предложения, можете да ги споделите.
ПС3.Стаята ми не е обработена и е малка 4 на 4 метра и няма много място за големи тонколони за това и съм се ориентирал към по малки без усиловател.Живея в панелен блок, в който се чува всеки един шум и поради тази причина и не искам и нещо супер мощно като звук.
Мерси за отделеното време и се надвявам някой от вас да успее да ми помогне ! :)

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Swans m50W и Swans m200MKIII питанка.

#2 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Разходи се до Пловдив, чуй ги и лично вземи решение. Чужди мнения няма да ти помогнат.
Ако предимно ще се слуша музика, аз не бих препоръчал 2.1.
Според мен ти е нужна система с висока резолюция, от една страна, за да не уморяваш слуха си , а от друга - за да не тормозиш съседите.

Pure Evil
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Апр 03, 2015 5:20 pm
Местоположение: silistra
Обратна връзка:

Re: Swans m50W и Swans m200MKIII питанка.

#3 Мнение от Pure Evil »

Мерси за бързият отговор.Лошото е, че в Пловдив нямат M200MKIII модела, тоест няма как да го чуя него.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Swans m50W и Swans m200MKIII питанка.

#4 Мнение от Rumen Suvandjiev »

А не си ли се замислял за устройство, което да ти върши работа за всичко едновременно?
Ето това например:
http://www.teac.com/product/ai-301da/
Усилвател за тонколони + усилвател за слушалки + DAC с USB и SPDF входове.
Има и изход за събуфър, ако решиш, че ти е нужен при гледане на кино.
Така ще имаш много по-голям избор на тонколони, защото няма да търсиш непременно активни.

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта