Нискочестотни говорители за JAMO D365, 15 инча

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
dedobot
чете
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Юли 16, 2014 4:08 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Нискочестотни говорители за JAMO D365, 15 инча

#1 Мнение от dedobot »

Добър ден !
Имам тонколони JAMO D365 трилентови,купени 1991г. Преди 10г. бяха подложени на изтезание и съответно пищялките и басите изгоряха. Първите са подменени, а басите - 15 инча ,пренавити. Резултатът беше неудовлетворителен,специално по отношение на ниските-издават звук ,все едно ритам празен кашон. С течение на времето съвсем се скапаха - при по силна каса/бийт направо пръц-кат,а едната намотка стърже в магнита. Твърдо съм решил да сменя басовите говорители. Преди година намерих оригиналните говорители в щатски сайт за 29 долара парчето,нови. Най-евтините 15ки от целия сайт. :D Тия Джамо добри пари са направили,като се има пред вид ,че колоните бяха 600 долара !Това е друга тема обаче,аз съм предоволен от оригиналния звук,който вадеха и искам пак да се доближа до него. Въпросът ми има ли говорители ,в ценови диапазон до 100 лева парчето, които да свършат работа,като се има предвид, че оригиналните не са били нищо особено (всъщност възможно най-евтините). Намирам няколко модела,примерно :
Тук бях сложил линкове,но щото съм бил нов усер,форумът не ми ги позволява
Става въпрос за ВГ AN-2615, ВИСОКОГОВОРИТЕЛ 8ома/200W-450W 15" SW-2165 LAMAR, ГОВОРИТЕЛ AN-0815-8

Дали нещо подобно ще свърши работа ?
Параметрите на колоните са 4-8 Ома,365 вата пийк,басът е вързан директно без никакви филтри/защити. Усилвателят е Technics SU VX 700, 95 w/8 ома или 135 w/4 ома .

Не гоня перфекционизъм- просто искам да не "пърдят" и ако е възможно да се доближа до оригиналният им звук.
Много ще се радвам да ме насочите към конкретен модел.

п.с.
За съжаление сега не мога да си спомня модела на говорителите-събота/неделя ще ги извадя да си го припомня.

п.с.с.
Това са оригиналните говорители-JAMO 20392 15" Paper Cone Woofer,цената им беше 29 долара:
дабълю3пъти.parts-express точка ком/jamo-20392-15-paper-cone-woofer--299-907#Tabs
не ми дава да поствам линкове :oops:

bilar
чете и пита
чете и пита
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 2:25 pm
Местоположение: Девин
Обратна връзка:

Re: Нискочестотни говорители за JAMO D365, 15 инча

#2 Мнение от bilar »

Потърсете някой що годе добър "мастор по говорителите да ги погледне.Може пък и да се оправят в начлния си вид,малко ще е трудно, но може.Това като че ли е най добър вариант.Краси Неделчев от София прави такива работи,може да го намерите, има доста публикации по форумите.
Последно промяна от bilar на Пон Юли 21, 2014 9:14 pm, променено общо 1 път.
Induktors
induktor soft."T/S" parameters
0885 067 687
0878 627 135
Fixing speakers.

Йордан52
чете и пита
чете и пита
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 8:41 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Нискочестотни говорители за JAMO D365, 15 инча

#3 Мнение от Йордан52 »

Можеш да се свържеш и с Rumen Suvandjiev той е от София. Със сигурност ще може да ти помогне...... Много е точен няма да те подведе за нищо. 0888 672 410 това е номерът му . Успех !

dedobot
чете
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Юли 16, 2014 4:08 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нискочестотни говорители за JAMO D365, 15 инча

#4 Мнение от dedobot »

Благодаря Ви за съветите,говорителите са в ръцете на г-н К. Неделчев !

edit 05.8.2014: Говорителите са оправени,много съм доволен,благодаря за съветите ! :HMguit

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта