Препоръчайте ми предни тонколони!!

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
vanioviva
чете
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Яну 11, 2010 7:57 pm
Обратна връзка:

Препоръчайте ми предни тонколони!!

#1 Мнение от vanioviva »

Препоръчайте ми предни тонколони подходящи за домашно кино, както и за стерео слушане /класическа музика/.
Използвам ресийвър Onkyo TX-SR 806.
Ще бъда благодарен за всякакви мнения и препоръки.
Мога да пазарувам и в страни от Евросъюза.
Предпочитам да са с четири накрайника за кабели. Ресийвъра разполага с опция Bi-Amping.

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от toroid »

Ресивърът ти не разполага с опция Bi-Amping защото не е в изпълнение с 4 отделни стъпала!Да,има изход за 4 колони но като го свържеш по този начин чрез тях това не означава,че си свързал колоните Bi-Amping a само Bi-Wiring!В твоят случай не ти е необходимо непремено колоните да имат възможност за Bi-Wiring свързване освен ако не държиш да си имат тази възможност.Но ако не държиш ще ти е по-лесно да избереш колони.За да ти се даде съвет обаче е необходимо да поясниш в какво помещение и как ще слушаш.Какви са останалите колони?Какъв ти е бюджета и предпочитанията за вида на колоните.
Пиши от къде си!

Аватар
varieca
има известен опит
има известен опит
Мнения: 131
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от varieca »

Някои 7.1 ресивъри имат такава възможност за bi-amping. Просто се лишават от 2 канала и стават 5.1.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Rumen Suvandjiev »

varieca написа:Някои 7.1 ресивъри имат такава възможност за bi-amping. Просто се лишават от 2 канала и стават 5.1.
Да, Onkyo TX-SR 806 има такава възможност.
Друг е въпросът, че досега не съм чул съвременен ресивър за домашно кино, който да има задоволително стерео възпроизвеждане. За какъв bi-ampbg говорим въобще тогава ?!?
Това в още по-голяма степен е в сила ако ще се слуша предимно класическа музика. didopopa, моята препоръка в твоя случай е отделен качествен стерео усилвател с тонколони, които при гледане на кино да могат да се ползват като предни.

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта